Skocz do zawartości

Koniunkcja Księżyc/Merkury/Plejady z Gdyni


Alex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam nadzieję, że nie potraktujecie moich wypocin jako profanacji? ;) Wiadomo, że połączenie wysokoszumnej Sony Alpha 100 z chyboczącym się statywikiem fotograficznym to nie jest najlepsze rozwiązanie, ale próbować trzeba. Ponieważ to moje pierwsze doświadczenie z "astrofoto" z użyciem aparatu (z Vestą już próbowałem jakiś czas temu) i mimo wszystko, przy pewnej dozie dobrej woli "coś tam widać" i tak jestem wniebowzięty :D

 

Wszystkie foty (z wyjątkiem panoramki) ISO 800, 300mm, F/5.6

 

Pozdrawiam,

Alex

DSC02406.JPG

DSC02410.JPG

DSC02417.JPG

DSC02418.JPG

DSC02416.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja niedawno wróciłem z terenu też co nieco przywiozłem. Tylko że ja użyłem lustrzanki z obiektywem 300mm na piggybacku i mimo tego że chmury przylazły i że jestem zapalonym początkującym astro-miłośnikiem to jestem całkiem zadowolony z wyniku.

 

Fotka została skadrowana i pomniejszona dwukrotnie. Czas 15s ISO 200 przesłona 6,3 ogniskowa 404mm

Ksi__yc_Merkury_Plejady.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja niedawno wróciłem z terenu też co nieco przywiozłem. Tylko że ja użyłem lustrzanki z obiektywem 300mm na piggybacku i mimo tego że chmury przylazły i że jestem zapalonym początkującym astro-miłośnikiem to jestem całkiem zadowolony z wyniku.

 

Fotka została skadrowana i pomniejszona dwukrotnie. Czas 15s ISO 200 przesłona 6,3 ogniskowa 404mm

 

 

Stary normalnie swietne zdjecie. Ehh. Moglbym patrzec i patrzec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój pierwszy post zostałem ciepło przyjęty i BARDZO dziękuję. A nowych znajomych ze zlotu Roztoki Górne proszę o kontakt co was do znajomych dodam. Jak by kto nie kojarzył to ten co biegał z OLYMPUSEM i statywu szukał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Wczoraj też udało mi się zapolować na spotkanie Księżyca z Merkurym i Plejadami.

 

Na przystawkę poszedł piękny rogal na jeszcze jasnym tle w ognisku SW200/1000:

 

IMG_0407.jpg

 

Następnie jak się troszeczkę sciemniło zamieniłem ognisko gł. na piggyback i złapałem piękną parę:

 

IMG_0415.jpg

 

oraz bliskie spotkanie Księżyca z Plejadami:

 

IMG_0430.jpg

 

Tak się zafascynowałem tym wszystkim, że Merkury uciekł mi za płot:

 

IMG_0421.jpg

 

Wszystkie zdjęcia Cannon 1000d i Tamron 70-300 (poza pierwszym w ognisku gł.)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się nam piękny wątek zrobił. Oby więcej takich zdjęć. W tym roku będziemy mieli jeszcze kilka okazji na piękne ujęcia, oto niektóre z nich:

 

moon_jup.jpg

moon_mars.jpg

moon_mars_merc.jpg

moon_sat.jpg

moon_ven.jpg

moon_ven_mars.jpg

 

mam nadzieje, że wysyp pięknych ujęć będzie jeszcze lepszy, oby pogoda tylko dopisała

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim uchwyciłem Księżyc Merkurego i Plejady też się skupiłem na łysym w fazie ok 4% i fociłem go z najdłuższą ogniskową i też świeżo po zachodzie słońca. Tak że dorzucam fotkę na niebieskim zachodnim tle.

 

Bistii i grmarPPSAE Piękne foty. Mi się nie udało uchwycić tego zjawiska na tle chaty i drzew na tle zachodniego nieba.

Ksi__yc.jpg

Edytowane przez Dyoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.