Skocz do zawartości

Pierścionek


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

No, gratulacje Robson, w końcu ją (tę mgławicę, lub jak kto woli - tę pierścionkę :szczerbaty: ) upolowałeś :)

 

No...tak, ja już ją w zasadzie wcześniej upolowałem, ale byłem pod tak ciemnym niebem, że delektowałem się widokami, no i narzeczona trochę niestety marzła, więc wszystko w biegu :) , dzięki!

 

p.s. a poza tym to chyba nie ma za bardzo czego gratulować :szczerbaty: ...obiekt łatwy, między dwoma jasnymi gwiazdami, jak ja wtedy mogłem tego nie zauważyć :lol: ...śmiechu trochę było , wiem...

Edytowane przez robson999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego, kiedy ja na Twoim szkicu nic nie widzę, podobnie jak z mojego warszawskiego balkonu?

Litości!

 

Janko dalej to samo?? Teraz to ja już nie wiem, jak to miało być rozwiązane...Mogę później przerobić ten szkic i wrzucić jaśniejszy, to naprawdę nie moja wina, że te mgiełki są takie subtelne :)

chociaż ja u siebie w pracy, też prawię jej nie widzę :szczerbaty:

Edytowane przez robson999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to naprawdę nie moja wina, że te mgiełki są takie subtelne :) ...

Oczywiście, że nie Twoja wina.

Może to jednak dlatego, jak śpiewał Michnikowski "...bo nie ten, bo nie ten już wzrok".

Chociaż z drugiej strony, to i owo zachwyca i to całkiem często (oczywiście na Astro-Forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkic tam jest...

Wiedziałem, że jest i w końcu zobaczyłem. Zrobiło się nieco ciemniej i jak po powiększeniu obrazu zacząłem czyścić plamkę na monitorze , pod innym kątem zobaczyłem Pierścień całkiem nieźle, choć nie tam, gdzie go szukałem, t.zn. nie w centum.

Robson999, daję punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym chciał tą mgiełkę zobaczyć, ale ...nie mogę jej zlokalizować...

Jeśli do pięciu jasnych gwiazdek w lewej górnej części szkicu dodasz obiekt tak, by powstał symertryczny krzyż, to tam będzie właśnie Pierścień. Jest dość rozległy, patrz pod różnymi kątami na monitor, powiększ dodatkowo obraz klikając wyskakującą ikonę w prawym dolnym rogu.

PS.

Może teraz, kiedy już wytłumaczyłem innym, gdzie szukać na szkicu, sam zobaczę na niebie?

Oby!

(Odpukać).

Edytowane przez Janko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po waszych postach myślę sobie, że może rzeczywiście za mocno przyciemniłem tę mgławicę. Wczoraj też ją oglądałem i powoli dochodzę do wniosku, że może źle oddałem jasność obiektu, bo w okularze wygląda wyśmienicie, tam nie trzeba się dopatrywać :) Dziś chyba jeszcze raz wrzucę na skan i delikatnie rozjaśnię, będzie prawidłowo.

robson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.