Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam osobiście wolę obserwacje z samolotów, więc jeśli szanowny twórca niniejszego tematu nie ma nic na przeciw, pozwolę sobie rozszerzyć ten wątek (żeby już nie tworzyć chaosu kolejnym tematem) o takie właśnie zdjęcia.

Na początek coś z lotniczych średnio dalekich (ale za to myślę ciekawych) obserwacji.

Oto kilka widoków rumuńskich Karpat.:

-pierwsze zdjęcie wykonane jest z okolic Devy (wysokość przelotowa ok. 11000 m) i przedstawia u góry z lewej strony kadru najwyższe góry Rumunii - Fogarasze (ponad 100 km - chyba musicie mi uwierzyć na słowo, bo po zmniejszeniu ciężko coś tam dostrzec pod chmurami).

-kolejne zdjęcie to już widok znad kotliny Hateg. W prawym górnym rogu pośród chmur dojrzeć można g. Parang i nieco bardziej na lewo g. Capatinei. Odległości ok. 60 - 80 km.

-następne trzy zdjęcia to coraz bliższe góry Parang - na ostatniej fotce ich najwyższe szczyty z doskonale widocznymi kotłami polodowcowymi.

Specjalnie wybrałem na pierwszego posta w tym temacie g. Parang i Fogaraskie. Chciałem przy tej okazji jeszcze raz zwrócić waszą uwagę na zdjęcie opublikowane jakiś czas temu na DO pt. "Widok na g. Fogaraskie, g. Parang i g. Apuseni z Arcera". Dosyć ostro spieraliśmy się swego czasu o to, czy góry na ostatnim planie to rzeczywiście Parang, czy Sybińskie. Mimo, iż wydaje mi się, że bezsprzecznie dowiedziono tam, że to nie Parang, a właśnie bliższe g. Sybińskie tytuł dotychczas pozostał niezmieniony.

Panowie, jeśli chcemy być od początku do końca, a nie tylko wyrywkowo rzetelni, to jeszcze raz apeluję - zmieńcie tytuł tego zdjęcia (i kategorię odległościową) z "g. Parang" na "g. Sybińskie" :yes: .

069.jpg

073.jpg

084.jpg

087.jpg

089.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam osobiście wolę obserwacje z samolotów, więc jeśli szanowny twórca niniejszego tematu nie ma nic na przeciw, pozwolę sobie rozszerzyć ten wątek (żeby już nie tworzyć chaosu kolejnym tematem) o takie właśnie zdjęcia.

Bardzo proszę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo ciekawe zdjęcia. Ma ktoś może zdjęcia Himalajów z samolotu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Można obserwować przeloty w 3D na GoogleEarth ->.KML<-. Niestety, jak na razie śledzić można tylko samoloty przelatujące nad Szwajcaria...

Edytowane przez merti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To chyba prywatny helikopter prezesa Famuru

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyłapany grubo po zachodzie słońca Boeing 747 Jade Cargo na wysokości 35.000 stóp:

sam1.jpg sam2.jpg

(drugie foto niby na 1252 mm ale to po prostu maksymalny crop jaki mogę zrobić przy 8Mpix :szczerbaty: )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden z wielu samolotów, który lata nad Buskiem

samolocik.jpg.

Czekam tylko, kiedy pogoda naprawdę zrobi się ładna, bo wtedy dużo samolotów i motolotniarzy startuje z lotniska aeroklubu w Pińczowie.

Kiedyś niedaleko Buska-Zdroju było lotnisko sanitarne, a dawno temu były też loty widokowe samolotem An-2 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę z dzisiaj

b777.jpg 737.jpg747.jpg 747-2.jpg DSC_0041.jpg DSC_0054.jpg DSC_0110.jpg DSC_0112.jpg

A to mi wyszło przypadkowo, bo nieuważnie włączyłem wielokrotną ekspozycję.

DSC_0035.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

piękne, twmichal, piękne. Mam pytanie - bo w exifie pusto - ciemne niebo to zasługa dużej przesłony czy czego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Na trzecim zdjęciu IŁ76. Spora gratka bo nie często można go widzieć na naszym niebie. Na ostatnim ta mijanka rewelacja. Nie często się zdarza taka fotka. Gratuluję

Edytowane przez Tusha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

piękne, twmichal, piękne. Mam pytanie - bo w exifie pusto - ciemne niebo to zasługa dużej przesłony czy czego ?

To zasługa obróbki :D W Photoshopie wybrałem po prostu opcję "Auto Levels" (po uprzedniej obróbce RAW-ów)

Zdjęcie robione obiektywem lustrzanym Falcon 500mm, aparat Nikon d80. A EXIF-u brak bo przy zapisie wybrałem opcję "Save for Web & Devices"

czas naświetlania na tych zdjęciach wahał się od 1/640 do 1/2500 sek, f/8 (obiektyw ma stałą wartość), ISO 250-400

Na trzecim zdjęciu IŁ76. Spora gratka bo nie często można go widzieć na naszym niebie. Na ostatnim ta mijanka rewelacja. Nie często się zdarza taka fotka. Gratuluję

Ta mijanka to fotomontaż. Zresztą "nieumyślny", bo włączyła mi się wielokrotna ekspozycja. Można w ten sposób otrzymać m.in takie efekty

Ił-76 chyba był ostatnio w Polsce, Rosjanie przywieźli nim chyba dary dla powodzian.

A moim marzeniem jest zobaczyć ten samolot Może nie ma ich zbyt dużo, ale podobno często wykonuje loty transportowe.

Co do innych samolotów, to ja lubie fotografować pokazy lotnicze - zapraszam tutaj

Edytowane przez twmichal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta mijanka to fotomontaż.

No to się dałem nabrać. :Boink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

McDonell-Douglas MD11

KLM871 , trasa: Amsterdam-Schiphol(AMS)-> Delhi-Indira Gandhi(DEL)

MD11(2).jpg MD11(1).jpg

Edytowane przez twmichal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalezione w internecie. Airbus a-380 na wysokości przelotowej, Canon EOS 400D + obiektyw 1200mm f 4.7.

Zdjęcia powalają jakością i ostrością. Jak oni to zrobili?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalezione w internecie. Airbus a-380 na wysokości przelotowej, Canon EOS 400D + obiektyw 1200mm f 4.7.

Zdjęcia powalają jakością i ostrością. Jak oni to zrobili?

Te zdjęcia to już najwyższa światowa liga bo na tej stronie co podałeś znajdują się tylko te najlepsze z całego świata!

Tak się składa, że te zdjęcia A380 to zdjęcia naszego forumowego kolegi (Andrzeja Kostrzewy) KILLER'a, który swoje prace co jakiś czas publikuje na tym forum w wątku

Polowanie na samoloty

Tam możesz zadać mu pytanie jak on to robi. Z tego co ja się orientuję to zdjęcia wykonuje syntą 10" i lustrzanką w ognisku

Polecam też stronę www.ExtremeSpotting.com

Tam Andrzej udziela się znacznie częściej.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że temat się rozwija... Jako, że mieszkam pod korytarzem UL984, coś tam czasem pstrykam huczącego nad głową.

DSC_9426-B777-air-india-2.jpgThai-747-21022010.jpgAirIndia-30052010-1.jpgSingapore-B772-29052010-1.jpg

To dość powszechne maszyny nad nami, ciekawe jest zdjęcie nr2 (Thai) robione gdzieś w zimie w czasie mocnego mrozu. W ogóle nie widać strug kondensacyjnych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te zdjęcia to już najwyższa światowa liga bo na tej stronie co podałeś znajdują się tylko te najlepsze z całego świata!

Tak się składa, że te zdjęcia A380 to zdjęcia naszego forumowego kolegi (Andrzeja Kostrzewy) KILLER'a, który swoje prace co jakiś czas publikuje na tym forum w wątku

Polowanie na samoloty

Tam możesz zadać mu pytanie jak on to robi. Z tego co ja się orientuję to zdjęcia wykonuje syntą 10" i lustrzanką w ognisku

Polecam też stronę www.ExtremeSpotting.com

Tam Andrzej udziela się znacznie częściej.

Pozdrawiam

Mnie bardziej zależy na jakich parametrach te zdjęcia są robione (ISO, przesłona, czas migawki). Mnie wychodzą straszne szumy, zwłaszcza gdy niebo jest intensywnie niebieskie. A te zdjęcia robiłem przy ISO 200-500max.

Natomiast to robiłem przy ISO1600, 1/640s., lustrzany 500mm f/8 (stała wartość) i szumów jest bardzo niewiele.

DSC_0003.jpg (szkoda że głowę schował)

Może powinienem korzystać z innego programu do obróbki RAWów, bo już wiele razy zdarzyło mi się że w Photoshopie pojawiały się brzydkie przebarwienia w przypadku barw zielonej i niebieskiej i to od razu przy otwarciu pliku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

747 - Korean Air

korean_747.jpg

Zastanawiam się czemu z Seulu do Mediolanu lecą tak okrężną drogą.

Maksymalny zasięg 747 wynosi nieco ponad 14000km.

Rządowy Mi-8 - Sandomierz.

mi8_1.jpg

mi8_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie jest okrężna droga. Polecam tą stronę http://gc.kls2.com/ Tam podając dwa punkty wyświetla najkrótszą drogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi