Skocz do zawartości

Warsztaty Astrofotografii


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Rowniez zglaszam akces, a nawet moglbym pomoc przy organizacji. Rozumiem, ze potrzebowalibysmy sale z rzutnikiem dla prezentujacego, a kazdy pracowalby na swoim komputerze?

 

Na pewno każdy pracowałby na swoim komputerze, ale zastanawiam się czy rzutnik będzie odpowiedni. Tak sobie myślę, że jak ktoś będzie chciał na rzutniku pokazać powiedzmy efekt usunięcia szumu ze zdjęcia, to na rzutniku tego nie będzie widać odpowiednio.

Tylko "głośno myślę", ale czy nie lepszy byłby jakiś większy telewizor z wejściem HDMI? A może rzutnik tylko do prezentacji tego "co i jak robić", a efekt każdy na swoim laptopie będzie widział? Rzucam tylko pomysł - do decyzji organizatorów.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno każdy pracowałby na swoim komputerze, ale zastanawiam się czy rzutnik będzie odpowiedni. Tak sobie myślę, że jak ktoś będzie chciał na rzutniku pokazać powiedzmy efekt usunięcia szumu ze zdjęcia, to na rzutniku tego nie będzie widać odpowiednio.

 

Myslę że rzutnik by wystarczył, w końcu chodzi o pokazanie etapów obróbki, a nie udowadnianie , że naprawdę działają. Zreszta podejrzewam, że chętnych do skorzystania z warsztatów może być całkiem sporo, więc przed telewizorem byłby niezły tłok :D.

Sam jestem więcej niż bardzo zainteresowany takim spotkaniem - także dlatego, że na żywo mógłbym zobaczyć niektórych swoich astroidoli :D . Mam też świadomość, że nawet obróbka oparta na czarnej magii nie zdoła wyciągnąć cudów ze słabego materiału wejściowego, a takim niestety przez jakiś czas jeszcze będę dysponował... :g:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Odgrzeje temat:

Mam takie skromne przemyślenie dotyczące warsztatów astrofotograficznych:

 

Może podczas najbliższego zlotu w Bieszczadach udało by się zrobić taki panel wykładów + ćwiczeń obróbki materiału astrofoto?

Podzielić to można na DSO/Księżyc-Planety, panel załóżmy 2 - 3 krótkich wykładów + panele ćwiczeniowe rozłożone na 2 dni :)

Każdy z nas zabiera ze sobą laptopy więc taki warsztat odbywałby się na własnym sprzęcie a jedynie "wykładowca" przygotowałby te same materiały na których wszyscy chętni by ćwiczyli?

Te same "surówki" obrabiane przez uczestników i później porównanie efektów końcowych które mogą być nie do końca takie same? :)

Mam nadzieję że chętni zarówno do prowadzenia tych warsztatów i jak uczestnicy się znajdą :)

 

PS:

Jakby co to ja zapisuję się jako pierwszy do bieszczadzkiej szkoły astrofotografii :)

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jak tylko znajdzie się kilka osób to zrobimy coś takiego.

Tylko warunkiem chyba było by żeby każdy miał jakiegoś laptopa.

Czekam na zgłoszenia.

najlepiej na bieszczady(at)astrozloty.pl (at)=@

:Salut:

 

Witam,

Laptop się znajdzie ale jakie oprogramowanie jest wskazane?

Chętnie wezmę udział w takich warsztatach pomimo braku doświadczenia.

Może jak się kilka osób bez doświadczenia przekona, że normalny śmiertelnik też może się bawić w astro, coś się odblokuje i pójdziemy ten krok dalej?

No chyba, że będziemy 'przeszkadzać' tym na wyższym levelu, ale nie sądze, żeby to był problem nie do obejścia.

 

pozdr

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Laptop się znajdzie ale jakie oprogramowanie jest wskazane?

 

Pewnie to wyjdzie w praniu i na miejscu :)

 

Chętnie wezmę udział w takich warsztatach pomimo braku doświadczenia.

Może jak się kilka osób bez doświadczenia przekona, że normalny śmiertelnik też może się bawić w astro, coś się odblokuje i pójdziemy ten krok dalej?

No chyba, że będziemy 'przeszkadzać' tym na wyższym levelu, ale nie sądze, żeby to był problem nie do obejścia.

 

Myślę że Ci mniej doświadczeni mogą się dobrać parami, myślę że to może bardziej pomóc niż nam zaszkodzić :)

Przewaga 2 głów i 4 dłoni może tu być na + :)

Ja dla przykładu mam sporo surowego materiału od 2008 roku i do dziś nie obrobiłem go ze względu na braki w obróbce i na pewno w sposobie zbierania danych.

Jak na razie walczę z IRIS - który daje mi jakieś wymierne wyniki (DSS i Maxim wymiękają jak wrzucę do przemielenia kilkaset mega plików).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wrócić na wiosnę do tematu. Ciężko będzie zrobić takie warsztaty totalnie za darmo, ale po jakiś racjonalnych kosztach - pewnie tak. W USA najfajniejsze warsztaty organizuje Adam Block, choć drogie, ale za to systematyczne i wnoszące benefity po 2 stronach.

 

Tak to powinno wyglądać:

IMG_1409.JPG

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla chętnych w Bieszczadach zrobimy takie mini warsztaty astrofotograficzne, ciekawe co z tego wyjdzie.

Wymagania:

1. Należy zabrać ze sobą materiał do obróbki, zapewne na początek będziemy robili wszyscy na jednym ale czas pokaże.

2. własny laptop

3. oprogramowanie do ustalenia ale zapewne coś darmowego np irys. no chyba że wszyscy mają MaximDL :)

 

Adamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wrócić na wiosnę do tematu. Ciężko będzie zrobić takie warsztaty totalnie za darmo, ale po jakiś racjonalnych kosztach - pewnie tak. W USA najfajniejsze warsztaty organizuje Adam Block, choć drogie, ale za to systematyczne i wnoszące benefity po 2 stronach.

 

Dobra dobra Adam ale my nie jesteśmy w USA, po drugie ja zawsze myślałem że jest to zlot miłośników astronomii a nie zlot akwizytorów astronomii którzy próbują sprzedać co się da a nie spotkać się w gronie znajomych i przyjaciół przy piwku i podzielić się wiedzą i doświadczeniem.

 

Ja mam zamiar popularyzować astrofotografie a nie gadać że to coś dla wybranych że do tego trzeba mega drogiego sprzętu i straszyć że to kosztowne

 

Popraw mnie jeśli się mylę bo chyba tu czegoś nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra Adam ale my nie jesteśmy w USA, po drugie ja zawsze myślałem że jest to zlot miłośników astronomii a nie zlot akwizytorów astronomii którzy próbują sprzedać co się da a nie spotkać się w gronie znajomych i przyjaciół przy piwku i podzielić się wiedzą i doświadczeniem.

 

Ja mam zamiar popularyzować astrofotografie a nie gadać że to coś dla wybranych że do tego trzeba mega drogiego sprzętu i straszyć że to kosztowne

 

Popraw mnie jeśli się mylę bo chyba tu czegoś nie kumam.

Dyoda, źle zrozumiałeś. Adam Nie chce tego organizować na zlocie. Myślę że miał na myśli bardziej profesjonalne warsztaty gdzieś w Warszawie. W Bieszczadach możemy zrobić takie małe na zasadzie próby.

:astronom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra Adam ale my nie jesteśmy w USA, po drugie ja zawsze myślałem że jest to zlot miłośników astronomii a nie zlot akwizytorów astronomii którzy próbują sprzedać co się da a nie spotkać się w gronie znajomych i przyjaciół przy piwku i podzielić się wiedzą i doświadczeniem.

 

Ja mam zamiar popularyzować astrofotografie a nie gadać że to coś dla wybranych że do tego trzeba mega drogiego sprzętu i straszyć że to kosztowne

 

Popraw mnie jeśli się mylę bo chyba tu czegoś nie kumam.

Nie mam co poprawiać, bo nawat nie wiem, o czym ty piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba. Już myślałem że ma zamiar zrobić prelekcje na poziomie ale odpłatnie. A jak ktoś nie zapłaci to niech się dalej męczy i uczy na własnych błędach. Sorry jeśli kogoś uraziłem ale mam takiego gościa w robocie. Jak on coś potrzebuje to każdy mu pomoże ale jak ktoś chce coś od niego to pyta się co on z tego będzie miał. To też dla tego tak zareagowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki. Fajne masz zdanie o mnie ;) Trzeba by mieć naprawdę ułańską fantazję i nie lada odwagę, żeby zaproponować warsztaty PŁATNE na zlocie, za który już zapłaciliście :)

 

Co innego dedykowane warsztaty np. weekendowe (o jakich myślałem), które z oczywistej oczywistości darmowe nigdy nie będą (chyba, że sam je bym sponsorował). Dokładnie na takiej samej zasadzie, jak ZLOT nie jest darmowy. Prawda?

 

Ale to zupełnie nie przeszkadza w pomocy koleżeńskiej, czy tu na forum, czy na zlocie, czy gdziekolwiek indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.