Skocz do zawartości

Zmiana strony głównej forum Astropolis.pl


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że nie udało nam się uruchomić sklepu (Astromarket.pl) 1 lipca postanowiliśmy w ramach rekompensaty uruchomić nową główną stronę Astropolis, którą pierwotnie planowaliśmy oddać do użytku po wakacjach.

 

Zmianie nie uległa tylko grafika, ale cała mechanika i istota działania głównej strony forum. W tej chwili strona ta nie jest tylko katalogiem kategorii, ale listą wszystkich zmian w serwisie. Już dzisiaj możecie widzieć wszystko to, co zmieniło się na forum - na jednej stronie, bez biegania po działach. System ten jest kontynuacją filozofii, którą wcześniej wdrożyliśmy w giełdzie.

 

Nowa mechanika otwiera nowe możliwości, które wkrótce oddamy do użytku. Mam nadzieję, że szybko zrozumiecie ideę i zaczniecie z niej korzystać aktywnie.

2011_forum3B.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No! Ruszyła modernizacja forum zapowiedziana przez Jesiona!

Cuda się dzieją (w IE) przy meldowaniu ;)

 

Ale mysql-a nie zdradziliście na rzecz oracla ? ;)

 

Chciałem przy okazji podziękować Krigore za uważne czytanie idei teamtów wątków bo jego

post w HP/ śmieszne inaczej .. tarfiony!

 

Borsuk jak borsuk ale te ...

kaczki podfruwajki :D

 

Kiedyś pod Szczecinem był lokal "Kaskada" tam też były takie kaczki (ale spalił się niestety)

 

Kaczki_podruwajki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne!

Mi się zwłaszcza podoba ostatnia historia wpisów na całym forum, bo to mi zawsze zajmowało trochę poklikania po kolejnych działach.

 

Jeden drobiazg: w blurbie forum (w lewym górnym rogu, na żółtym tle) jest literówka, w nazwie forum...

"Forum Astrpolis to największa w Polsce..."

(Chciałem to wysłać PW, żeby nie wisiało po wsze czasy, ale PW nie daje się wysłać... :( )

Edytowane przez kalten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza reakcja po wejściu: "Jasny gwint, to sie zaś porobiło. I znajdź sie tu człowieku"

Po chwili zastanowienia i dokładniejszemu przyjrzeniu się rozkładowi elementów stwierdzam, że jednak jest lepiej, bo można szybciej trafić do nowych wątków. Także zmiana dla mnie jak najbardziej na plus. :Beer:

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę nie pochwalić bo zawsze mówiłem że lista działów zajmowała za dużo miejsca w porównaniu do jej użyteczności, a to co potrzebne było za bardzo schowane :)

 

(dlatego zawsze wchodziłem na astropolis przez zapisany adres strony z nowymi postami :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęły mi się dwa pytania:

1. Klikając na nazwę tematu na liście na stronie głównej zawsze przechodzi do pierwszego postu w temacie, a w zakładce "Nowe posty" przechodzi do ostatnio dodanego/nieprzeczytanego? Dałoby się to jakoś zmienić, czy tak ma być?

2. Nad tą listą jest też jakby zakładka "Najnowsze tematy". Po kliknięciu przechodzi na giełdę. To również celowe?

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawid Kowalik

Gdyby całą prawą stronę wywalić na lewo, pod listę działów to by się zrobiło fajnie przestrzennie. Chyba, że jestem ostatnią osobą na świecie bez panoramicznego monka i tylko u mnie jest gęsto.

 

heh nie jest gęsto moim zdaniem ;)

 

@Adam - fajne zmiany jezeli chodzi o forum ... ale jednak podpiecie forum pod glowna domene to nie za ciekawy pomysl moim zdaniem ... tzn. dla uzytkownikow forum - fajniej .. ale dla pozyskania nowych uzytkownikow ktorzy chcieli by tylko wpasc po jakies nowinki odstraszysz ... a przez ten portal mozna latwo zarazic innych tym tematem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunęliśmy błędy, które zgłaszaliście oraz dodaliśmy kilka nowych rzeczy. Najważniejsza to możliwości oznaczania działów, które chcecie widzieć w liście tematów na głównej stronie. Dzięki temu można sobie usunąć dział, którego nie lubimy (np. astrofotografia) ;)

 

Podoba się Wam taka funkcja?

checkbox.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh nie jest gęsto moim zdaniem ;)

 

@Adam - fajne zmiany jezeli chodzi o forum ... ale jednak podpiecie forum pod glowna domene to nie za ciekawy pomysl moim zdaniem ... tzn. dla uzytkownikow forum - fajniej .. ale dla pozyskania nowych uzytkownikow ktorzy chcieli by tylko wpasc po jakies nowinki odstraszysz ... a przez ten portal mozna latwo zarazic innych tym tematem ;)

Statystyki mówią co innego. Przede wszystkim pracujemy dla społeczności, która jest od lat. Do zarażania "nowych" mamy inne projekty. Po prostu "rozdzielamy" te różne ciała i myślę, że nie jest tajemnicą rychły start nowego projektu w grupie, który będzie dedykowany typowo "informacyjnemu" podejściu do tematu. Forum to forum - wyspecjalizowana materia.

 

Zaś główna strona Astropolis.pl będzie "feedem" zbierającym wszystko z całej grupy serwisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako stary zgred jestem przeciwny wszelkim zmianom. :D Poprzednie zmiany wygądu AF przyjmowałem niezbyt przchylnie, gdyż musiałem się uczyć wszystkiego od nowa. Teraz coś się zmieniło i... nie zmieniło. Jest czytelniej, przejrzyściej i ogólnie fajniej. Podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie pojawiają się w tej liście na głównej.

A czy dałoby się zrobić tak, żeby z poziomu tej listy oznaczać poszczególne tematy jako przeczytane? Na razie znalazłem tylko możliwość oznaczenia tak wszystkich na raz, a chodzi mi o coś w stylu nie, ten mnie nie interesuje. (Podobny ficzer wprowadziło jakiś czas temu Golden Line, bardzo fajnie się sprawdza, bo często już po temacie widać, że nas dana dyskusja nie interesuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunęliśmy błędy, które zgłaszaliście oraz dodaliśmy kilka nowych rzeczy. Najważniejsza to możliwości oznaczania działów, które chcecie widzieć w liście tematów na głównej stronie. Dzięki temu można sobie usunąć dział, którego nie lubimy (np. astrofotografia) ;)

 

Podoba się Wam taka funkcja?

 

Astrofotografia... klik... usunąłem... no sam kazałeś...

 

Zmiany na tak!

Paweł Maksym

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy to normalne że po kliknięciu "oznacz forum jako przeczytane" dalej mam wielką listę "najnowszych tematów"? (w trybie "szarym" i bez ikonek "N" ale jednak niepotrzebnie 10 ekranów przewijania)

 

2. astrochat ma taki fajny minusik do chowania [-]

może by tak "statystyki forum" też wyposażyć w tę funkcję?

albo można zostawić "nadchodzące wydarzenia w kalendarzu" i "urodziny" w jednej ramce, którą bym zostawiał nieschowaną a pozostałe statystyki bym chował bo są raczej nieciekawe dla normalnego usera...

 

3. w prawej kolumnie "giełda" i "statusy" zajmują łącznie więcej niż "lista działów" po lewej, więc chyba reklamy powinny być po lewej żeby było do nich bliżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - można ukrywać przeczytane wiadomości. Pytanie, czy to dobra droga? Trzeba to przemyśleć.

 

Ikonki "N" wkrótce dostaną swoją funkcję (widać ją na screenie wyżej). Pokazywać będą ilość nowych odpowiedzi w danym wątku od ostatniej wizyty.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - można ukrywać przeczytane wiadomości. Pytanie, czy to dobra droga? Trzeba to przemyśleć.

no racja, jakby wszystkie zniknęły to wyglądałoby łyso.

ale to że jest ich kilkadziesiąt to też niczemu nie służy i brzydko wygląda.

gdy nie ma nieprzeczytanych to może by pokazywać tylko 10 ostatnio aktywnych tematów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jakiś pomysł. Info, że nie ma nic nowego dla ciebie i wtedy lista ostatnich, przeczytanych. Obok zakładka z napisem "Archiwum" i tam kompletna, chronologiczna zawartość forum.

 

Czyli wtedy strona główna staje się takim "dashboardem" komunikacyjnym, gdzie może też wyświetlać informacje o wiadomościach, notyfikacjach, odpowiedziach na moje posty, updaty że ktoś lubi twój wątek, etc.

 

Odchodzimy od tabelki z wątkami w stronę żywego "feed'u".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.