Skocz do zawartości

Co o tym myślicie??


Agatek

Rekomendowane odpowiedzi

Agatek, a wimmer Cię nie zachęcił wystarczająco do szkiców? :D:szczerbaty:

odbijesz sobie zamiast astrofoto, to szkicami ;p ( hehe, żartuje)

 

Myślę, że spróbuje coś naszkicowac, ale nie spodziewam się oszałamiających efektów:P

 

 

w gwoli wyjaśnienia

Agatek - Agata, kobieta ;p

 

hehe, dzięki za sprostowanie :)

 

 

Myślę, że skuszę się na eq 3-2, po schodach chyba to zniose:) ile ten montaż waży dokładnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że skuszę się na eq 3-2, po schodach chyba to zniose:) ile ten montaż waży dokładnie??

 

Celestia mówi coś o granicy 10 kg. -> http://www.celestia.pl/Monta%C5%BC_paralaktyczny

masz rację, bierz to co Ci się najbardziej spodobało. tym bardziej że Mak 127 wpadł Ci odrazu w oko ;)

 

hehe, dzięki za sprostowanie :)

 

hehe, nie ma za co ;)

 

Pozdrówka ;)

Edytowane przez mlody188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że skuszę się na eq 3-2, po schodach chyba to zniose:) ile ten montaż waży dokładnie??

http://www.skywatchertelescope.net/swtinc/...&class2=302

Ok. 7-8 kg w zależności od przeciwwag (w DO 3,5kg).

Pozdrawiam.

 

Edit: 10 kg to "shipping weight". Statyw waży 3,8kg, przeciwwaga 3,5 kg. Głowica... zapomniałem o głowicy. Może i będzie 10 kg.

Edytowane przez Jad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Celestia mówi coś o granicy 10 kg...

 

Plus przeciwwagi ;)

 

Agatek, ja znosiłem po schodach tego maka z montażem i założoną przeciwwagą, ale lekkie to nie było a ponoć mężczyzną jestem ;)

Teraz te EQ3-2 mają inny sposób łączenia z teleskopem na gniazdo Vixena, więc jest łatwiej i szybciej.

Reszta wyjdzie Ci w "praniu".

Pozdrawiam :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma jeszcze zapasy po starym (tańszym) kursie Euro.

Skok był tak duży, że trudno było nie odczuć różnic :(

Tam coś pisze, co sugeruje że gwaracja jest przez DO, ale mogę się mylić. Jeśli jest przez DO to dobrze.

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ceny na bazarku nie są aktualizowane od jakiegoś czasu. (bynajmniej tak było)

jakiś czas temu dowiadywałem się o barlow'a albo o nlv 6 mm (dokladnie nie pamiętam) i cena aktualna była wyższa.

stąd ta różnica. najlepiej o cene (w polowanie.bazarek.pl) dowiaduj się poprzez gg :)

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agatek, a wimmer Cię nie zachęcił wystarczająco do szkiców? :D:szczerbaty:

 

1.Próbowałem, ale zdecydowanie wolała namówić mnie na oddanie dwóch szkiców, niż spróbować sama :P

 

2.Ale czat :szczerbaty:

 

3. Agata, ciężko będzie osiągnąć kompromis. Rozmiary, prowadzenie, zastosowanie - to wszystko bardzo się gryzie. Jeżeli potrzebujesz w miarę mobilnego sprzętu, czyli takiego, którego można wynieść, przenieść, czy nawet do walizy spakować, a przy tym z prowadzeniem i w miarę lekkiego, to ten Mak 127 na EQ 3-2 chyba będzie blisko Twoich wymagań. Niestety, jak wiesz, nie jest to idealny sprzęt do DSów. Na pewno nada się do Księżyca i planet, a także jaśniejszych DSów, jak te z katalogu Messiera.

Dobrym rozwiązaniem dla Ciebie byłby podobny sprzęt do mojego, czyli SCT 127/1250 na jakimś lekkim montażu, ale troszkę sama tubka kosztuje, a ja nie śpieszę się, by sprzedać ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam szkicowac księżyc ale tylko zwykłym ołówkiem i ... hmm... nie powiem żebym była zadowolona <_< szkicowałam sobie tak na sucho, ze zdjęc instruktażowych jak wimmer szkicuje na zlocie w bieszczadach:) i szczerze mówiąc to łatwiej mi było wimmera naszkicowac niż księżyc;)

 

Jak zobacze przez maka wszystko co się da to się go sprzedam i kupie sobie jakieś cool'owe APO i nikt mi nie podskoczy haha!!

(ale to jak będe już sławna i bogata)

 

Sprzęt nie musi byc super ekstra lekki tylko żeby się dało go przenieśc na raty niekontuzyjnie:) Mam taki fajny wózeczek i bede sobie go w nim wozic :szczerbaty: (no chyba że zdam w końcu prawko <_< ), ale musze to coś stargac po schodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiotrekL dobrze prawi. Mak127 dobry sprzęt, na eq 3-2 da się z nim wytrzymać, moim zdaniem nawet do powiększenia 180x jest jeszcze nieźle (w bezwietrzną pogodę). Największą jego wadą jest moim zdaniem małe pole widzenia, tzn trudne do osiągnięcia duże pole :)

Zrobisz nim całkiem fajne fotki Księżyca w ognisku n.p. Canon (potrzebna przejściówka) Obejrzysz najjaśniejsze DS, jakieś zakrycia.

O ile nie masz i tak zawiele czasu by tym wszystkim się zajmować, powinien ten sprzęt w zupełności wystarczyć.

Rzeczywiście waga może się okazać duża dla Ciebie. Ale na 2 raty spokojnie raczej to przeniesiesz. Mi się udawało z całym zestawem w plecaku, tylko statyw w ręku, z tym jeździć i to na niemałe kilometry (2 razy jeździłem ok 900km pociągami), ale nie wiem czy poradziłaś by też tak :) Z samochodem -- myślę że zaden problem.

Ciężko to wszystko ująć w słowach pisanych, ale na zlocie, wydaje się, obejrzałaś podobny sprzęcik?

Pozdrawiam, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...ciach...) i szczerze mówiąc to łatwiej mi było wimmera naszkicowac niż księżyc;)

:szczerbaty:

 

Jak zobacze przez maka wszystko co się da to się go sprzedam i kupie sobie jakieś cool'owe APO i nikt mi nie podskoczy haha!!

(ale to jak będe już sławna i bogata)

 

Sprzęt nie musi byc super ekstra lekki tylko żeby się dało go przenieśc na raty niekontuzyjnie:) Mam taki fajny wózeczek i bede sobie go w nim wozic :szczerbaty: (no chyba że zdam w końcu prawko <_< ), ale musze to coś stargac po schodach.

 

a ile Ty tych schodków do przejścia masz?

w ogóle to mieszkasz w bloku, czy domku jedno rodzinnym?

a i jeszcze jedno, na zlocie patrzałaś przez takiego maczka? :)

 

Agata jak więcej będziesz się zastanawiać co wybrać, to co raz bardziej będziesz się wahała i zastanawiała czy ten sprzęt jest właśnie dla Ciebie :szczerbaty: , wiem po sobie :szczerbaty:

 

 

Pozdrawiam

Patryk

 

Jeżeli potrzebujesz w miarę mobilnego sprzętu, czyli takiego, którego można wynieść, przenieść, czy nawet do walizy spakować, a przy tym z prowadzeniem i w miarę lekkiego, to ten Mak 127 na EQ 3-2 chyba będzie blisko Twoich wymagań.

Dokładnie. w tej klasie to chyba dobry wybór. a co najważniejsze ten Mak 127 wpadł Ci na samym początku w oko :)

 

edit:

coś mi przedostatnie zdanko jakoś koślawo wyszlo + dodatki :szczerbaty:

 

to już nie będę spamić nowym postem, dodam to tutaj ;p

mieszkam w bloku na pierwszym piętrze, więc nie ma tragedii

Dasz sobie radę ;) ja ze swoją Syntą ósemką, biegam po schodkach w domku jednorodzinnym, piętrowym.

Pozdrówka.

Edytowane przez mlody188
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.