Skocz do zawartości

Ciekawe zjawisko na krawędzi chmury burzowej


tater

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś nad ranem obudziła mnie burza, przechodząca nad moją miejscowością. Po jej przejściu postanowiłem nagrać time lapse, bo wschodzące słońce świetnie oświetlało chmurę od tyłu. Podczas pierwszej próby nagrania zauważyłem jakiś rozbłysk na krawędzi chmury i jak się okazało, doskonale widoczny na filmiku, który jest do pobrania tutaj.

Czy ktoś się z tym spotkał na żywo, lub wie cokolwiek na ten temat?

Film nie jest przyspieszony.

Edytowane przez tater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym marudził... ale poczułem się trochę nieporadnie. Najpierw zasypał mnie stos reklam, pozamykałem wszystkie wyskakiwajki, przeglądnąłem cały kram szukając filmiku... nie ma... ooo na samym dole widze ogladaj wideo... wchodze, zostałem przyspany kolejnym workiem reklam. Załamka. Odkopałem sie, i co widze? wbij link. Debilizm. Ide spowrotem, opcja pobierz plik... nie pobrało.

 

Sorry za off-topa ale ja albo za głupi , albo za stary jestem na takie sajty. Jakakolwiek szansa popatrzyć na twój filmik po ludzku?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślę, że zarejestrowałeś czoło fali dźwiękowej wyładowania atmosferycznego

czyżby coś podobnego do...

http://www.astropolis.pl/story/niezwykly-pokaz-podczas-lotu-atlasa-v-sdo

oryginał na:

http://www.spaceweather.com/archive.php?day=12&month=02&year=2010&view=view

("SDO DESTROYS A SUNDOG")

 

filmik chyba lepiej wrzucać na youtube - wygodniej sie ogląda, przy okazji zobaczy go więcej ludzi, no i youtube zapewne przetrwa dłużej niż ta dziwna stronka.

 

edit:

tia... kosmonauci "ulepszyli" sobie stronę i dzięki temu stare linki nie działają. nauczka na przyszłość: nigdy nie dodawaj niusa z linkiem do kosmonauty! :P

Edytowane przez szuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtube wrzucałem, ale po ich kompresji prawie tego nie widać. Użyłem wrzuć.to, bo tam nie trzeba czekać, ani wpisywać kodów. U mnie wszystkie reklamy były pewnie poblokowane - nie miałem ani jednej.

Wrzuciłem też na sendspace, może będzie wygodniej.

 

Mam też pewną koncepcję, co do pochodzenia tego błysku. Nieco ponad kilometr na wschód od mojego bloku płynie Warta i może to był zajączek odbity od wody? :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zająłem się wspomnianym na początku time lapse. Nagrywany był chwilę później, bo musiałem znaleźć sposób na skuteczne unieruchomienie aparatu. Tym razem prędkość 10x i dodałem muzyczkę :D. Błyski pojawiają się też tutaj, ale trwają znacznie dłużej, niż tamten pojedynczy - może jednak faktycznie to odbicia słoneczne od czegoś na ziemi?

 

Do pobrania na sendspace.

Czekam na dalsze analizy. Mogę gdzieś wrzucić plik w normalnej prędkości, jak będzie trzeba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.