Skocz do zawartości

Ile widziałeś najwięcej sztucznych satelitów na niebie jednocześnie?


Morth

Rekomendowane odpowiedzi

I jeszcze jedno pytanko czy możliwe jest aby dwie satelity leciały dokładnie na tej samej linii w odległości ok 4-5 średnic księżyca od siebie i czy może ktoś już takie zjawisko obserwował?

 

 

Kłania się nisko Morth wszystkim forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest to jak najbardziej możliwe! są to (o ile zachwile nie zlinczują mnie znawcy) satelity szpiegowskie NOSS, które latają w parach po trzy, dwa bliko siebie trzecie za nim w oddali. W zależności od nasłonecznienia widać trzy, dwa lub żadngo. Swego czasu zrobiły prawdziwe zamieszanie w świadku astronomicznym gdyż wszystkim kojarzyły się tylko z UFO xD Jednak ci wredni amerykanie i to musieli mieć dla siebie ;) Poszukaj na forum jest troche zdjęcia gdy ładnie kupą lecą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu przypadkowo wpadła mi w pole widzenia lornety 25x100 taka trójka NOSS. Naprawdę robi to ogroooomne wrażenie ! Najpierw w pole wskoczyły mi dwa i skojarzyłem je błyskawicznie z NOSS,pamiętając dyskusję na ten temat na innym forum. Ostrożnie, by nie stracić ich z pola widzenia, zacząłem szukać tego trzeciego i po chwili znalazłem , za tą dwójką. Ciemna noc i bezszelestnie szybko sunąca trójka zwiadowców...To się też nie zapomina! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem farta i widziałem ich cztery w tym samym czasie.Każda z nich leciała po innym torze ale ogólnie były blisko siebie.

Co do szpiegowskich to raz chyba widziałem je.Teraz dopiero mi rozświetliliście umysł,że w taki sposób również latają.

Pewnego wieczora zaobserwowałem na niebie dwa obiekty i naprawdę byłem mocno zdziwiony.Leciały one jeden za drugim w odległości może "dwóch centymetrów" patrząc oczywiście z Ziemi :szczerbaty: .Jeden z nich był lepiej widoczny,wydawało mi się jakby emanował jakimś światłem :o .Nigdy wcześniej nie widziałem nic podobnego na niebie stąd moje zdumienie było jeszcze większe.

Nie wiem czy jest to w jakiś sposób wytłumaczalne ale drugi obiekt po paru chwilach straciłem,nie mogłem go już później odnaleźć a ten pierwszy sprawiał wrażenie jakby się zatrzymał!!!Nic nie piłem,żadnych procentów!!! :D Wierzcie mi bądź nie ale to naprawdę miało miejsce.Brzmi niebywale(przecież satelity nie zatrzymują się) więc co to było?

Obiekty leciały od strony Kasjopei w kierunku Andromedy.Było to jakoś miesiąc temu(może troszkę dalej)około godziny 23.00(niestety nie pamiętam dokładnie),widziane z UK.

Pozdrawiam,Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Około trzy tygodnie temu, w lipcu, obserwowałem przez okno niebo, używając lornetki 10x50. Po 22godz. wpadła mi w pole widzenia satelita o jasnośći około 5 mg. Zauważyłem ją tuż nad horyzontem, leciała od południa na północ. Postanowiłem ją śledzić. Gdy okno prawie zaczęło ograniczać widoczność, w polu widzenia pojawiła się druga satelita która leciała równolegle (być może niemal równolegle) w przeciwnym kierónku, z północy na południe, oddalona o około 2*. Pomyślałem może sie zdażyć, nieźle. Gdy zeszłem z nią w "dół" na południe, nad horyzontem pojawiła się trzecia lekko jaśniejsza. Trudno uwierzyć, leciała równolegle do tamtych dwóch, jakby leciała za tą pierwszą jakieś kilkadziesiąt stopni za nią. Gdy zobaczyłem trzecią ciarki mnie przeszły.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest filmik z Youtube:

 

http://www.youtube.c...h?v=WB9cOBUyalM

 

Widać jak ktoś pokazuje gawiedzi satelity* laser pointerem...

 

Swoją drogą chciałbym kiedyś popatrzyć przez takie pasywne gogle wzmacniające światło.

 

* zgodnie z uwagą przedmówcy powinienem użyć formy "satelitów", ale nijak mi to nie gra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.