Skocz do zawartości

Cartes du Ciel


Jazz

Rekomendowane odpowiedzi

A zruć no swego screena zakładki

Menu ustawienia\Parametry katalogu i obiektów\Mgławice

 

a jak Ci się wyświetlają galaktyki kontur czy szara plama?

Zakładam że piszesz o wersji 2.76.

 

To takie błądzenie, bo nie mam pojęcia o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz coś poprzestawiane w profilu kolorów drukarki.

Może zamiast szarego drukuje Ci jasno, jasno biało-szary :szczerbaty:

 

Przestaw sobie w

ustawienia\Wygląd mapy\Sposób przedstawiania mgałwic na Symbol.

Powinieneś mieć kontur glx. Spróbuj druknąć takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zainstalować wersję 2.76

 

Ale teraz już wszystko gra :)

 

 

post-2346-1169992325_thumb.jpg

 

 

Aha, proszę nie zwracać uwagi na różną "gęstość" gwiazd na tej grafice. Wcześniej trochę eksperymentowałem z dodatkowymi katalogami gwiazd i część "efektów" pozostała.

Edytowane przez Robert Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam Cartes du Ciel w wersji 2.76, problem w tym że ostatnio zaczyna podawać bzdurne wartości np. Pokazuje że obecnie średnica Marsa (na niebie oczywiście) wynosi 8" :huh: Tak samo z jasnością nieba, zgodnie z programem niebo około 1:00 będzie dość jasne :blink: Jak myślicie co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W CdC można sobie włączyć widok okularu....ale można też włączyć ramkę odpowiadającą CCD... i teraz pytanie... czy tą ramkę CCD da się obracać niezależnie od nieba ?? Chce sobie coś wykadrować i nie bardzo mogę....

Ustawienia -> Okular -> Pole CCD -> Rotacja - wpisujesz kąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Odświeżam ten wątek, bo trafiłem na problemy z obsługą CdC. Może ktoś biegły w informatyce mi pomoże. Zapisałem na twardym dysku rozpakowane foldery gsc (tak jak jest opisane powyżej C:\sky\gsc) i CdC je "widzi" , ale nie chce ich uruchomić. Gdy zwiększam zoom do 2* pojawia się okienko:

 

access violations at address 001842AD in module 'catalog dll'. Reade of adress 00001190.

 

O co chodzi z tym pogwałconym dostępem i jak mam sprawić, by program czytał inny adres?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert ten pogwałcony dostęp to po prostu dllka catalog.dll próbuje coś czytać, co jej się wydaje, że jest OK, a nie jest.

Przyczyn może być wiele

- problem z instalacją CdC

- problem z dyskiem twardym

- problem z plikami gsc.

 

Której wersji CdC używasz?

Czy masz u siebie plik C:\sky\gsc\N0000\0001.gsc, tych katalogów potem odpowiednio N0000-N8230 i S000-S8230? Czy w każdym z tych katalogów masz od cholery plików *.gsc czy masz jakieś tar.gz ?

 

pzodr

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomek,

mam:

1. CdC 2.76

2. C:\sky\gsc\N0000\0001.gsc, liczba katalogów N i S oraz plików gsc - tak jak piszesz (mam je zresztą od Ciebie). W parametrach katalogu odznaczyłem wersję compact.

3. wszyskie pliki typu tar, gz rozpakowałem Winzipem, ale nie usunąłem ich z macierzystych katalogów.

 

Kłopoty z dyskiem raczej wykluczam (laptop ma 4 dni i jeszcze pachnie sklepem). W moim poprzednim kompie gsc też nie chciało się uruchomić, a dodatkowo zawieszał się cały system. Teraz przynajmniej nie ma takich cyrków. Może w CdC trzeba coś dodatkowo włączyć (albo wyłączyć)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.