Skocz do zawartości

Pierwsza fotka


exec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

to moje pierwsze kroczki w astrofoto i jednocześnie pierwsza fotka. Niestety warunki ostatnio nie rozpieszczają, ale dwa dni temu udało mi się złapać półgodzinną dziurę w chmurach.

 

Sprzęt: EQ3-2, EOS 1000D, Tokina 300/5,6

 

Czas: 5x150s plus 2 darki

 

Bardzo mało materiału, ale warunki (chmury) nie pozwoliły na więcej.

 

 

m31avgdssps2kopia.jpg

 

 

 

 

Szału nie ma, ale mimo wszystko proszę o konstruktywną krytykę - chciałbym się dowiedzieć co muszę poprawić(oprócz tego, że muszę dozbierać materiału, żeby nie było tyle szumu...).

 

edit:

 

nieco poprawiona wersja:

 

m31avgdssps31.jpg

Edytowane przez exec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super! i w dodatku na takim montażu. jedynie co się można przyczepić to trochę za bardzo wycięte tło, ale sam tak robiłem by uwidocznij bardziej struktury galaktyki. w jakich warunkach fociłes, musiało być ciemno, że tak sporo detali złapałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wimmer, dzięki za ciepłe słowa. Mam jednak nadzieję, że nie przejdę całkowicie na 'ciemną stronę mocy'.

 

Behlur_Olderys, wszystko jest bez prowadzenia - tylko ustawienie na polarną.

 

Bamus, specjalnie ciemno nie było - ok 5mag. Możliwe, że tło jest za bardzo wycięte, ale w obróbce jestem cienki Bolek. Tak naprawdę nie wiem jeszcze do końca kiedy tło jest za bardzo wycięte - wszystko robię na oko.

 

ZbyT, zawsze jakoś mi ten kolor ucieka w trakcie obróbki i wszystko robi się jakieś takie bure. A właśnie ten bury kolor to pewnie pozostałości po nieumiejętnie likwidowanym LP. Zgodnie ze wskazówkami podbiłem saturacje w DSS o 20%, ale kolor i tak jest nijaki. Co zrobić, żeby zachować kolor?

 

Misiekc, wrzucam pełną rozdzielczość. Chociaż w tym przypadku (mało materiału - tylko 5 klatek) nie ma co pokazywać - dużo szumu, który w większej rozdzielczości ładny nie jest. Dozbieram jeszcze z 15 klatek i może wtedy będzie lepiej.

Gdyby ktoś był ciekaw, to wrzucam też surową klatkę po złożeniu w DSS.

JPG full size:

m31avgdssps31.jpg

 

 

TIF:

M31-avg.TIF

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ZbyT: niestety nie i teraz pluję sobie w brodę, ale cóż, to dopiero moja druga fotka- wszystko przede mną.:szczerbaty:

Bamus: robiłem na ISO 800. Mam też drugie tyle materiału na ISO 1600 i mimo, że wyszło niby trochę więcej galaktyki, to jednak szum większy. Może to też sprawka Canona 1000D - szumi bardziej niż 350D? Tak czy inaczej dzięki za radę - właśnie składa się z funkcją median (DSS). Zobaczymy co wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.