Skocz do zawartości

Rusza nowa giełda astronomiczna!


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

10thhowardold.jpg

 

Dzisiaj kolejna niespodzianka przed nami. 5 minut temu uruchomiliśmy wersję beta nowego systemu giełdowego na Astropolis.pl. Jest on na tyle prosty i przejrzysty, że w zasadzie nie wymaga szerszego opisu. Zapraszam do eksperymentowania w dziale "Kategoria Testowa":

 

http://forum.astropolis.pl/classifieds/

 

Przez najbliższe dni obie giełdy (forumowa i nowa) będą funkcjonować równolegle. Liczę, że w tym czasie zaznajomicie się z nową rzeczywistością i przeniesiecie swoje aktualne ogłoszenia do nowego AstroMarketu. Proponuję datę zamknięcia forumowej giełdy na sobota, 29 stycznie, godzina 20:00.

 

Czekam na wasze wrażenia i opinie.

10thhowardold.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł, ale według mnie będzie problem z kategoriami w teleskopach. Bo na przykład: czy RC to astrograf czy po prostu RC? A może reflektor? Do czego zmierzam - w tym momencie ofert na giełdzie nie ma na tyle dużo, żeby uzasadniało to takie rozczłonkowanie, szczególnie że w tym przypadku może to utrudnić rozeznanie i 'nawigację' po kategoriach w 'Teleskopy'.

 

EDIT: nie mówiąc już o tym, że niektórzy myślą, że RC to katadioptryk - bo z zewnątrz wygląda podobnie do Maka.:szczerbaty:

Edytowane przez exec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

występuje problem z próbą wystawienia produktu:

 

 

[#10913] Nie masz uprawnień do oglądania listy ogłoszeń

Sprawdź teraz.

 

Bardzo fajny pomysł, ale według mnie będzie problem z kategoriami w teleskopach. Bo na przykład: czy RC to astrograf czy po prostu RC? A może reflektor? Do czego zmierzam - w tym momencie ofert na giełdzie nie ma na tyle dużo, żeby uzasadniało to takie rozczłonkowanie, szczególnie że w tym przypadku może to utrudnić rozeznanie i 'nawigację' po kategoriach w 'Teleskopy'.

 

EDIT: nie mówiąc już o tym, że niektórzy myślą, że RC to katadioptryk - bo z zewnątrz wygląda podobnie do Maka.:szczerbaty:

Podział jest astromartowy mocno, ale tak jak pisałem, to spontaniczna kreacja i wymaga bardziej strategicznego podejścia. A ty jakbyś to widział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przeglądanie ofert jest możliwe tylko w kategoriach i podkategoriach przedmiotu czy jest też opcja wyświetlania wszystkich ofert chronologicznie?

Na Astromarcie (który jest nie tylko moim punktem odniesienia) można wyświetlać różnymi kategoriami - typ przedmiotu, data, cena itp. Wiem, że tam jest zupełnie inna skala przemiału ofert i różne opcje wyszukiwania są koniecznością. Ale - jeśli to nie problem - to może warto dodać opcję "pokaż oferty z 24h / 48h / 7dni / 30dni"?

 

A tak poza tym - bomba!

 

 

 

występuje problem z próbą wystawienia produktu:

To ty jeszcze nie sprzedałeś tego barlowa? :szczerbaty:

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek(żeby ułatwić użytkownikom tranzycję) jak najprościej:

1. Reflektory (wszytko co ma lustro)

2. Refraktory (same soczewki)

3. Lornetki

4. Wg mnie można zostawić oddzielnie: słoneczne, atm.

 

Można pomyśleć: jeszcze jedna kategoria - katadioptryki. Tyle, że wtedy będą tam lądowały np RC, a czasami będą lądowały w reflektorach (tak samo D-K). Dlatego jeśli będzie podział tylko na refraktory i reflektory będzie najprzejrzyściej, najintuicyjniej i bez bałaganu. Każdy będzie wiedział gdzie 'należy' jego teleskop i każdy będzie wiedział gdzie danego teleskopu szukać.

Edytowane przez exec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie troszkę wygląd psuje w giełdzie: Zł250,00 wypadało by zrobić to z drugiej strony: 250 zł

 

Ale wystawienie przedmiotu śmiga aż miło ;).

Marku swój przedmiot możesz sam przenieść do innego działu, sam tak uczyniłem ;)

Dodałem na sprzedaż mega super filtr, ze zlotu w Bieszczadach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że przydałoby się automatyczne powiadomienie na PW sprzedającego jeśli ktoś zadał pytanie odnośnie wystawionego przedmiotu i podobnie w drugą stronę - powiadomienie na PW pytającego, jeśli udzielona została odpowiedź.

W tej chwili musisz sobie sam to ustawić. Jutro włączymy to defaultowo dla każdego (potem będzie mógł sobie zmienić). Masz to w opcjach profilu, notyfikacje:

http://forum.astropolis.pl/index.php?app=core&module=usercp&tab=core&area=notifications

 

Na dole.

 

btw - ten dział jeszcze musimy przetłumaczyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas próby edycji oferty wyskoczył mi zonk:

Minął czas, w którym mogłeś edytować ofertę

Czy docelowo będzie jakieś ograniczenie czasowe edycji? Jeśli tak - jakie?

I drugie pytanie - jeśli takie ograniczenie będzie miało miejsce, to jakie będą możliwości np. zejścia z ceny? Zamknięcie oferty i ponowne wystawienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowoczesność, webdwa(trzy?)zerowość, fejsbukowość, to czemu nie zastosować tagów zamiast kategorii?

 

wtedy możnaby wrzucić ofertę do wielu "kategorii" równocześnie, jeżeli rzeczywiście pasuje do wielu (bo jest równocześnie astrografem, teleskopem atm i reflektorem).

albo gdy ktoś sprzedaje zestaw, co przecież jest całkiem częstym zjawiskiem.

 

tagi, zwane kategoriami, byłyby z góry zdefiniowane i hierarchiczne, dokładnie tak jak teraz kategorie, więc z zewnątrz wyglądałoby to prawie tak samo i tylko znika problem niejednoznaczności i problem zestawów.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.