Skocz do zawartości

Łańcuch Markariana


kkk

Rekomendowane odpowiedzi

Ładny kadr, ale już nieco gorzej wygląda reszta.

Fotka jest praktycznie monochromatyczna, a gwiazdki sa plackowate.

Popracuj nad tym materiałem bo warto!

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest bardzo udane. Trzeba patrzeć na sprzęt jakim jest zrobione. Obiekt dla Canona jest trudny a prowadzenie jak na CG5 GT bardzo dobre.

Niektórzy patrzą na fotki pod kątem własnego sprzętu a takim to może by w połowie nie zrobili takiej fotki. W obróbce można zbalansować nieco inaczej kolory ale ogólnie też nie ma się specjalnie do czego przyczepić

"Robiłeś to z jakimś filtrem czy masz takie ciemne niebo, bo te galaktyczki są trudne do "wyciągnięcia"

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franz, naprawdę ...... uważasz że NIE WOLNO pisać prawdy bo ma się lepszy sprzęt? Nikomu go nie ukradłem a uczciwie na niego zapracowałem - chociaż uważam że to moja sprawa i nie mam obowiązku się tłumaczyć.

Zrozum co innego - słodzeniem i wazeliniarstwem nie pomagasz koledze. Jesli mamy pisac tylko - cudowna fotka - bardzo udana... to ja sie wypisuje z tego klubu. Tylko dzieki temu że rok czy dwa lata temu moje prace były liche i robione róznym sprzętem ( i tak tez były oceniane) miałem motywację żeby uczyc się obróbki i starać się o poprawienie mojego setupu.

Pozdrawiam

Maciek

 

PS. A tak na marginesie - czy ja gdzieś wspomniałem o złym prowadzeniu? Umiejętność oceny fotki polega drogi kolego także na umiejętnosci zidentyfikowania potencjalnych źródeł błedów - co pomaga każdemu ( sam tego doświadczyłem) . Plackowate gwiazdki w tym przypadku są błędem obróbki a nie prowadzenia.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Franz i Wessel - Pax :Beer:

Jeszcze ktoś pomyśli że jesteście nastolatkami ;)

Fotka jest naprawdę udana, choć plackowate gwiazdki faktycznie nie dodają jej uroku, ale ważne że każde kolejne zdjęcie KKK jest lepsze :)

Ja bym popróbował obrobić tą fotke w BW, można wtedy bardziej poszaleć, nawet z Canona.

 

Pozdrawiam :Beer:

 

P.S.

Dla większej motywacji, przypomnę moją czarno-białą wersje innej ciekawej grupy galaktyk i to z niemodyfikowanego Canona, tyle że z Roztok ;)

 

M106 na szeroko

Edytowane przez Piotrek L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie powiedziałem że zdjęcie mi się nie podoba :) Ale powtórze- jak nie bedziemy pisali tego co myslimy ( patrz wyżej - uwaga JaLe o wolności słowa i myśli ) to kolega może wyciagnąć fałszywy wniosek o własnej doskonałości :):):).

To działa uwierzcie mi:)

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wessel, chyba za dużo wyczytałeś między wierszami. To chyba jest kwestia fantazji.

Wazeliniarstwo kojarzy mi się z wchodzeniem komuś do tyłka a ja nie mam najmniejszego powodu do tego. Mógłbyś zastanowić się na drugi raz trochę zanim coś chlapniesz, tym bardziej, że chyba nie masz rozpalonej głowy młokosa.

Ja tam nie widzę plackowatych gwiazd, no ale może wzrok mam już nie ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest potencjał w twoim zdjęciu kkk po pracuj jeszcze nad obróbką. ;)

 

To ja podepnę się ze swoim dla porównania :)

 

 

 

25x600s, Eos350D, BKP150/750, ISO800, NEQ6

 

http://forum.astropo...uch-markariana/

Edytowane przez Alien7101
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moim zdaniem jak najbardziej właściwym jest wytykanie (oczywiście o ile nie jest złośliwe) wszelkich błędów i niedoróbek, bo to przynajmniej mnie motywuje do dalszej pracy i douczania się w dziedzinie obróbki zdjęć, szczególnie gdy się przeczyta że zdjęcia ma potencjał...

 

Do materiału na pewno jeszcze usiądę i w wolnej chwili będę próbował wyciągnąć coś więcej, choć tak jak napisałem mam z tym materiałem spore problemy. Poniżej jedna z surowych klatek (jedynie CR2->JPG) i rzeczywiście gwiazdki są na niej trochę mniejsze niż na fotce wynikowej.

 

Co do filtrów - nie stosuję żadnych, zasięg w miejscu z którego robiłem zdjęcie wynosi około 5 Mag.

 

Tak czy inaczej dziękuje za te zarówno pozytywne jak i negatywne opinie :notworthy:

IMG_0270.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.