Skocz do zawartości

ZAKUPY W USA?


lukasz1981

Rekomendowane odpowiedzi

Paczka pocztowa - ekonomiczna (do 1 kg) - 57 zł

Przesyłka pocztowa polecona (do 1 kg) - 27,10 zł

Myślę, że korektor spokojnie da się spakować, jako przesyłkę pocztową.

 

Możliwe, ale ja dostałem dobrze zabezpieczoną paczkę za tę cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wiedzą, że jak u nich będziesz miał brutto taniej, to wrócisz.

 

Choć generalnie trzeba zauważyć, że amerykańce nie są chętni na takie akcje, a mówiąc zupełnie szczerze, zdarzało mi się zapytać o to i zawsze kończyło się wielkim zdziwieniem, że "jak to, jak tak można, przecież podatki są potrzebne dla Państwa". Ale jak się powie, że w PL jest 23% VAT i prawie 5% cło, etc. to na ogół mówią: "Your tax structure is terrible!" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agena Astro jest dystrybutorem mojego atlasu i w związku z tym dostałem od nich taką oto informację:

Klient zareklamował uszkodzenie oprawy i wysyłali mu nową samą oprawę - ok. 0,5 kg, co kosztowało ich więcej niż koszt wysłania mu poprzednio całego atlasu (7 kg) bo atlas to książka a przesyłka książek jest u nich śmiesznie tania - takie przepisy. Co kraj to obyczaj. I stąd się biorą niespodzianki w kosztach przesyłek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji dyskusji o podatkach pośrednich, to ostatnio policzyłem sobie bardzo dołujący rachunek.

 

Załóżmy, że jesteśmy przedsiębiorcami. Wystawiamy fakturę, klient płaci nam pełną kwotę. Opodatkowani jesteśmy "ryczałtem" 19%. Zastanawialiście się, ile za każdą złotówkę, którą płaci Wam wasz klient możecie nabyć np. sprzętu w USA? Ostrzegam, wynik jest naprawdę porażający ;)

 

Hipotetyczna sytuacja. Wystawiamy fakturę i klient płaci nam przychód 17 220 zł. (netto 14 000). Niby fajnie... Ale...

1. od tego pożegnamy 23% VAT do skarbu - czyli żegnamy się z 3960 zł.

2. od reszty (netto) trzeba zapłacić niski podatek, bo 19% też państwo bardzo potrzebuje, czyli machamy rączką za odchodzącymi kolejnymi 2520 złociszczami.

3. zostaje nam na nasz wymarzony sprzęt 10 740 zł.

 

No ale nie jest tak różowo, tzn. w rzeczywistości wcale nie mamy 10,7 tys. na wymarzony sprzęt, bo... musimy jeszcze raz zapłacić VAT i kolejny podatek zwany cłem. Super... a więc liczymy dalej:

 

4. VAT'cik - 23% się należy, więc żegnamy kolejne 1797 VAT

5. oraz cełko (załóżmy że 5%) - 390 złotych.

 

I już prawie jesteśmy u celu - możemy kupić w USA sprzęt za 7813 zł. Prawie, bo g... prawda. Jeszcze shipping, VAT do niego, etc. No ale to tylko poglądowe myślenie, bez szczegółów...

 

A ile mieliśmy na starcie? Przypomnę: 17 220 zł. które zapłacił wam Wasz klient za waszą ciężką pracę (usługi np).

Inaczej mówiąc, na waszej pracy i waszej zabawie w kupowanie sprzętu skarb państwa zarobi prawie 10 tys.

 

To tak, jakby te 7813 zł obciążyć podatkiem w wysokości 220% !!!

 

Miłej nocki :)

Edytowane przez Adam_Jesion
Poprawka błędu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, bo Ty zwyczajnie nie rozumiesz. Owszem Ty włożyłeś w daną usługę sporo pracy, ale pomyśl jak przy tym napracowało się państwo! Nic dziwnego, że oni muszą zgarnąć zdecydowaną większość z tego co ''wspólnie'' zarobiliście! Wkład ich pacy był tak ogromny, oraz koszta które oni ponoszą przez Ciebie są tak ogromne, że zabranie Ci większości tego co zarobiłeś jest jak najbardziej uzasadnione, moralne i sprawiedliwe. :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło z ich strony (agenaastro),że czasem czarują z cenami na wysyłkach, ale szczerze to są drodzy, więc chyba tym nadrabiają.

 

Ja wiem czy drodzy?

Za reduktor z przesyłką i po beznadziejnym kursie przeliczeniowym banku zapłaciłem 270zł. Gdyby doliczyć podatki wyszłoby ok 340zł.

Gdybym kupił w super-tanich i w ogóle świetnych sklepach europejskich zapłaciłbym ok 450zł.

Kiedyś kupiłem od nich szukacz za który zapłaciłem z przesyłką 175zł(po podatkach wyszłoby 225zł), a w tym czasie w Polsce mogłem go dostać za 350zł. Ciekaw jestem na jakich marżach operują polskie sklepy - szczególnie jeśli chodzi o akcesoria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat patrzałem po okularach Vixen no i są drogie nawet droższe niż u nas!. LWV 17mm - 289 dolców + wysyłka +cło+vat = ponad 1100zł - dużo

U nas np. w astrokraku - 879 zł.

 

Ale w innym sklepie okulary Explore scientific i Televue znów dużo taniej.:)

Edytowane przez lukasz1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat patrzałem po okularach Vixen no i są drogie nawet droższe niż u nas!. LWV 17mm - 289 dolców + wysyłka +cło+vat = ponad 1100zł - dużo

U nas np. w astrokraku - 879 zł.

 

Ale w innym sklepie okulary Explore scientific i Televue znów dużo taniej.:)

 

Akurat japońskie produkty są w zbliżonych cenach i w US i w EU - cena jest przeliczana z jena.

Produkty amerykańskich firm są z kolei tańsze w US niż w EU.

 

Jeśli chodzi o marże, to po prostu US to największy rynek, największy obrót, najwięcej sklepów ( każdy kupuje w nie swoim stanie bo unika podatku od sprzedaży więc rejonizacja nie działa) w efekcie i marże są najmniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

 

Znacie jakiś sklep w stanach, w którym będą art. Explore Scientific i wysyłka tania?? :)

 

Post numer #15 tego wątku :huh: aby przeczytać ten post, należy nacisnąć taki kwadracik z "1" pod postami

 

Z resztą odpowiadałem na twoje pytanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

 

Cała dyskusja jest bardzo ciekawa i może przynieść oszczędności :rolleyes:

 

Jeśli chodzi o cła i podatki wszystko jasne.

 

Teraz pytania od osoby mającej zero doświadczenia w takich zakupach za granicą.

 

1.Jak kupujemy normalnie na stronie czy mailem , telefonem itp.

 

2. Na jakim etapie ustalamy koszty wysyłki .

 

3.Płatność - kartą , przelewem .

 

Interesujące mnie rzeczy znalazłem w sklepie OPT.

 

Będę wdzięczny za wskazówki.

 

pozdr

zibi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.