Skocz do zawartości

Znalezione w sieci


Rekomendowane odpowiedzi

 

Z kolei to zdjęcie, z okolic Wielkiego Szyszaka ktoś zatytuował "W oddali Alpy". A to pewnie obłok kondensacyjny z jakieś elektrowni.

 

 

Komuś pomyliły sie kierunki bo to zdj jest na NNW i przedstawia obłok nad elektrownią w rej. Cottbus http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=2982

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komuś pomyliły sie kierunki bo to zdj jest na NNW i przedstawia obłok nad elektrownią w rej. Cottbus http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=2982

 

Zdjęcie znalazłem na Google Earth, urządzając sobie wirtualną podróż po grzbiecie Karkonoszy. Skoro ktoś nazwał to zdjęcie "Alpy" to przyjąłem że to będzie południowy kierunek.

A tą elektrownie widziałem też Ze Stogu Izerskiego (to już nieco bliżej). Bardzo ciekawie to stamtąd wygląda, zwłaszcza że na pierwszym planie jest spory las wiatraków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/32/Zabrze-panorama-v2.jpg - ładna panorama Zabrza i coś na horyzoncie w prawym jej końcu. Jakoś nie ogarniam skąd to zrobione, w którą stronę, za mało punktów odniesienia. Ktoś bardziej "tamtejszy" musiałby to oblookać :rolleyes:

 

Ciekawe kto jest autorem, może ktoś z forum ?! :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vrg, nie ogarniasz w którą stronę ? :szczerbaty: Punktów odniesienia tu ci kupa Waść mość, a najlepszy to ten który cię nurtuje, bo tam za kopalnią Makoszowy są Łaziska :yahoo: Samo zdjęcie musi być robione w okolicy Ogrodu Botanicznego i Instytutu Techniki, choć nie widzę tam jakiegoś wysokiego punktu. A to co cię męczy to pasmo Klimczoka. Pomiędzy napisami "Makoszowy" widać jeszcze Pasmo Magurki Wilkowickiej i Hrobaczej Łąki w Beskidzie Małym... :Salut:

 

250px-Kopalnia_makoszowy.jpg

 

źródło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mert >> dzięki za przywrócenie do porządku. zobacz która to była godzina jak to pisałem i pomyśl czy wtedy jeszcze mózg trzeźwo pracuje jak już w ogóle nie pracuje :szczerbaty:

 

Bardziej na lokalizacji mi zależało, bo jakoś tak przez plecy ta panorama wykonana i przez to beskid się po prawej zaczyna zamiast po lewej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> vrg, to o której pisałeś to od razu mi się w oczy rzuciło. Chłopie, co ty się chcesz wykończyć tym wysiadywaniem po nocach ? :D

Taaak, taki dokładnie mam plan! :compress:

 

Tak ostatnio moje życie wygląda że forum odwiedzam zasadniczo tylko po nocy. Mimo ze zima w pełni to czasem mnie świt zastaje :szczerbaty:

 

A panoramkę Zabrza znalazłem tutaj: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,801,46127004,46577830.html

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieźle, porównując do warunków letnich to trochę tego śniegu jest (to przez wiatr czy co?)

 

Wiatr, wiatr. Zdjecia dostalem mailem od kolezanki. Nie wiem kiedy byly robione, ale zaspy robia wrazenie :) Te wystajace samochody... :)

 

sisak3.jpg

 

 

W sumie to sorki, bo to nie temat DO, ale miejsce znane w Karkonoszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatr, wiatr. Zdjecia dostalem mailem od kolezanki. Nie wiem kiedy byly robione, ale zaspy robia wrazenie smile.gif Te wystajace samochody... smile.gif

 

sisak3.jpg

 

 

W sumie to sorki, bo to nie temat DO, ale miejsce znane w Karkonoszach.

 

Zdjecie było robione 13.03.2005

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to nie Kazbek :Boink: tylko Elbrus,no i znalezłem link do tej galerii

Mt. Elbrus is at the distance

of 200 miles

Z Araratu Elbrusa nie widać, jednak odległości osiągalne z tej góry są dosłownie kosmiczne... Tych rejonów nie znam w ogóle, ale na oko góra uwieczniona na zdjęciu nie znajduje się dalej jak 200 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Onecie pojawiły się bardzo piękne zdjęcia z Triglava, z czyjegoś bloga

Niestety są małych rozmiarów, a jest apetyt żeby wykrzesać z nich coś więcej - jest zachód Słońca i inwersja.

Proponuje poprosić autora zdjęć o oryginalne rozmiary.

 

Symulacja w HeyWhatsthat z Triglava.

 

Jak widać to świetny punkt obserwacyjny. Widać z niego np. słynny masyw Dachstein, a sam szczyt Triglava widać z okolic Zagrzebia, a nawet Wenecji i Padwy. Widok Alp z Adriatyku byłby bezcenny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nieco bliżej, w GE znalazłem nieudolnie poskładaną panoramę z K'lak-a. Na pierwszy rzut oka wygląda smacznie :D. Na prawo od Wielkiej Fatry widać Pol'ane (1457) 72 km. To widzę chyba najdalej jak narazie.

13305875.jpg

Edytowane przez czakiczakiczaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.