Skocz do zawartości

Dwie gromady kuliste z tarasu


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

Świetne szkice, Robson!

Chciałbym tylko zgłosić mały techniczny problem - zeby dobrze widzieć te szkice, muszę patrzeć na monitor pod kątem (nawet rozjaśnienie na max nie daje większej poprawy).

Mógłbyś wrzucić ciut jaśniejszą wersję?

:Beer:

ps. to samo było w Twoich jodłowskich szkicach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre szkice celowo ściemniam lub rozjaśniam, aby wiernie odtworzyć obraz widziany w danym dniu w danym powiększeniu. Wczorajsze obrazy tych gromad w powiększeniu 171x do najjaśniejszych nie należały. Dobrze, skoro rzeczywiście różnie to wygląda w różnych monitorach, to wkrótce je rozjaśnię:)

Dodam tylko że u mnie w MultiSync 90GX2 wyglądają bardzo fajnie i naturalnie.

robson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem jak mój przedmówca, dopiero gdy patrzę pod kątem to coś widzę(patrząc na wprost prawie nic nie widać) Ja oglądam to na lcd z matrycą spva, to właśnie dziwne bo ma szerokie pole widzenia(zamiast tego nie widać na wprost hihi)

No to masz trening w zerkaniu. :)

 

Robson: Fajne szkice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert,

ja też bym wolał może mniej wiernie, ale za to widocznie.

 

Dla Ciebie wszystko...:przytul:Spokojnie, to tylko tak po koleżeńsku:D.

P.S Obiecuję, że kolejne szkice będą troszkę jaśniejsze!

Edytowane przez robson999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tutaj w tej kwestii coś wyjaśnić...chcę się wytłumaczyć. Otóż w przypadku tych dwóch szkiców, znaczne przyciemnienie wynika z tego, iż chyba troszkę za bardzo rozbiłem te gromady. Szkic wykonywałem w lekkim LP, obiekty prezentowały się jako dość jasne mgiełki...dopiero po zastosowaniu powiększenia 171x udało mi się nieznacznie (wręcz subtelnie) rozbić je na pojedyncze gwiazdki. Postanowiłem więc, że dość mocno je przyciemnię, aby zniwelować po części rozbicie...W efekcie szkice są ciemne, lecz oddają dość wiernie obraz obiektów. Uzyskany efekt mnie osobiście usatysfakcjonował, gromadki wyglądają bardzo naturalnie, choć są delikatnie przyciemnione:).

robson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że dopiero patrząc na monitor pod kątem, widzę coś, co świetnie pasuje to do Twojego powyższego opisu (i własnych doświadczeń z rozbijaniem kulek w powerze 171x). Patrząc na wprost jest ciemnica. Dalej optuję za lekkim rozjaśnieniem całości...

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.