Skocz do zawartości

Kolekcja Copernicus Model


husak27

Rekomendowane odpowiedzi

Jak przerwa to ich podam do sądu skoro się już zobowiązują to raczej powinni nawet jeśli przestana wysyłać do kiosków to powinni wysyłać prenumeraty do końca serii ale w innych krajach ta seria odniosła niesamowity sukces sądze ze w polsce tez taki będzie ale trochę mniejszy narazie jak do tej pory mam 2 numery czekam na koljne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obserwując inne wypowiedzi stwierdzam że jestescie chyba niwpoinformowani chodzi mi np. o proporcje na str.6 chyba logiczne że ni zrobią takich jakie są w rzeczywistosci tylko takie jakie mozna by podziwiać , kolejne to to że seria wyjdzie e 52 numerach a przesyłki zastana wydane co miesiąc w 26 wysykłakach każda z dwoma numerami po 60 zł , nastepnie budowa składa sie z 3 etapow a nie z 12 trzeba uważnie czytac magazyn .

Mam pryzjaciela w tym wzdawnictwie i on powiedzial mi ze nie ma w ogle nie ma popytu na ta serie i wynajmuj ludzi by tak muwili pzez telefon "Wysyłka zostanie zrealizowana ddo miesiąca bo jest za duz chętnych na Copernicusa itd." BZDURA !!!!!!!!

A więc nie martwcie się wszystko jest OK i raczej nie przerwą tej serii :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę was poinformować ze pełna kolekcja nie kosztuje ok.1500zł tylko ok.1650 zł gdyz jesli ktoś pragnie zebrac całą kolekcje to musi się liczyc też z licznymi filmami o kosmosie ktore kosztują bagatela ok. 80 zl w przeliczeniu z dolarów a jest ich 3 albo 4 a i jeszcze klaser pomieści tylko 18 numerów a potem trzeba zakupić kolejne które kosztują ok.20zł a trzeba ich 3 na całą kolekcję !!!!! wiem nigdzie to nie jest napisane ale rozumiecie :rtfm: :rtfm: :rtfm::swear::sorry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie...Czy firmy wysyłkowe pracują od 05-04-2010 do 09-04-2010? i tak szczerze to nie obchodzi mnie cena, interesuje mnie tylko model gazeta już mniej ale to nie zmienia faktu iż zabaweczka jest droga. Tak jak ktoś mi powiedział Faceci przez całe życie są dziećmi tylko cena zabawek się zmienia :D A tak Panie Preziesie111 jest filmów DVD dwa i kosztują $7,99 to wychodzi około 32zł jak $1 = 4zł

Edytowane przez PierreDeSalve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W których numerach mają się ukazać filmy?

 

PS: dolary są po 3 zł, nawet dokładniej po 2,88zł około :kwasny:

Po 4zł to było...ech...już nawet nie pamiętam...z 8 lat temu. :whistling:

 

Edit: Znalazłem te filmy na build-solar-system.com i zdaje się, że chodziło Ci o £ (funty) a nie $.

 

Edit: Przyjmując 4zł za funta to niekoniecznie film może kosztować 32zł, bo zwykły numer kosztuje £5.99. Jeżeli cena filmu(£7.99) byłaby proporcjonalna do ceny zwykłego numeru to film powinien kosztować około 40zł

Pozdrawiam

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak ogólnie to ci co mają prenumeratę (z gazety) to dostaną te "prezenty" o których była mowa w 1 i 2 numerze czyli:

Toolkit (Zestaw narzędzi), Binder (segregator), Incredible prints (plakaty). DVD Special też są chyba dodatkowe, jak pożyjemy to zobaczymy dokładnie nie wiem. A na allegro jest już 6 część i jak to możliwe?

Edytowane przez PierreDeSalve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakończmy wreszcie tą pain10.gif i zajmijmy się głównym tematem, jakim jest Kolekcja Copernicus Model cool.gif .

 

Mieszkam w UK i zdążyłem złożyć już cały model. Dla wszystkich zainteresowanych wygląda to tak.

de9d70827ad085a4m.jpg 7849496f99bdcd31m.jpg

 

Prenumerata składa się z 52 nr czyli tak samo jak w polskiej wersji. Do całego modelu dołączony jest,(za darmo) zestawik narzędzi, dwa segregatory i kilka dodatkowych śrubek.

 

 

f23750578feedfdbm.jpg c2dd5f6993921c9am.jpg c129b4993276e259m.jpg 035652618c8030a0m.jpg

 

Pozostałe segregetory jak i dwa filmy są już płatne.

Za numer płaciłem 5.99 funta. Dostawa była co miesiąc po cztery numery, czyli o połowe szybciej niz w Polsce. Odradzam zamawianie prenumeraty za granicą. Jest tam dużo przeróżnych drobnych, cienkch i delikatnych rzeczy (np: księrzyce do planet), które mogą nie przetrwać podruży i się połamać. Do mnie również kilka części dotarło uszkodzonych. Można się oczywiście starać o ich wymianę, ale zajmuje to więcej czasu i komplikacji niż kupienie dobrego kleju w sklepie i naprawienie uszkodzenia samemu. Model prezentuje się naprawdę bardzo ładnie, chociaż cała konstrukcja modelu jest bardzo delikatna, szczególnie ramiona na których osadzone są planety.

Moim zdaniem jednak cena zestawu jest zbyt wysoka, a pieniądze na to wydane można przeznaczyć na całkiem dobry sprzęt do ASTRO.

 

Pozdrawiam astrowojto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adalbert

Dziś zrezygnowałem z prenumeraty. Nie ukrywam, że przestraszył mnie czas zbierania i opinie zagranicznych zbieraczy, którzy do końca nie wiedzieli, jak to będzie działać. Kiedy już się okazało, troszkę byli rozczarowani, że to takie liche, bawi nie na długo, części przychodziły ( czasami ) uszkodzone.

 

Tutaj obawiałem się tego samego, i czasu, i pieniędzy, i lepiej....kupić sobie teleskop. To trochę zbyt drogie, jeśli ma to być takie liche, jak już widać po czterech numerach

 

Informacje o tym orrery z zagranicy czerpałem z pewnego forum angielskiego. Jak znajdę to dam link.

 

Czekam na info, czy ktoś rezygnował w podobny sposób, jak ja? Pozdrawiam

 

Adalbert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... wiele korzyści masz jak masz prenumeratę np:

- Nigdy nie przegapisz żadnego numeru.

- Wysyłka na koszt wydawcy

- Otrzymasz 3 wspaniałe prezenty absolutnie za darmo

- za pierwsze dwa numery zapłacisz tyle co za jeden.

dzisiaj byłem w kiosku zobaczyć 6 część a ona mi odpowiada "nie mogę, bo już sprzedałam" <_<

i co wtedy jeśli to jedyny kiosk w okolicy a następny jest 20 km od Ciebie, to już jest problem a ja siedzę sobie w fotelu i czytam Copernicus'a, :lol:

bo wiem, że paczka przyjdzie do domu. wtedy pokwituje i zapłacę przez internet :yahoo:

Poza tym części wysyłają Ci jak zgłosisz reklamację i nowy nr mi wysyłają.

 

EDIT: i nie myślcie że mieszkam tam "gdzie wrony zawracają", mieszkam pod warszawą na wschód.

Edytowane przez PierreDeSalve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest Wenus! smile.gif

 

 

O kurcze fajna sprawa jeśli chodzi o ten link na allegro smile.gif

 

Astrowojto pamiętasz może w jakich numerach dostałeś filmy? A model super, ładnie się prezentuje. smile.gif

 

 

Witam.

 

Z tego co pamiętam to pierwszy filmik był koło numeru 20, a drugi juz prawie pod koniec. Do każdego filmu dołączane było specjalne wydanie gazety.cool.gif

 

 

PS.Powodzenia w modelowaniu. thumbup.gif

 

 

Pozdrowienia astrowojto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany jak ty coś wypalisz to... :kwasny:

 

Nie mam sklerozy i nie zapomnę co zbieram. Facet w kiosku odkłada mi kolejne numery tak więc nikt mi gazety nie sprzątnie z przed nosa.

Prezenty... dla kogo wspaniałe dla tego wspaniałe. Jedynie wartościowe to ten zestaw ze śrubokrętami i pędzelkami do czyszczenia ale ja akurat takowego nie potrzebuję, bo można powiedzieć, że wszystko mam co ten zestaw oferuje.

Wolę sprawdzić przed zakupem stan części niż potem wydzwaniać z reklamacją. I zawsze radocha co dwa tygodnie a nie dopiero co miesiąc. ;)

Edytowane przez toba94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adalbert

Szybko by mi się znudził ten model, czekaaaaaając na niego :)

 

Przemyślałem to dobrze, zastanawiałem się, wyrzucałem z głowy wszystkie przeciw, ale jednak musiałem. Niestety. Wiem, że radochę mi to da na jakiś czas, później wyrzucę w kąt. Jest to niestety delikatny model, a zniszczenie jego jest nieodwracalne. Wtedy 2 lata i tyle kasy jak z bicza strzelił. Przede wszystkim droga ta zabawka. Kiedy zobaczyłem, jak długie i jak liche są te najdłuższe ramiona, to zwątpiłem. Miałem dylemat, bo nawet warto kupować, ze względu na wygląd. Ale wypiszę każdy mój argument "przeciw":

 

- liche, drogie, gazetki ( pożal się Boże ) na poziomie podstawówki, całość robi wrażenie tandety. Tylko Słońce potężne, czas zbierania.

 

Wydam te 60 zł na jakąś fajną płytę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przed chwilą w sklepie z narzędziami i kupiłem wszystkie klucze ampulowe 1,5mm mam ich w sumie 8 i kupiłem zestaw jeszcze. teraz chyba mi wystarczy tych kluczy. 8 kluczy, myślicie że będą dobre? a tak przy okazji jak ktoś nie rozumie gazety działu "budowania modelu" proponuje to:

- etap 1

- etap 2

- etap 3

 

 

Oui?

Edytowane przez PierreDeSalve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.