Skocz do zawartości

Znalezione w sieci


Rekomendowane odpowiedzi

Już uzupełniam.

 

62907415.th.jpg

 

I szerzej, z chmurami na pułapie 930 m n.p.m.

 

f4b0d39ca.th.jpg

Dzięki Elcupa! Czyli wniosek z tego, że Rumunia z Tarnicy to kolejne pionierskie wyzwanie dla dalekich obserwatorów. Nie ma co szukać po necie takich zdjęć - bez porządnego bina wycelowanego w punkt nie złapie się gór Gutyjskich. Trudno uwierzyć, żeby ktoś, przypadkiem robiąc sobie zdjęcie rodzinne na tle krzyża na Tarnicy np. obiektywem 50 mm ustrzelił nieplanowanie odległe, a do tego nieźle "schowane" góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A tak wyraźnych Tatr to jeszcze nie widzieliśmy i cuś jeszcze :) .....

Świetna fotka, inwersja tu jest chyba na 400 m npm - masakra! Ale nic nowego tu nie widzimy. Wg Heya

 

http://www.heywhatsthat.com/?view=S5HNTBCO

 

zabrakło jednego kadru w lewo, żeby załapała się Kralova, a to co jest zaraz na lewo od Tatr już wiele razy przewijało się na DO i jest bliżej niż widoczna część Tatr.

 

W sumie patrząc na mapę aż dziw bierze, że z tak wysokiej góry jak Rawka nie widać Tatr Niżnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna fotka, inwersja tu jest chyba na 400 m npm - masakra! Ale nic nowego tu nie widzimy. Wg Heya

 

http://www.heywhatst.../?view=S5HNTBCO

 

zabrakło jednego kadru w lewo, żeby załapała się Kralova, a to co jest zaraz na lewo od Tatr już wiele razy przewijało się na DO i jest bliżej niż widoczna część Tatr.

 

W sumie patrząc na mapę aż dziw bierze, że z tak wysokiej góry jak Rawka nie widać Tatr Niżnych...

 

Z tymi 400 metrami to grubo przesadziłeś. Inwersja musiałaby sie zapaść pod ziemię hahaha.gif , bo nidzie nie ma tam tak nisko. Wg mnie inwersja jest na wys. 900 - 1000m, a Tatry Niżne są bardziej na lewo - poza kadrem.

Edytowane przez wicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor poniższego zdjęcia miał wyjątkowo dużo szczęścia. Nie dość że dzień był bez chmurny to jeszcze na szczęście słońce schowało się praktycznie za górą. Panie i panowie...

McKinley po zachodzie z północnych krańców Fairbanks ok 250mil czyli ponad 400km

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor poniższego zdjęcia miał wyjątkowo dużo szczęścia. Nie dość że dzień był bez chmurny to jeszcze na szczęście słońce schowało się praktycznie za górą. Panie i panowie...

McKinley po zachodzie z północnych krańców Fairbanks ok 250mil czyli ponad 400km

Fotka piękna, autro jednak bardzo grubo przesadził z odległością :) NA DO mamy już stamtąd zdjęcie. Zakłądając że to faktycznie z północy Fairbanks, to odległość wzrośnie nam góra do 260 km, ale nie 250 mil. Choć pomimo tego wszystkiego widok poza naszą wyobraźnią (nawet nie chodzi o odległość, co wyrazistość przy tej odległości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero sprawdziłam na GE, to mój błąd :Boink: Tak jak piszesz Mateusz, te widoki są dokładnie poza naszą wyobraźnią, bo jak tak można że sobie staniesz na niewielkiej górce i oglądasz Mt McKinley oddalone tylko 252km albo "opalając się" :szczerbaty: nad morzem podziwiać go w odległości ~215km #2 #3 #4 #5

Tylko ciągle mnie zastanawia skąd amerykance biorą te odległości -> tu ten sam autor 220mil, podał nawet lokalizacje :blink: albo poranek w hotelu lub tutaj

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak często pojawia sie tutaj McKinley to dołączam zdjecie z podróży mojej córki - autorstwa jej koleżanki. Odległość niezbyt imponująca bo zaledwie ok 100 km: McKinley z Talkeetny. Musicie przyznać, że prawie 5800 m różnicy wysokości robi niesamowite wrażenie.

IMG_2642.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Virgo też tak pomyślałem...

 

A pamiętacie jak we wrześniu br. elcupa znalazł na czeskiej stronce zdjęcie Matry z Łomnicy? Znalazłem podobne, słabsze ale większe tutaj Kekes odległy o 148km. Natomiast kolejnym trzem zdjęciom proponuję się na spokojnie i bez emocji przyjrzeć, bo mimo ewidentnie słabej jakości, raczej wątpię by mi oczy figla płatały i jak mam nadzieję że pewnie wam też nie: z Łomnicy w kierunku WN (tu widać chyba Jeseniki), w kierunku NE, w kierunku ES (a na tych dwóch, mimo mojej małej znajomości wyglądu gór w tamtym kierunku, mógłbym rzec że coś widać)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ merti ale musiałbyś albo jakoś lepiej opisać o które dokładnie miejsca Ci chodzi, albo to jakoś oznaczyć bo tam wiele różnych "rzeczy" wystaje, w szczególności na tych dwóch ostatnich. I tam będzie chyba nieco łatwiej coś rozpoznać. A może być na prawdę daleko, Pieniny zaledwie w 1/3 drogi do tych nierozpoznanych pasm a widoczne są bardzo wyraźnie. Na ostatnim jak dla mnie ewidentnie Bieszczady albo "coś w tym rodzaju" :rolleyes:

 

btw: wie ktoś co to za pasmo na pierwszym planie na zdjęciu McKinley'a które wstawił Wicio ?

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Virgo też tak pomyślałem...

 

A pamiętacie jak we wrześniu br. elcupa znalazł na czeskiej stronce zdjęcie Matry z Łomnicy? Znalazłem podobne, słabsze ale większe tutaj Kekes odległy o 148km. Natomiast kolejnym trzem zdjęciom proponuję się na spokojnie i bez emocji przyjrzeć, bo mimo ewidentnie słabej jakości, raczej wątpię by mi oczy figla płatały i jak mam nadzieję że pewnie wam też nie (...)

Nie tyle słabej jakości, co słabej widoczności. Jesenika nie widać na pewno, na NE się nie znam, ale widoczność też wg mnie nie przekracza 60 km, a Bieszczadów to już w ogóle. Za to zdjęcie Matry bardzo fajne. Po pierwsze na zdjęciu nie widać szczytu Kekesa, ale stok widoczny jest. Górka z masztem to Galya - teto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle słabej jakości, co słabej widoczności. Jesenika nie widać na pewno, na NE się nie znam, ale widoczność też wg mnie nie przekracza 60 km, a Bieszczadów to już w ogóle. Za to zdjęcie Matry bardzo fajne. Po pierwsze na zdjęciu nie widać szczytu Kekesa, ale stok widoczny jest. Górka z masztem to Galya - teto.

 

Wg mnie widzialność jest bardzo dobra ale to własnie słaba jakość zdjęć uniemożliwia rozpoznanie Jesenika. Lysa hora widoczna jest bardzo bobrze, podobnie Skrzyczne i Klimczok, więc Pradziad też powinien być widoczny. Na ostatnim zdj widoczny jest Kekes, a wiec prawie 150 km. Wydaje mi się, że widać też Bieszczady i Stoja, ale może to tylko chmury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virgo, jak masz chwilkę to pobaw się suwaczkami, bo jak bym miał opisywać gdzie i co... Mnie chodziło o to by zapoznać się z horyzontem na chłodno, mimo słabych zdjęć, nie mówię też tak temu czego nie widać tam.... Jednak na jednym, w kierunku ES, dobitnie coś próbuje oczom figla płatać, te małe ząbki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, Virgo też tak pomyślałem...

 

A pamiętacie jak we wrześniu br. elcupa znalazł na czeskiej stronce zdjęcie Matry z Łomnicy? Znalazłem podobne, słabsze ale większe tutaj Kekes odległy o 148km. Natomiast kolejnym trzem zdjęciom proponuję się na spokojnie i bez emocji przyjrzeć, bo mimo ewidentnie słabej jakości, raczej wątpię by mi oczy figla płatały i jak mam nadzieję że pewnie wam też nie: z Łomnicy w kierunku WN (tu widać chyba Jeseniki), w kierunku NE, w kierunku ES (a na tych dwóch, mimo mojej małej znajomości wyglądu gór w tamtym kierunku, mógłbym rzec że coś widać)

Widoczność tego dnia była oczywiście dobra (o czym świadczą chociażby węgierskie góry Bukowe na zdj. SE ), ale rozdzielczość tych fotek już nie (zresztą to syndrom "szerokich" panoram ) - góry Czerhowskie widoczne na zdj. SE są już znacznie rozmazane, a to odlgłość raptem 60 - 65 km; Slanske Vrchy, które znajdują się na prawo od Cergova już tylko ledwo majaczą ponad mgłą. Być może i coś tam było widać tego dnia na horyzoncie, ale z tych zdjęć tego raczej się nie dowiemy. Zresztą Merti - spróbuj sam ocenić: Bieszczady widoczne były by za górami Czerhowskimi, Borżawa - za Simonką w Slanskich, rumuńskie góry Gutii - jeszcze dalej na południe w jednej z "dziur" pomiędzy grzbietami Slanskich, Vladeasa w Munti Apuseni ( 330 km!), gdzieś między Slanskimi a g. Bukowymi (lekko na prawo od góry Tokajskiej). A co tam widać? Moim zdaniem tylko mętny, zlany z niebem mglisty horyzont. Tak jak już kiedyś pisałem, bez porządnego zooma wycelowanego w punkt nic raczej nie da się nam z całą pewnoscią ustalić. Ale oczywiście warto szukać, co sam często czynię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie widzialność jest bardzo dobra ale to własnie słaba jakość zdjęć uniemożliwia rozpoznanie Jesenika. Lysa hora widoczna jest bardzo bobrze, podobnie Skrzyczne i Klimczok, więc Pradziad też powinien być widoczny. Na ostatnim zdj widoczny jest Kekes, a wiec prawie 150 km. Wydaje mi się, że widać też Bieszczady i Stoja, ale może to tylko chmury.

Czekam więc na zaznaczenie na zdjęciach ww. obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę stare ale co tam....

Panorama Drezna 26 Gpix :szczerbaty:

 

Fakty:

- Canon 5D mark II i obiektyw 400mm f/5,6

- 1665 zdjęć o łącznej "wadze" 100GB robione przez robota w 172min

- składana komputerem o architekturze 16 procesorów 48GB pamięci przez 96h

 

Czapki z głów :D to nie to samo co nasze małe wypierdki :notworthy:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza relacja z jaką się spotkałem w sieci potwierdzająca widoczność Karkonoszy z Pragi. W teorii wg HWT powinna być to bułka z masłem, jednak do tej pory w sieci nic nie znalazłem.

 

^^ http://209.85.129.132/search?q=cache:2qNAJaS6sr0J:www.czechtourism.com/eng/uk/docs/what-to-see/religious-sites/all/snezka/+Sn%C4%9B%C5%BEka+from+prague&cd=1&hl=pl&ct=clnk&gl=pl&client=firefox-a

Ale to tylko słowa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.