Skocz do zawartości

Komunikaty o dobrej widoczności i spotkania obserwacyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem tej pogody,ode mnie lipa straszna :/

 

Ty masz pod górkę, jak nikt inny. Musisz trafić na warunki idealne, bo słońce Ci gór nie podświetli. Widzę, jaka jest przepaść pomiędzy obserwacjami z Rzeszowa i Kolbuszowej. Niby tylko 30 km na północ, a jest to "ocean"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lysa Hora ustrzelona wczoraj z Łomnicy. Zupełnej idylli nie było, północ i wschód zasłonięte, najdalej wystawał raptem Czergow i Straże Preszowskie. Jak schodziłem, to w okolicy Kopy Łomnickiej coś jeszcze świtało na południu. Zerkne na to później.

IMG_9793 kopia.jpg

Edytowane przez Czarny
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,że tak męczę ,ale będzie jakiś cień szansy wieczorem ?Bez kamery na Widnicy jestem w lesie..

 

Od Ciebie będzie jeszcze mała szansa wieczorem, ale nie licz na zbyt wiele. Przed chwilą wróciłem z Matysówki. Z Liwocza cały czas Tatry pięknie widać, a z Matysówki nawet po wyciągnięciu niewiele widać. Zresztą przez lornetkę podobnie. Musisz trafić na warunki 10/10, najpewniej w okresie listopad-luty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gezeb bardzo ładne fotki, takie niebo nie trafia się często, ja od siebie widziałem te chmury takie długie, ciągły się przez cały horyzont, fajnie to wyglądało

 

u mnie dzisiaj cos tam bylo widac, ale bez rewelacji, za to zachód słońca był bradzo ładny więc może jakies kolejne fotki ze wschodu zobaczymy?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś rano - Kopiec Piłsudskiego, Kraków

05.jpg

 

Wypatrzyłem też jakiś ciekawy obiekt - być może doszło do podwyższenia horyzontu. Co to może być za górka?

 

Odpada Wał i Liwocz - bo powinny być dokładnie na tle tarczy słonecznej. Góra Św. Marcina jest dużo niższa i powinna być bardziej od słońca z lewej. Widać, że kształt tego wzniesienia się zmieniał. Na niektórych ujęciach wygląda, jakby na szczycie był wysoki maszt - co jednak, mimo trochę innego kierunku, wskazywałoby na Wał.

 

Kształt, przy podniesionym horyzoncie wskazuje też na górę Bardo (534mnpm). Ale to już 122km, co byłoby najdalszym obiektem zaobserwowanym z Kopca.

 

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg

 

 

Edytowane przez twmichal
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem z Liwocza i zdziwiony jestem że Nixonn aż tyle zobaczył bo patrząc w stronę Kopaliny Strzyzowa Rzeszowa widziałem tyko gęste niskie chmury nad mgłami .To samo w strone Bieszczad i wschodniego Beskidu Niskiego , Tatry niby było widać ale "zabrudzone" , wygladało ze z Małopolski chyba lepsze warunki .

IMGP2940 - IMGP2946m.jpeg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie o zachodzie dziś widoczność sięgająca 120 km. Zresztą, dość ładnie się to zbiegło w niemal 4 lata po innym pamiętnym okresie dalekoobserwacyjnym, tylko wiatr wtedy chyba był bardziej od zachodu niż południa? Materiał w opracowaniu :)

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano - Kopiec Piłsudskiego, Kraków

attachicon.gif05.jpg

 

Wypatrzyłem też jakiś ciekawy obiekt - być może doszło do podwyższenia horyzontu. Co to może być za górka?

 

Odpada Wał i Liwocz - bo powinny być dokładnie na tle tarczy słonecznej. Góra Św. Marcina jest dużo niższa i powinna być bardziej od słońca z lewej. Widać, że kształt tego wzniesienia się zmieniał. Na niektórych ujęciach wygląda, jakby na szczycie był wysoki maszt - co jednak, mimo trochę innego kierunku, wskazywałoby na Wał.

 

Kształt, przy podniesionym horyzoncie wskazuje też na górę Bardo (534mnpm). Ale to już 122km, co byłoby najdalszym obiektem zaobserwowanym z Kopca.

 

attachicon.gif01.jpgattachicon.gif02.jpgattachicon.gif03.jpgattachicon.gif04.jpg

 

 

Wydaje mi się , że to jest wzgórze Bocheniec koło Jadownik 55km , a maszt znajduje się na Pomianowskom Stoku 5 km wcześniej koło Brzeska , sprawdziłem w Hey Whats That , maszt i Bocheniec znajdują się dokładnie w tej samej lini

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam przypadkiem nie ma kilku masztów? Nie wiem, bo dawno nie widziałem, teraz do Tarnowa jeździ się A4 a to wzgórze było jakoś blisko starej "czwórki" i pamiętam że stały 2 lub 3.

 

Ciekawe, dlaczego nie widać o wiele wyższego Wału czy Brzanki, a Wał powinien być na tle tarczy słonecznej. Bo to wzgórze to chyba nawet 400mnpm nie ma, chyba że w jakiś sposób (dzięki inwersji) "zwiększyło rozmiary"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam przypadkiem nie ma kilku masztów? Nie wiem, bo dawno nie widziałem, teraz do Tarnowa jeździ się A4 a to wzgórze było jakoś blisko starej "czwórki" i pamiętam że stały 2 lub 3.

 

Ciekawe, dlaczego nie widać o wiele wyższego Wału czy Brzanki, a Wał powinien być na tle tarczy słonecznej. Bo to wzgórze to chyba nawet 400mnpm nie ma, chyba że w jakiś sposób (dzięki inwersji) "zwiększyło rozmiary"

 

Tam są 2 maszty ,ale z z tego kierunku nakładają się na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu ten "Bocheniec" to po prostu...chmura. Zresztą, na załączonych zdjęciach wydaje się zmieniać kształt. Bocheniec jest co prawda stromy od północy i południa, ale od zachodu powinien być ciąg dalszy, który zresztą skutecznie utrudniał mi zrobienie stamtąd zdjęcia Krakowowi.

***

Wrzucam ze swojej działki to co jest w miarę jasne: Góry i Pogórze Kaczawskie, Rudawy Janowickie i fragment Karkonoszy ze Śnieżką z mojego ulubionego bezimiennego wzgórza między Gaworzycami i Gostyniem. Z lewego skraju gdy podciągnąć kontrast na chama to wychodzi jeszcze Trójgarb w Górach Wałbrzyskich. Mam jeszcze zdjęcia dalej na lewo, ale chyba też chmury tak namieszały w kształtach, że nic na dzisiaj nie poznaję i zajmę się jutro:

Kaczawskie, Rudawy i Śnieżka - Kopia.jpg

I zbliżenie Śnieżki. Ostrośc nie wyszła do końca, ale widać też obserwatorium. A przez lornetkę widziałem światło na szczycie :)

IMG_3943 - Kopia.JPG

Edytowane przez Paweł W.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne zdjęcia, gezeb to już standard a fotki z krakowskich kopców zawszę cieszą :)

na Zagłębiu dziś ciekawy cały dzień - interesujące chmury a pod wieczór lekko widoczne Beskidy, na kamerce z Mikołowa widać było naprawdę dobrze.

teraz czyściutko i chyba jutro warto wstać na wschód Słońca, może wreszcie coś przyniesie ten październik (rok i 2 lata temu zdarzyły się ekstremalnie dobre warunki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwo widoczny Diablak,tatry też były widoczne ,ale bardzo słabo przez lornetkę,nie mal nie dostrzegalne dla oka .Ciekawe jaka pogoda na weekend

 

Dobry sprzęt foto, trochę wprawy, program RawTherapee i masz "żyletę" nawet takich warunkach ;)

 

Jak na razie do weekendu pogoda nie zapowiada się zbyt ciekawie. Za to dziś wieczorem nie doceniłem warunków, a pewnie Tatry z moich okolic by się załapały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.