Skocz do zawartości

Zakupy w teleskop service


wtw

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was będzie robił w niedalekiej przyszłości zakupy w tym sklepie. Potrzebuję kupić flattener/reducer Sky Watchera do ED80 taki jak ten Nie mam doświadczenia w kupowaniu za granicą i nie władam językami obcymi, więc z chęcią skorzystałbym z czyjejś pomocy i podłączył się szczerbaty.gif Czekam na wieści

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak :P Jesteśmy oficialnym przedstawicielem TS w PL (Astromarket). Jak ktoś coś potrzebuje, to dajcie znać. Najbliższy transport z DE w tym tygodniu.

 

PS. Na wszystko polska faktura i polska gwarancja. Pełna oferta po Polsku w momencie startu sklepu (maj).

 

:mellow: Wow, szalejesz. :)

 

 

Ja tam czekam aż TS Flip się pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak, chociaż wypada sprecyzować, bo TS to defacto dwie różne działalności, które zostały rozdzielone. Sklep nazywa się TeleskopExpress, zaś TeleskopService jest marką sprzętu. Jednak, co istotne, Astromarket nie jest resellerem TS. Oficjalnie reprezentujemy ich, jako markę (np. nowe fajne refraktory TS), zaś inne firmy, które TS także sprzedaje reprezentujemy, ale bezpośrednio (np. Geoptik, Astrotrac, Atik, czy inne).

 

Tych marek jest tak wiele, że same negocjacje i podpisywanie umów zabiera 1 osobie full etat. Uzupełnianie bazy w sklepie zajmie co najmniej rok :szczerbaty: Dużo tego, choć oczywiście ze startem nie będę czekał na "full". Oferta startowa i tak będzie bardzo bogata.

 

Puentując, zamówić można, co się chce. Załatwimy wszystko :P, włącznie z Officina Stellare, czy Planewave, jeśli trzeba ;).

 

PS. W poprzednim tygodniu portfolio marek uzupełniła firma Takahashi. Dzisiaj do listy oficjalnych partnerów dołączyły dwie firmy: Starlight Xpress i Starlight Instruments, co mnie bardzo cieszy, bo nie kumam, czemu np. ten pierwszy jest tak rzadki w PL?

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z TE paczkę miałem. Zapakowane w duży karton pełen pianki i gąbki, a w środku małe zawiniątko z zamówionymi akcesoriami. Teraz aby jeszcze czekam na TSFlip bo chyba nieźle mi spasuje takie rozwiązanie wielofunkcyjne ;) Do tego jeszcze jakieś używane QHY5 ;)

 

Tych marek jest tak wiele, że same negocjacje i podpisywanie umów zabiera 1 osobie full etat. Uzupełnianie bazy w sklepie zajmie co najmniej rok :szczerbaty: Dużo tego, choć oczywiście ze startem nie będę czekał na "full". Oferta startowa i tak będzie bardzo bogata.

Budżetowe BS Astro można dorzucić. Robią/robili akcesoria dla Atika i Oriona, a teraz puszczają to też pod swoją marką taniej. Do tego ostatnio wypuścili na rynek budżetową kamerkę DS.

 

 

PS. W poprzednim tygodniu portfolio marek uzupełniła firma Takahashi. Dzisiaj do listy oficjalnych partnerów dołączyły dwie firmy: Starlight Xpress i Starlight Instruments, co mnie bardzo cieszy, bo nie kumam, czemu np. ten pierwszy jest tak rzadki w PL?

 

Nikt tego w PL jeszcze nie sprzedaje (a wielu ma opór przed zakupami za granicą). Do tego nie należą do najtańszych, a szkoda bo mają dość bioróżnorodną ofertę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z TE paczkę miałem. Zapakowane w duży karton pełen pianki i gąbki, a w środku małe zawiniątko z zamówionymi akcesoriami. Teraz aby jeszcze czekam na TSFlip bo chyba nieźle mi spasuje takie rozwiązanie wielofunkcyjne Do tego jeszcze jakieś używane QHY5

I po co było przepłacać? :P TS w PL tańszy.

 

A widziałeś, jak gram.pl pakuje Wiedźmina? :) Coś takiego też dostałeś?

wiedzmin.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już gdzieś to szeroko opisywałem... Problem jest podstawowy, jako Astromarket nie chcę być typowym handlarzem. To ma być projekt, który "rozwiązuje problemy", dostarcza pozytywnych wrażeń. Jak wiadomo, sprzęt bywa wadliwy, czasami się psuje.

 

No i tu dochodzimy do sedna. Wybieram firmy pod takim właśnie względem, czyli:

1. musi spełniać minimalne warunki jakości (bezawaryjność, dopracowanie produktów - choć to bardzo względne w naszej branży)

2. komunikacja musi być bez zarzutu (nie wyobrażam sobie współpracy z firmami, z którymi nie można się skontaktować).

3. rozbudowany support

 

QHY nie spełnia żadnego z tych punktów. Trudno mi komuś "wciskać" w ręce z czystym sumieniem QHY, jeżeli np. mamy europejską kamerę, która jest zdecydowanie bardziej dojrzała, ma lepszy software i do tego komunikacja z twórcami jest mega rewelacyjna. Coś się zepsuje - nie ma problemu. Będzie naprawa, albo nowa kamera. Tym bardziej, jeżeli cena jest zbliżona. W QHY jest to niemożliwe.

 

QHY ma szansę pojawić się w Polsce w momencie, kiedy będziemy w stanie serwisować te kamery lokalnie. Nie mam sumienia sprzedawać je "w ciemno".

 

PS. No chyba, że poprawi się komunikacja, w co na razie nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm

dziwne

na komunikację z QHY nie mogę (jak do tej pory) narzekać

 

no ale spoko damy radę

czy możesz zdradzić termin alfa, pre-beta czy inny kiedy może się pojawić 100% produktów na astromarkecie??

 

choć z drugiej strony ciężko pewnie o jakieś konkrety - to nie instalacja windowsa 7 na nowej maszynie w końcu

 

a może choć założenia twoje - z cyklu byłbym happy gdyby udało nam się odpalić astromarket do .......

 

 

AstroPozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, czy na Point Greya też są szanse? Niemieckie przedstawicielstwo raczej tylko diluje sprzętem niż doradza w temacie astro ;)

Zawsze można, bo np. Chameleon wygląda na całkiem fajna kamerkę... tyle że tych marek jest tak dużo że tego jest nie do przerobienia. No i nasz rynek wielu kamerek PGR raczej nie wchłonie. Francuzi wyszli z kamerkami iNova projektowanymi przez M42 Optics na potrzeby astrofotografii - http://www.pierro-astro.com/iNova.html#1 - i pracują też nad kamerką z ICX674 (coś więcej z końcem roku). TIS też ma w końcu aktualizować swoje kamerki (ICX618 przynajmniej), a europejscy dilerzy QHY też pracują nad lepszy opisaniem i przetestowaniem nowych kamerek QHY (lunatico, astroqcam)... Więc masz z 3-4 marki dające produkt dla danego zastosowania i weź tu wybierz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że Chameleon u Adama będzie tańszy niż jego odpowiednik z iNova. PTGrey ma fajny system dyskontowy - kupujesz 10 sztuk i masz 30% rabatu a to oferta ogólna, każdy może tak kupić.

Zakładam też, że można pokusić się o sprzedaż PTGreya nie tylko na Polskę ale na EU (tu musi wypowiedzieć się Adam) gdzie te kamerki powinny mieć wzięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Nigdy nie robiłem zakupów w zagranicznych sklepach, a chciałem kupić moduł CaK https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p1607_Lunt-Ca-K-Module-with-B600-Blocking-Filter-in-Star-Diagonal-for-2--Focuser.html Jak wyglądają zakupy w TS, mam tylko zwykłe konto w banku i zwykłą kartę. I jaki koszt i oczekiwania wysyłki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.