Skocz do zawartości

EQ Mod


Allshaq

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam od niedawna montaz HEQ5 syntrek i chcialbym go przerobic na goto. pilot do niego kosztuje 680zl, wiec nie oplca sie go kupic (a przynajmniej nowego). ostatnio dowiedzialem sie, ze mozna dokupic (albo samemu zrobic) eq mod i podlaczyc przez to montaz do laptopa. jednak w sklepie ten mod kostuje 50 funow no i dochodzi przesylka. tu pada moje pytanie : czy jest jakis sprawny elektronik na forum ktory bylby w stanie zrobic taki eq mod taniej niz w sklepie zagranicznym ? jesli tak to prosze o odezwanie sie takiego kogos, albo o namiary na niego :) z gory dzieki :)

 

ps. chyba, ze ma ktos do sprzedania pilot goto do heq5 za niska cene, wiec problem rozwiazany :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodze sie - taniej. ale w necie sa ogolnodostepne schematy jak takie cos samemu zrobic. niestety nie mam ani sprzetu ani zdolnosci, ale pewnie znajdzie sie jakis elektronik ktory moglby cos takiego zrobic i sprzedac... oczywiscie taniej ;) juz dostalem na PW namiar na jedna osobe, bede probowal sie z nia skontaktowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie boisz się elektroniki spokojnie możesz kupić np. na "Allezło" gotowy zlutowany moduł interface RS-232 /TTL oparty na scalaku MAX232 (sterowanie poprzez port COM) za 19zeta i dolutować jeden kabel z wtykiem RJ-45 do połączenia z montażem. W razie problemów służę pomocą co i jak połączyć cool.gif Moduł jest w miarę profi wykonany, stabilizator obudowany "kondzielami" więc nie ma skoków napięcia itp.

Ja korzystam z takiego rozwiązania od ponad roku do goto i guide poprzez EQ-Mod nie miałem żadnych problemów i niespodzianek yes.gif

Warunek musisz mieć port COM.

Są też podobne rozwiązania na USB/RS-232/TTL za około 40zeta ale nie polecam stop.gif już lepiej kupić kabel w Pierro-Astro jak radzi Piotrek yes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coy coyote , masz na myśli coś takiego?

http://allegro.pl/item1131228944_interfejs_rs232_ttl_konwerter_zas_com_max232_modul.html

 

Możesz napisać coś więcej o podłączeniu tego układziku do montażu. Może jakiś schemacik jak to połączyć z HEQ5. Zasilanie układu jest z portu RJ-45 montażu, jak rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyznaję zasadę że jedno zdjęcie zastępuje 1000 słów więc pokażę jak to wygląda u mnie - jednocześnie oświadczam że nie mam nic wspólnego ze sprzedawcą części z Allegro read.gif Korzystałem jedynie z jego oferty i się sprawdziła.

Potrzebujemy moduł LINK z stabilizatorem 5V bo zasilanie DC12V mamy z 8 pinu gniazda RJ-45 w HEQ-5

Inny moduł jak ten który podlinkowałeś ma na pewno zblokowane piny w gnieździe Rs-232 i stamtąd bierze zasilanie - nie radzę sprawdzać stop.gif

Lutujemy 4 przewody do pinów wystających z płytki (wg oznaczeń jak napisano na płytce)

 

modul1.jpg

 

kabel biały do pinu 1 lub 4 (GND)

kabel czerwony do pinu 6 (12V)

kabel zielony do pinu 3 (R1 OUT)

kabel niebieski do pinu 5 (T1 IN)

 

z drugiej strony kabla zarabiamy wtyk RJ-45 jak na zdjęciu

modul2.jpg

 

czyli we wtyczce RJ-45

pin 1 - kabel biały - masa

pin 2 - nieużywany - zostawić pusty

pin 3 - nieużywany - zostawić pusty

pin 4 - nieużywany - zostawić pusty

pin 5 - niebieski TX

pin 6 - zielony RX

pin 7 - nieużywany - zostawić pusty

pin 8 - DC12V

 

Koszt całości nie przekracza 30zł - płytka kit+ wysyłka, kabel, wtyczka RJ-45, obudowa

Prawidłowy układ startuje z EQ-Moda od razu po ustawieniu portu COM i zapodaniu przycisku CONNECT cool.gif

Mam nadzieję że wszystko jasne yes.gif

Oczywiście każdy robi to na swoją odpowiedzialność beerchug.gif

 

Coy coyote , masz na myśli coś takiego?

http://allegro.pl/it...x232_modul.html

 

Możesz napisać coś więcej o podłączeniu tego układziku do montażu. Może jakiś schemacik jak to połączyć z HEQ5. Zasilanie układu jest z portu RJ-45 montażu, jak rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

wiec kolega zrobil dla mnie ten konwerter taki jak tu http://www.galaxy.zafriko.pl/kat/eqmod - dokupilem konwerter COM > USB na chipsecie prolific (zalecanym) i maly zonk ;/ z obu stron mam COM a powinien byc z jednej strony koniec zakonczony koncowka RJ-45 (montaz HEQ5). mam nastepujace dwa pytania :

 

1. czy RJ-45 to taki wtyk jak w kartach sieciowych (bo taki wtyk mam, wiec moge przerobic)

2. jak powinienem podlaczyc kabelki z tego jednego COMa do RJ-45 zeby podlaczyc do montazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze moze wrzuce obrazek jak to jest u mnie polutowane na koncowce meskiej COM wchodzacej do montazu.

moze na obrazku tego nie bedzie widac, ale niebieski jest zmostkowany z czerwonym, a zolty zajmuje dwa piny.

jak to zarobic w koncowce RJ-45 ? wogole dobrze jest to zrobione ?

 

 

/edit

 

Leszek J. wyslal mi linka do stronki gdzie jest pokazane jak przerobic wtyczke COM na RJ-45 http://www.opticstar.com/Download/Astro/Doc/imagers/Shoestring/EQCBL01.pdf jednak tam jest pokazane, ze przerabia sie wtyczke zenska, a ja myslalem, ze zenska sie laczy z kablem przelotka na USB, a meska sie podlacza do montazu i to meska sie przerabia...

moze mnie ktos poratowac ???

do montazu.JPG

Edytowane przez Allshaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo gniazdo żeńskie jest od strony montażu w EQ-6. Wydaje mi się że jest są to pinouty od strony montażu a nie kabla cool.gif Schemat według którego wykonany adapter jest do montażu eq-6.

Ty potrzebujesz zamiast męskiego DB-9 właśnie RJ-45 (takie jak do połączenia sieciowego LAN)

Można ten schemat trochę uprościć wg takiej specyfikacji:

Here's an attempt at defining the Sub-D to RJ45 cable:

 

  • Mount Sub-D pins 1 (+12VDC) should be connected to RJ45 pins 8.
  • Mount Sub-D pins 4 (GND) should be connected to RJ45 pins 1.
  • Mount Sub-D pin 6 (R1 OUT) should be connected to RJ45 pin 6.
  • Mount Sub-D pin 9 (T1 IN) should be connected to RJ45 pin 5.
  • The other pins are not used

nie wiem tylko co masz zmostkowane na pinie 1 g.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie wiem tylko co masz zmostkowane na pinie 1 g.gif[/size][/font]

 

dzieki coyote za odpowiedz !

czyli w sumie to jest calosc dobrze zrobiona - zenska laczy sie z przelotka COM>usb, a meska wchodzi do montazu (i meska trzeba przerobic na rj-45) ?

patrzac na plytce to ten pomaranczowy(?) sie z niczym nie laczy :D

 

postaram sie jutro wieczorem/pojutrze z rana wrzucic dokladne zdjecia calego urzadzenia z wtyczkami i ta przelotka. moze wtedy moglbys rozgryzc o co kaman ?

 

 

btw coyote ja mieszkam 20km od czewy, wiec w ostatecznosci moze Ci podrzuce ten kabelek ? :D

Edytowane przez Allshaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinno być OK ale nie widziałem całego modułu wraz z podłączonymi wyprowadzeniami więc jak możesz zapodaj zdjęcia albo jak będziesz przejazdem to zapraszam do siebie yes.gif chyba że robił Ci to Leszek_J to właściwie nie ma co sprawdzać bo na pewno jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec wlasnie postaram sie zrobic jutro/pojutrze zdjecia. niestety to nie Leszek J.

 

ok zalaczam zdjecia - mam nadzieje ,ze wszystko bedzie widoczne. jakby cos bylo nie tak, to napiszcie co chcecie zebym dokladniej sfotografowal

 

dsc00138v.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc00139kz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc00140tb.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc00141p.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc00142fc.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc00143uq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc00144hn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie udzielę Ci odpowiedzi czy ten układ ma prawo działać. Po prostu za duży tam mętlik i nie widać które ścieżki gdzie są poprowadzone mellow.gif

Wydaje mi się że szczęśliwszym rozwiązaniem byłoby zrobić układ na bazie tego co napisałem parę postów wyżej lub zakup tego co proponuje Piotrek w Pierro-Astro.

Podpięcie tego układu musisz wziąć na swoją odpowiedzialność flirt.gif

e zdjęć nie uzyskałem nawet odpowiedzi na pytanie które mnie nurtuje najbardziej - co się dzieje na pinie zasilającym z DB-9 tam gdzie są kable czerwony i niebieski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujemy moduł LINK z stabilizatorem 5V bo zasilanie DC12V mamy z 8 pinu gniazda RJ-45 w HEQ-5

Inny moduł jak ten który podlinkowałeś ma na pewno zblokowane piny w gnieździe Rs-232 i stamtąd bierze zasilanie - nie radzę sprawdzać stop.gif

Lutujemy 4 przewody do pinów wystających z płytki (wg oznaczeń jak napisano na płytce)

 

 

 

Dominik czy ten układ zafunkcjonuje również z EQ6? I jeszcze jedno, w EQ6 zamiast RJ45 jest DB9, może wiesz pod które piny dolutować te kabelki, będę dźwięczny za podpowiedź :Beer:

 

Miałem to sam lutować ale skoro na rynku jest dostępny gotowy moduł to po co się męczyć.

 

 

Edytowane przez wtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ten moduł bez problemu działa z Eq6. Parę postów wyżej Allshaq dał linka do opisu wyprowadzeń które podesłał mu Leszek J. zerknij na ten link tam są wyprowadzenka oposane dla heq5 i odpowiadające im eq6. Poza tym ten schemat który prezentuje Iluvatar ze strony eqmoda jest funkcjonalnie zgodny z tym który ja polecam do kupienia zerknij na ten schemat po prawej stronie gniazdo db9 ma rozpisane wyprowadzenia dla właśnie eq6. Jak kupisz moduł i nadal będziesz miał obawy jak podpiąć gniazdo db9 napisz to rozpiszę Ci dokładnie co gdzie przylutować

PS Iluvatar bez urazy ale przczytaj następnym razem cały temat wcześniej zanim coś podasz unikniemy wtedy dublowania informacji i schematów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.