Skocz do zawartości

Poszukiwane gosp. agroturystyczne na spotkanie astro - Kurpie/Mazury


piotrkusiu

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję gospodarstwa agroturystycznego na spotkania obserwacyjne (zlot to za dużo powiedziane) w rejonie czarnej plamy LP obejmującej Kurpie i Mazury. Jakby nie patrzył jedno z ciemniejszych miejsc w Polsce i do tego blisko W-wy (120-150km) - akurat na weekendowe wypady ;)

Liczę na osoby które wypoczywały/ mają rodziny/ były w rejonie widocznym na mapce lub jego okolicach w jakimś gospodarstwie agroturystycznym z sensownym zapleczem socjalnym oraz otwartym horyzontem na południe. Ważne, żeby takie gospodarstwo nie znajdowało się w lesie lub centrum wsi.

Kilka gosp. zlokalizowałem w Zumi i w ostatni weekend zrobiłem rekonesans na linii Szczytno - Pisz (nad plamą LP) jednak nic sensownego nie znalazłem. Albo wysoki las, albo środek wsi lub teren otwarty na północ.

Jeśli ktoś ma jakieś namiary to proszę o info tutaj albo na PW.

Mapka LP:

mapaLP.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka gosp. zlokalizowałem w Zumi i w ostatni weekend zrobiłem rekonesans na linii Szczytno - Pisz (nad plamą LP) jednak nic sensownego nie znalazłem. Albo wysoki las, albo środek wsi lub teren otwarty na północ.

Jeśli ktoś ma jakieś namiary to proszę o info tutaj albo na PW.

 

 

Gdybyś coś rozsądnego znalazł, to daj znać - będę niebawem robił kilkudniowy urlop rodzinno-teleskopowy i chętnie skorzystam z jakichś wskazówek. Myślałem co prawda bardziej o okolicach Węgorzewa, bo w dzień mógłbym się wykąpać w jeziorze albo połazić po okolicy ;) No i w tamtych rejonach łatwiej o nocleg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam w miarę dobrze okolice Zgonu - byłem w zeszły weeken ale pogoda mi zagrała na nosie

w tym okresie jest pusto - prawie zero turystów - moźna ryzykować wyjazd w "ciemno"

kwater nie brakuje - można przebierać do woli

 

aha - jest jeszcze leśniczówka w samym środku lasu nad jeziorem Nidzkim (około 10km w las od miejscowości Ruciane-Nida) ale tam tylko wcześniej na telefon

 

jak coś to PW

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być miejscówka na lato, to im dalej na północ tym gorzej. Przez białe noce. Bywam czasem latem w środku nocy w Węgorzewie i niebo przez całą noc jest dużo jaśniejsze niż zimą w średnim mieście. Nie zdawałem sobie sprawy jaka jest różnica między południem a północą Polski.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to ma być miejscówka na lato, to im dalej na północ tym gorzej. Przez białe noce. Bywam czasem latem w środku nocy w Węgorzewie i niebo przez całą noc jest dużo jaśniejsze niż zimą w średnim mieście. Nie zdawałem sobie sprawy jaka jest różnica między południem a północą Polski.

 

 

Masz rację - nie pomyślałem o tym! Zastanowię się w takim razie nad Bieszczadami, albo poszukam czegoś przynajmniej na wysokości Warszawy.

Nie wiem tylko, co na to moja luba :whip:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. Miejscówki szukam na "po białych nocach" i na wyskok małej grupy astroamatorów jesienią, zimą i wiosną :)

Mam już od znajomych kilka namiarów w samym centrum czarnej dziury. W wolnym czasie oblukam co i jak - oczywiście jak znajdę fajną miejscówkę z dobrym noclegiem to dam znać.

Bezpośredni link do mapki LP: http://www.forumastronomiczne.pl/pliki/LP-mapa_PL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jedną miejscówkę we "wschodniej czarnej dziurze" znalazłem. Opis jest tu. Po jasnych nocach wybieram się w kierunku "północnej czarnej dziury" w rejonie Parciaki. Po dokładnym zwiedzaniu rejonu w Google Map znalazłem taką przykładową miejscówkę. Po przetestowaniu dam znać.

 

Pozdrawiam:)

 

_________________

LB12", Meade 26mm, LVW13mm, UO HD 6mm, filtr Lumicon UHC 1.25in, EOS 40D + Sonnar 2.8/200, Takumar SMC 1.4/50, Astrowalker itd.

Edytowane przez numerobis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Teraz jadę sam więc nocleg nie whodzi w grę, a poza tym to tylko ok. 150 km. Kilka miejsc noclegowych na pewno by się w okolicy znalazło np. tu, tu, tu, tu, i tu.

 

Osobiście interesuje mnie ciemne miejsce z dala od świateł w rejonie "czarnej dziury" i odległości do 150 km od Wawki.

 

LB12", Meade 26mm, LVW13mm, UO HD 6mm, filtr Lumicon UHC 1.25in, EOS 40D + Sonnar 2.8/200, Takumar SMC 1.4/50, Astrowalker itd.

-----------------------------

http://www.interiurphoto.hostowo.eu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.