Skocz do zawartości

Film - MRA2009 - Astrofotografia Miesiaca


OSMO

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się czy napisac Tu czy w dziale astrofotografii, ale jednak Tu. Szale przeważył komentarz w filmie ;)

 

Tak więc film. Zapanowała moda na filmy o tej tematyce, własciwie pokazy slajdów z dźwiękiem ;]

Mój powstał ot tak, w przypływie chęci i emocji, bez scenariusza, przygotowania... czysta improwizacja.

Dlatego prosze o wybaczenie ew. błedów. Wybaczenie ale nie przemilczenie -> pisac jesli coś wyłapiecie ;)

 

Film jest podsumowaniem konkursu na zdjęcie miesiąca w roku 2008.

W 2 częsciach, prezentuje po 4 miesiące, po 3 fotografie z każdego miesiąca.

 

Na koncu zaimprowizowany apel ;)

 

Pliki *.mov (Quick Time) , kodek h.264.

Film w HD 720 (miało byc 1080, ale rozdzielczosc niektórych zdjęc nie była wystarczająca).

Pliki na własnym serwerze, bez kodów, haseł, ograniczeń, czekania ;)

 

Częsc I: Astrofotografia Miesiąca - Częsc I Maj-Sierpien

 

Czesc II: Astrofotografia Miesiąca - Częsc II Wrzesien-Grudzień

 

 

Prosze o komentarze i rady, dopracuje i finalną wersje upowszechnię na youtube/vimeo.

Edytowane przez OSMO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się czy napisac Tu czy w dziale astrofotografii, ale jednak Tu. Szale przeważył komentarz w filmie ;)

 

Dobra robota!

 

Mam wrazenie, ze nie moge nacieszyc sie fotkami :( Ledwo nadazam za kolejnymi zdjeciami... no ledwo co udalo mi sie przeczytac teksty "propagandowe" (:D) na samym koncu filmow.

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

szybkosc - zastanawiałem się nad tym, ale sam sobie ją narzuciłem -> podkład.

Cóż bede musiał sie nim pobawic, może coś ugram. Fotografie rzeczywiscie zbyt szybko znikają, chociaż...

na każda przypadaja 2 ujecia, jedno ujęcie to sekunda wejscia, 3 sekundy i sekunda na zejscie.

 

Koniec końców, to nie wyścig, mamy nacieszyc oko obrazami, podziwiac ich piękno.

 

Na swoja obrone mam tylko to że... to mój pierwszy film, jaki kiedykolwiek montowałem ;)

Nie licząc animacji flash, które robie czesto ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie jest jeszcze raz obejrzeć te wszystkie fotografie zgromadzone w jednym miejscu w miłej dla oka i ucha formie.

Prędkość wyświetlania akurat mi nie przeszkadza, przecież te wszystkie piękne zdjęcia możemy obejrzeć tu na forum i w spokoju przez dłuższą chwilę kontemplować ich piękno.

Chociaż jeśli to ma być kierowane do szerszej widowni to można by pomyśleć o wydłużeniu czasu wyświetlania ale też nie można przesadzić w drugą stronę by rozciągłością nie zamazać przekazu. Czasem lepiej krótko a treściwie.

 

Całość połączona z dającym do myślenia apelem pozostawia dobre wrażenie.

Jestem ciekawy jak zadziała na kogoś nie związanego z astro, muszę czym prędzej przetestować na znajomych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no... fajnie. Mam tylko jedno zastrzeżenie - POLSKIE ZNAKI. Zmień font, a wtedy będzie naprawdę pro i animację będzie można "pchnąć dalej". Mieliśmy robić oficjalną animację AF, ale w tym wypadku nie ma sensu - Twoja będzie oficjalna (jeżeli nie masz nic przeciwko temu).

 

Jeszcze jedna sugestia, na ostatnim ekranie, tam gdzie się podpisujesz - daj nazwiska wszystkich autorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze.

 

Mieliśmy robić oficjalną animację AF, ale w tym wypadku nie ma sensu - Twoja będzie oficjalna (jeżeli nie masz nic przeciwko temu)

Nie spodziewałem się takiego sukcesu animacji, oczywiscie nie mam nic przeciwko, ale w takim razie musze ja dopracowac.

 

Mam tylko jedno zastrzeżenie - POLSKIE ZNAKI.

Problem już rozwiązałem, ale czcionki nie zmieniłem ;) Edytowałem czcionke i dodałem brakujace znaki. (posklejałem ze znaków i przecinków, kropek, :D )

 

Nazwiska autorów dodam.

 

Co do czasu, cóż nie bardzo potrafie rozciagnąc podkład. Moja koncepcja opierała sie na tym by wybrac kilka fragmentów i umiejetnie je wkleic by pojawiły się 2x, przedłużając utwór. Cóż, Gierg tak napisał to cudo, że zaden układ się nie powtarza i takie wplatane fragmenty wydaja się sztuczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to głupie pytanie,pewnie sie nie doczytałem...czemu jak odtwarzam film to dźwięku nie ma? Jest w ogóle podkład muzyczny?Czy to może błąd w moim komputerze? <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, pilna robota i nie dokonczyłem pisac poprzedniego posta.

 

Podkład to: Edvard Gierg - Peer Gynt Suite Nr. 1, op. 46 - Morgenstimmung

 

Gdyby ktoś chciał, umiał nieco przedłużyc, byłbym wdzięczny.

http://wykasz.eu/astronomia/01_-_peer_gynt suite_nr._1,_op._46_-_morgenstimmung.mp3

 

Utwór powstał dawno temu, wiec o ile kojażę jest własnościa publiczną, natomiast nie wiem co z wykonaniem (nagrała te wersje jakas orkiestra).

Prosze o wypowiedź kogoś obeznanego w temacie.

 

 

 

trus992 - owszem jest, nie ty pierwszy zwracasz mi na to uwage, niestety. Problemem jest kodek audio, nie wybrałem go i poszło na jakims mi nieznanym. Co prawda u mniej ona jest, ale jak widac nie kazdy go ma. Polecam zainstalowac dobry pakiet kodeków (Ace, K-Lite itp).

Wersja koncowa będzie w kilku wersjach więc nie powinno by problemu.

Edytowane przez OSMO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj jeszcze nad tekstami na końcu filmu. Np. poniższy fragment wskazuje na to, że gołym okiem lub przez lornetkę można dostrzec część pokazanych w filmie ... fotografii.

 

"Pokazane w filmie fotografie zostały wykonane przez astroamatorów-hobbystów przy pomocy sprzętu dostępnego w sprzedaży.

Część z nich można dostrzec gołym okiem lub przy pomocy lornetki."

 

Poprawiłbym to np. na "Część z uwiecznionych obiektów można dostrzec gołym okiem lub przy pomocy lornetki."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracuj jeszcze nad tekstami na końcu filmu. Np. poniższy fragment wskazuje na to, że gołym okiem lub przez lornetkę można dostrzec część pokazanych w filmie ... fotografii.

 

"Pokazane w filmie fotografie zostały wykonane przez astroamatorów-hobbystów przy pomocy sprzętu dostępnego w sprzedaży.

Część z nich można dostrzec gołym okiem lub przy pomocy lornetki."

 

Poprawiłbym to np. na "Część z uwiecznionych obiektów można dostrzec gołym okiem lub przy pomocy lornetki."

 

hehe, wiem, widziałem, poprawiłem ;]

 

Mimo to dziękuje za zwrócenie uwagi.

 

Wydaje mi sie ze naniosłem juz najbardziej znaczace poprawki, kwestia teraz dzwieku.

Na razie, wyeksportuje i wrzuce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, nie moge edytowac poprzedniego posta...

 

Jak pisałem, poprawiłem czcionkę, i kilka błedów.

Ale korektor ze mnie marny dlatego przosze o uważne przeczytanie tekstu, jesli wyłapiecie bład, dajcie znac.

 

Aktualna wersja jest zakodowana w najlepszej jakości jakiej mogłem uzyc.

Pliki *.mov, kodek video: h.264 jakośc HD720, kodek audio: mp3, 192kbps.

Mysle ze nie bedzie problemów z dżwiękiem.

 

Czesc I (140 MB): http://wykasz.eu/astronomia/astrofotografi...czesc_i_new.mov

Czesc II (190 MB): http://wykasz.eu/astronomia/astrofotografi...zesc_ii_new.mov

 

 

Projekt eksportuje do najlepszej możliwej jakosci video, bowiem renderowanie i kompresja h.264 na moim cacku trwa ok 60m na plik ;]

Pentium IV 3.0 / 800 / HT

2048 MB RAM (dual)

Wiec szczyt techniki to nie jest.

 

I podobnie dużo czasu zajęło by bezposrednie eksportowanie do innych formatów (finalna praca bedzie w kilku formatach i jakosciach).

Natomiast kompresja z h.264 do np DivX trwa u mnie ok... 4m ;)

Ironia, za sprawą karty graficznej (Radeon HD3650 pod AGP :D), która jest o tyle cwana, że z odpowiednim oprogramowaniem moze byc wykozystana do kompresji filmów.

 

Eksport do pliku trwa 60m (w cale nie tak dużo ;) ), wiec nie moge sobie pozwolic na czeste poprawki, wszystko musze przygotowac na cacy przed eksportem.

Mam nadzieje ze to przedostania wersja.

Edytowane przez OSMO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu częściach jest błąd w tym samym miejscu. Brakuje literki "t"

"Film jest odpowiedzią na (...) ligh(t) pollution"

 

Jak będziesz robił filmy w mniejszych rozdzielczościach, to niech całość będzie w 1 pliku.

Poza tym wspaniale się ogląda :helo:

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zassałem pierwszą część i muszę powiedzieć, że zrobiłeś to po prostu super B) . Muzyka świetnie dobrana, wprowadza w prost w hipnotyzujący nastrój, a w połączeniu ze zdjęciami czuję taki sam dreszczyk jak podczas oglądania Odysei Kosmicznej. Gratulacje.

 

Pozdrawiam

 

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie znalazłem wiecej błedów, ani nie planuje niczego już zmianiac.

 

Eksportuje finalną wersje, jak przedtem 2 odcinki.

 

Formaty i jakosci:

1. HD 720p - klasycznie *.mov, h.264 (best) i mp3, 320 kbps (W takiej jakosci plik podkładu posiadam)

2. HD 720p - duża kompresja, reszta jak wyżej

3. rozdzielczosc telewizyjna (chyba PAL), MPEG4 (DivX)

4. nieznany mi format HD z Vimeo.com (mysle ze h.264)

5. FLV (youtube)

 

Do jutra wszystko powinno byc zapakowane na serwerze.

Z vimeo.com zejdzie mi nieco dłużej -> 1 film HD na tydzien można upload'owac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wersja finalna:

Najwyzsza jakośc (HD 720p, kodek video: h.264 max bitrate, audio: mp3 320 kbps)

Czesc I (140 MB) http://wykasz.eu/astronomia/astrofotografi...esc_i_hd_hq.mov

Czesc II (200 MB) http://wykasz.eu/astronomia/astrofotografi...sc_ii_hd_hq.mov

 

Zaraz pojawi się wersja w nieco parszywej jakosci (poniżej medium), ale za to czesc I - 30 MB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie wkurzające jest to że można edytowac posta jedynie kilka minut po napisaniu. Trzeba pisac nowego, albo bawic się w wróżbitę ;]

 

A więc wersja finalna:

Najwyzsza jakośc (*.mov, HD 720p, kodek video: h.264 max bitrate, audio: mp3 320 kbps)

Czesc I (140 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc I

Czesc II (200 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc II

 

Jak widac wysoka jakosc = wysoki rozmiar, a to w ciąż jest dla niektórych przeszkodą (prawie 400MB).

Dlatego powstała wersja ekonomiczna ;], słaba jakosc (nieco psuje efekt, ale niech będzie zachętą do ściagnięcia najlepszej wersji, warto, piękne zdjęcia)

(*.mov, HD 720p, kodek video: h.264 (medium:40), audio: mp3 192kbps)

Czesc I (24 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc I

Czesc II (29 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc II

 

I wersja dla desperatów, nieco większa rozmiarem od poprzedniej słabej wersji w h.264, za to gorszej jakości (co za paradoks :D).

Takie to z MPEG4 ;)

Rozdzielczosc HD ;) (film kiepsko wygląda w innej, ale umieszcze jedna wersje w jakosci DVD)

( HD 720p, kodek video: MPEG4 (max, ale kompresja z h.264 wiec utrata jakosci znaczna), audio: pewnie mp3, ale kompresja...)

Czesc I (>40 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc I

Czesc II (>40 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc II

 

Jutro dodam (znowu w osobnym poscie ;/) wersje w rozdzielczości DVD (kodek h.264) i to było by na tyle różnych wersjii, mysle że nie ma sęsu kombinowac więcej. Jesli wszystko będzie ok, film pojawi się na Youtube i Vimeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc podsumowanie ;)

 

Film (animacja) przedstawia Astrofotografie będące laureatami konkursu na Zdjęcie Miesiaca (Pierwsze 3 miejsca).

Film w 2 czesciach: I: Maj-Sierpien, II:Wrzesień-Grudzien

Jest to wersja finalna.

 

Jakosc HD720p:

Najwyzsza jakośc (*.mov, HD 720p, kodek video: h.264 max bitrate, audio: mp3 320 kbps)

Czesc I (140 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc I

Czesc II (200 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc II

 

Wersja dobra: (przyzwoita jakosc)

(*.mov, HD 720p, kodek video: h.264 (60), audio: mp3 256 kbps)

Czesc I (40 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc I

Czesc II (50 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc II

 

Wersja ekonomiczna: (słaba jakosc)

(*.mov, HD 720p, kodek video: h.264 (medium:40), audio: mp3 192kbps)

Czesc I (24 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc I

Czesc II (29 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc II

 

Wersja dla desperatów:

( HD 720p, kodek video: MPEG4 (max, ale kompresja z h.264 wiec utrata jakosci znaczna), audio: pewnie mp3, ale kompresja...)

Czesc I (>40 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc I

Czesc II (>40 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc II

 

Jakosc DVD (rozdzielczosc PAL):

Tylko w najlepszej możliwej jakosci: (*.mov, kodek video: h.264 max bitrate, audio: mp3 320 kbps)

Czesc I (50 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc I

Czesc II (60 MB) Astroforografia Miesiąca - Czesc II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Chciałbym pokazać te filmy dzieciakom z podstawówki, dla których będę miał w najbliższym czasie prelekcję. Czy jest szansa na otrzymanie

wersji filmów nie zawierających błędów ortograficznych i interpunkcyjnych (np. sprzedarzy lub brak przecinków przez "który")? Trochę

mi głupio pokazywać dzieciakom i ich nauczycielkom takie rzeczy.

 

Pozdrawiam i dziękuję,

Arek

Edytowane przez Arek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna teraz mi mówisz o tych błedach? :P

Wklejałem tekst do Word'a ale skubany nic nie podkreślał, nie wiem.

Dzięki za zwrócenie uwagi.

 

Oczywiscie poprawie, poprawki na serwerze pojawia się max do konca tygodnia (eksport znowu trochę zajmie).

Edytowane przez OSMO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.