Skocz do zawartości

Jenot - 10 000 użytkownik Astropolis.pl


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przekroczyliśmy kolejny kamień milowy - mamy 10 tys. zarejestrowanych kont. Ponieważ każda okazja jest dobra do tego, żeby się cieszyć, to postanowiliśmy wręczyć osobie, która zarejestrowała się jako dzięsięciotysięczna, nagrodę - niespodziankę.

 

Jest nią osoba o pseudonimie Jenot i otrzymuje od nas kupon do nowego sklepu o wartości 500 zł (o tyle pomniejszymy dowolny zakup w Astromarket.pl).

 

kupon.jpg

 

Jenota proszę o kontakt na PW.

 

Nie wierzę w numerologię, ale coś w tym musi być, bo właśnie przekraczamy kolejną sporą granicę. Ilość postów na tę chwilę wynosi: 399995. Do tego jest piątek, więc trzeba będzie koniecznie to uczcić :).

 

Jenot - gratulacje!

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Adamowi i całemu Zespołowi

to tak przy okazji ... ile rokordów ma najliczniejsza Tabela naszej Bazy Danych (MySql),

 

a ile jest tabel ?

:astro:

 

p.s.

wychodzi 40 postów na jednego forumowicza :yes:

to chyba wypada zachęcić wszystkich do pisania - tylko po kolei, z umiarem i jakim takim sensem ale ...

bez przesady (z tym sensem ... umiar dobry we wszystkim) :D

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek: Astropolis.pl całe waży już około 30 GB. W ostatnich 365 dniach odwiedziło nas 600 tys. unikalnych osób. Miesięcznie mamy ponad 100 tys. wizyt. Inaczej mówiąc, aktywna brać forum to tylko malutki fragment całości świata AP, z którego istnienia większość pewnie nie zdaje sobie nawet sprawy ;)

 

W tym roku obchodzimy 8 lat (wrzesień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich 365 dniach odwiedziło nas 600 tys. unikalnych osób.

 

Czy ja dobrze kumam, że (w celach badania unikalności) zapamiętano 600tyś IP lub czegoś podobnego?

 

I ponawiam pytanie: czy nadal jedziemy na MySQL i ile tabel on liczy i jak liczebna jest ta najliczebniejsza?

 

 

@Tomek_P

nie małpuj!!!

Oddaj młotek :szczerbaty:

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizie poddawane są wszystkie cechy (cookies, parametry komputera, przeglądarki, adres IP, etc.). Z jednej strony ktoś z tych 600K na pewno zmienił komputer, z drugiej strony są kafejki, itp, gdzie z jednego komputera korzysta wiele osób. Można więc statystycznie założyć, że ta wartość (przy takiej skali) może być zaskakująco zbliżona do stanu faktycznego.

 

Co do MySQL, to nie udzielę Ci takich informacji, bo zwyczajnie nie wiem. Nie jestem informatykiem.

 

Jak bardzo Ci zależy, to mogę w poniedziałek zapytać Michała, który zajmuje się u nas kwestią silnika AP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

a co TY mnie tu zmuszasz do podejścia do tablicy? {toż to moja domena :szczerbaty: }

 

aż tak bardzo to mi nie zależy, zatem zapytaj przy okazji.

 

To jak już tu (kiedyś) odpowiesz to od razu powiem, że liczby zbliżone do miliona zaczną mi imponować

bo wtedy trzeba te dane czujnie (sprytnie) wydobywać by się nie ślimaczyło ;)

 

Fajnie, że Michał jest z nami - Pozdrów go ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich 30 dniach "zalogowano" ok. 2 tys kont, w tym z ~500 napisano posta.

To taki paradoks. Patrzymy na forum przez pryzmat tych, którzy są aktywni, czyli "piszą". A jeżeli spojrzeć na całość, to ta grupa jest w zasadzie "ilościowo" pomijalna. Od kiedy ogłosiłem plan związany z Astromarketem odkrywam zupełnie nowy świat. Ludzie, którzy się do nas odzywają, czy zamawiają sprzęt, to niekoniecznie ci, których na co dzień kojarzymy z for. Ludzie robią piękne zdjęcia, budują obserwatoria, prowadzą wartościowe obserwacje, projekty,... a nie chcą rejestrować się na forach, pisać na nich, mimo - że czytają i śledzą z uwagą.

 

Bynajmniej nie piszę tego po to, żeby ich "zmusić" do aktywności. Raczej po to, żeby być świadomym, że kiedy coś piszemy, to czyta nas naprawdę wiele różnych ludzi, a brak odpowiedzi w wątku wcale nie oznacz pisania "do ściany".

Edytowane przez Adam_Jesion
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ot] Z tą ilością zajmowanego przez Nas miejsca to jestem szczerze zaskoczony. 8 lat istnienia i tylko 30giga... sądziłem że taki portal zajmuje terabajty, a tu taka skromna ilość, toż to jeden dysk z lat dziewięćdziesiątych :szczerbaty: [eot]

 

Koledze Jenot szczere gratulacje za szczęście we wbiciu się na AP w odpowiednim czasie :friends:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.