Skocz do zawartości

Zielony laser 5mW


Gość polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie cz ktoś kupował z Teleskopy.pl taki wskaźnik:

http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=1348&lunety=Wska%BCnik_laserowy_zielony_-_laser_o_mocy_5mW_-_oprawa_metalowa_czarno_-_z%B3ota_+_metalowe_etui

 

Niedawno kupiłem i miałem wrażenie, że świeci bardzo słabo, a baterie są nowe. Porównałem z dwoma innymi laserkami 5mW i potwierdziły się moje obawy. Snop z mojego wskaźnika jest dużo słabszy niż z innych. Niemal niewidoczny. Czy ktoś z Was miał taki problem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

a ja mam takie pytanie..

jaka jest różnica między tym laserkiem ze sklepu teleskopy.pl a takimi o mocy niby 5mw z allegro...

te na allegro są o wiele tańsze tylko nie wiem czy tak samo działają>?

ktoś używał tych kupionych na allegro?

i druga sprawa - czy moc 5mw wystarczy żeby pokazywać coś na niebie?

pozdro wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilkanaście zielonych laserów- to moje hobby zaraz po astro. Mam też jakieś 3 szt. z allegro, i mogę śmiało powiedzieć że są to totalne buble nie warte grosza. Lepiej dołożyć, i kupić laser który trochę posłuży. Ten z teleskopy.pl także nie jest najwyższych lotów, a bynajmniej nie za tą cenę, ale i tak 100 razy lepszy od tych sprzedawanych na allegro.pl za 30-40zł. 5mW wystarczy żeby sobie samemu celować, ale gdy pokazujemy niebo innym tutaj zalecał bym już laser od 10-30mW. Jeśli szukacje firmowych laserów lub narzekacie na cenę laserów ze średniej półki cenowej, to tu coś dla was : http://www.wickedlasers.com

 

Pozdrawiam, Daniel

Edytowane przez danio115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm

 

ja jeszcze znalazłem taki sklep co właśnie na allegro też sprzedaje ale dodatkowo ma swoją stronę i tam full filmów na których pokazuje moc sprzedawanych laserów.

akurat przebijanie balonów laserem mnie w ogóle nie interesuje ale tak ciekaw jestem co sądzicie o tych laserkach

http://safetrade.pl/c/19/zielone_lasery-lasery_wska%C5%BAnikowe.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa została pozytywnie zakończona, a Teleskopy.pl miło mnie zaskoczyły.

Szczegółów przytaczał nie będę, ale już cieszę się nowym laserkiem o dobrze widocznej wiązce :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wysyłka pocztą lotniczą za friko. Ja dopiero jestem w trakcie transakcji, gdyż przelewam na pay pala. Nie jestem specjalistą w tym temacie. Można poczytać sobie komentarze tych co już taki towar kupili. Czy to są podróbki? Napiszę inaczej... firma którą wspomniałeś, sprzedaje dokładnie to samo, nazywając je odpowiednio i doliczając 300 % marżę. Wnioski nasuwają się chyba same. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie oczekujcie zbyt wiele po tych laserkach, ich moc jest mocno zawyżona. W większości z nich brak filtra IR a co za tym idzie są bardzo niebezpieczne.

Dla przykładu "TANI" zielony laser 200mw to 175mw!! podczerwieni i tylko 25mw zieleni , możemy na nie spojrzeć tylko dwa razy,raz jednym okiem i raz drugim. :szczerbaty:

Edytowane przez roson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

hmm

 

czy juz może kupowałeś tam albo ktoś z was tam się zaopatrywał??

czy ta frima jest godna zaufania a może tez sprzedaje takie podróbki jak na allegro??

 

pozdro!

 

Rok temu, kupiłem w tej firmie bardzo silną lampkę diodową do roweru - przesyłka przyszła szybko i gratis, sprzęt jest dobry .

Ceny są bezkonkurencyjne - 200% taniej i wykonanie jest całkiem przyzwoite.

Na forum swiatelka.pl dużo osób kupuje w tej firmie

Przed zakupem dobrze jest sprawdzić recenzje konkretnego modelu , bo jest różnie z jakością wykonania.

Ale jeśli chodzi o lampki diodowe to parametry podają najczęściej prawdziwe ( tak wynika z recenzji na forum swiatelka.pl )

 

Dokładnie kupiłem tą lampkę:

http://www.dealextre...ls.dx/sku.25149

Edytowane przez JarekDabrowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć,

 

Ja go posiadam i jestem zadowolony. Daje dość wyraźny strumień światła, ale czasami ta ścieżka jest trochę za ciemna. Zazwyczaj w zimę mam problemy przy bardzo niskich temperaturach z użytkowaniem. Ale jak najbardziej polecam, choć kupowałem ten laser nie w sklepach astronomicznych.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również i ja go posiadam. Polecam, jednak (tak jak użytkownik wyżej) mam problemy z używaniem przy niskiej temperaturze. Z kolegą wyjechaliśmy na rower, chciałem mu pokazać i klops - laser nie chciał świecić, a temperatura wynosiła około 8 stopni. Po powrocie do domu świecił już normalnie.

Edytowane przez LibMar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na allegro ale ze 2 lata temu za 31 zł. Niestety nie pamietam od kogo i nie mogę odszukać danych tej transakcji. Laser jest rewelacyjny - mocniejszego nie widziałem u nikogo. Czyżbym trafił na oksymoron ? Potrzebuję teraz kupić dla kolegi, ale sam jestem w kropce, bo każdy mówi, że sama lipa chodzi po aukcjach. Natomiast co do niskich temperatur - baterie litowe i kieszeń - laser nie traci ani deka mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm 8 stopni? Trochę lipton. A czy w ogóle da się kupić w tej cenie laser który nie będzie miał takiego problemu?

już kiedyś była o tym mowa.

niestety to normalne bo zielone lasery tego typu wykorzystują bardziej skomplikowany proces niż zwykłe tanie czerwone wskaźniki, są tam jakieś kryształy które przekształcają częstotliwość fali, ale oddalając się od idealnej temperatury przestają trafiać w odpowiednią częstotliwość i efektywność spada...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.