Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

No to i ja coś dorzucę ze ściany wschodniej. Dzisiejsze Tatry z Łanów Tyczyńskich, ok. 170 km:

mini_IMG_4939_pano.jpgmini_IMG_4946.jpg

 

A pojechałem tylko dlatego, że się mnie ten cień Łomnicy w dolinie Popradu spodobał (z kamerki na żywo śledziłem):

cień_łomnicy.jpg

 

Edit: skonwertowałem png do jpg (kamera z Łomnicy)

Edytowane przez Rymek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze widoki z Krakowa:

 

DSC_0266_600.jpg

 

DSC_0335_600.jpg

 

tatry.jpg

 

Niestety zaraz po zachodzie Słońca widoczność nagle się pogorszyła. Przed też nie było rewelacji, bo na Zachodzie było już sporo chmur i śnieg nie odbijał tak ładnie Słońca.

A do tego jeszcze to wypalanie traw.

 

DSC_0235_600.jpg

 

Pytanie - co dymi za tą górką na lewo od kominów Dwory w Oświęcimiu? Już któryś raz widzę to na zdjęciu.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@twmichal - dwory chyba nie, mam widok na dwory i nigdy nie widzialem zeby coś tam sie dymiło. Ale moze akurat patrzylem w zlym momencie ;) Tatry i tak ładnie "wyciągnąłeś" jak na wczorajsze warunki.

 

U mnie przedprzedwczoraj (16 kwietnia 16:47) było coś takiego (po lekkiej obrobce - śnieg lekko rozjasniony)

odleglosc 100 km. Czekałem tez do zachodu słońca ale czym słonce slabiej swiecilo tym slabiej bylo widac ten snieg i wiecej syfu pojawialo sie nad tatrami. Lepszy chyba wschód niz zachód slonca.

 

Generalnie mamy za soba kilka ciekawych dni z niezłą widocznością. Pamiętam że rok temu w okolicach końca kwietnia też były podobne dni..

 

tatry_kwiecien.jpg

 

zdjecie oczywiscie z kierunku zator, oswiecim

 

 

 

 

Edytowane przez Pjotrek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno 1 maja była niezła widoczność z gór, nikt nie skorzystał z okazji?

 

http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/112430,pogoda-zaskoczyla-turystow-w-tatrach

1-go byłem w Pieninach. Nie było widać nawet Tatr bo te przez cały dzień zasnute chmurami powyżej 1500 m, popołudniu przyszły burze..., a ja wówczas objeżdżałem rowerem Tatry od Słowackiej strony. Pogoda była beznadziejna :icon_sad: chociaż czasami szczyty było widać, ale tylko z kilku kilometrów.

Edytowane przez Robert J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno 1 maja była niezła widoczność z gór, nikt nie skorzystał z okazji?

To zależy, co kto uważa za niezłą widoczność... Byłem z rodziną w Jesionikach; 1-go maja ze szczytu Dlouhe strane doskonale było widać Pradziada i Vysoke hole, a nawet ledwo majaczyły zarysy Śnieżnika. Keprnik schował się pod przelewającymi się nad grzbietem chmurami. 2-go maja za to była dość niska inwersja, ale w bardzo wilgotnym powietrzu. Z Pradziada można było zobaczyć Śnieżnik, Studnicny vrch, Suchy vrch w Górach Orlickich (choć ten ostatni już słabo)... Może jak na ten rok, to całkiem przyzwoite wyniki... Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trzymam kciuki , przyznam ze wczoraj myslałem zeby uderzyc gdzies w okolice Nowego Sącza z myslą o Świętokrzyskich i Bieszczadach ale pewnie sie nie wyrobię . Dziś z Jasla w kierunku Bieszczad niskie gęste chmury ale w strone Tatr lżejsze szybko pedzące bałwanki pomiędzy ktorymi przebija śnieg , z przed chwili ul. Produkcyjna .

IMGP5461.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gezeb wlasnie takie zdjecie mi sie jeszcze marzy - rzepak na tle tatr ;)

 

Dzisiaj mnie kamerki w konia zrobiły. Wstałem rano i widziałem że beskid swietnie widac wiec wlanczam komputer, patrze na kamerke ze skrzycznego a tam w sumie nic ciekawego w kazdym razie tatry bardzo bardzo slabo przed 7 rano. Wiec ok nie biore aparatu. Jade, wyjezdzam na gorke a tam tatry żyleta! mysle sobie "kur...!" i nie moge tego przeboleć do teraz :)

Edytowane przez Pjotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzisiaj było ciekawie ale 'szału nie było' ale fajnie, że od paru dni jest na co popatrzeć po długiej przerwie :)

też myślę, że jutro rano może być naprawdę interesująco, przydałoby się gdzieś wybrać.

2 zdjęcia z 16.05 z Lenartowicza w Sosnowcu - zastanawiam się co to za błysk po lewej stronie od Okrąglicy, przed 19:00, czy coś tam mogło odbić?

i 2 z GSD z dziś, myślałem że będzie lepiej widać na południe, za to Ogrodzieniec dość dobrze widoczny

 

 

 

16052013_Lenartowicza.JPG

16052013_Lenartowicza_Czupel,Hrobacza.jpg.JPG

18052013_GSD1.jpg.JPG

18052013_GSD.jpg.JPG

Edytowane przez loopp
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kto sie dzisiaj rano gdzies wybral nie zalowal. Ja juz jestem po wycieczce i co chcialem zrealizowalem - tatry + rzepakowe pola :). Wlasciwie potem juz przestalem myslec o tatrach i calkowicie przerzucilem sie na rzepak. Fotke jakas moze pozniej wrzuce.

 

@loop nie bylo szalu bo fotki robiles wieczorem, szał był rano.

 

A pomyslalem ze zrobie takie małe porównanie - babia góra miesiąc temu (16.04) i dzisiaj:

 

babia_gora_kwiecien_i_maj.jpg

Edytowane przez Pjotrek
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kto sie dzisiaj rano gdzies wybral nie zalowal.

 

Byłem o świcie, widziałem wszystko z góry. Tradycyjnie, choć raz w roku, trzeba się w nocy wdrapać na szczyt. Tradycyjnie mało nam głów wicher nie pourywał. Widzialność po wschodzie taka sobie...

Natomiast zupełna nowość, to towarzystwo po drodze. 3x natknęliśmy się na jelenie w małych grupkach. Wsuwały świeżą zieleninę. Wielkie takie, nie bardzo się boją z dystansu zaledwie kilku metrów. Chytrus też zaświecił oczami i zniknął.

 

babia-tatry-19-05-2013.jpg babia-tatryzachodnie-19-05-2013.jpg

Edytowane przez voytasosuch
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem o świcie, widziałem wszystko z góry. Tradycyjnie, choć raz w roku, trzeba się w nocy wdrapać na szczyt...

 

Również bylem przed świtem w górach. Dokladnie na Połoninie Wetlińskiej. Szału nie było pod względem widoczności, powiem więcej, była kupa. Ale co z tego, świt i oświetlone Bieszczady wynagrodziły mi wszytko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja troszku żałuję że w sobotę nie zaliczyliśmy Cwilina w pierwszej kolejności, bo bym miał Św Krzyż ale nic nie straciłem. Tatry byly dziś piękne widoczne z ww górki. Do tego Fatra, Kraków, El 3 Jaworzno oraz Siersza Trzebinia i jeszcze coś ale to już niespodzianka... ;)

 

 

ps. Powiem tak, szykuje nam się nocka bo potencjał Cwilina jest ogromny a nawet prze ogromny ;)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i Połaniec się ładnie załapał, będzie do niego z 40 km! Ja wczoraj gołym okiem widziałem przekaźnik na Suchej Górze z Głogowa Młp. Cały próg karpacki prezentował się imponująco nawet z okolic Kolbuszowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczne! A masz 1,5 kadru w prawo - będzie Łysa do kompletu?

 

 

 

Podeślij mi proszę oryginały na mateusz@dalekieobserwacje.eu - wrzucimy na DO.

Fotografowałem cały horyzont także i Łysa sie załapała ;) zdjecia wysłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.