Skocz do zawartości

Jakie widoki przez teleskop do 1000 zł?


dominator1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jeśli nieodpowiedni dział to przepraszam. Mam pytanie czy może ktoś mi pokazać zięcia zrobione przez teleskop do 1000zl? Chodzi mi oto że chciał bym może kiedyś kupić coś do tej kwoty ale jestem ciekawy jak widać księżyc i wogole kosmos . Czy dobrze widać powierzchnie księżyca , dziury na nim itp? :) A może odwrotnie, gdym patrzył na ziemie z księżyca to co takim teleskopem bym wypatrzył? Miasta było by widać? :P

Z góry dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądaj dział szkiców obserwacyjnych.

 

Ja refraktorem Sky Watcher 90mm/900 na eq32 (polecam ten zestaw) widziałem Księzyc mniej wiecej tak:

 

kliknij_link

 

ja go widziałem oczywiście w pwiekszeniu 180x

a nie jak tam napisane

ale mniej więcej z taką "szczegółowością" (subiektywnie)

 

 

to znaczy polecam 90/900 eq32 tylko jesli nie lubisz Newtonów Na Dobsonie (w tej cenie to zapewne 6 cali

choć ja bym dopłacił 99 zł i kupił od razu 8 cali czyli to:

Best_Klasic

)

bo jednak stosunek cena/mozliwości najlepszy w Dobsonach

 

albo to:

ciekawa_alternatywa

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ekolog
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przedstawcie jeszcze jakieś fotki jak można..

 

No widzę ze kolega ne dotarł do tej strony...

 

http://deltasky.pl/?p=32

 

Powierzchnia księżyca, M42 (to czarno-białe :lol: ) - wyglądały bardzo podobnie u mnie w syncie 8, planetki moim zdaniem lekko naciągane - chociaż to na pewno zależy od warunków i posiadanych okularów.

 

Mam nadzieję ze pomogłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, tak więc już wiem że za 1000 zl można zobaczyć na prawdę wiele:P Jeśli mogę to zapytam się odrazu jaki konkretnie teleskop warto kupić? Czytałem że synta 8 to dobry teleskop za tą cenę. Jeśli to istotne dodam że mieszkam na 6 piętrzę ,na obrzeżach nie dużego miasta na południ Hiszpanii . Widok z balkonu na wschód. Księżyc znika za blokiem około 12 w nocy. Oczywiście jeśli zdecyduję się na kupno to pewnie od czasu do czasu pojadę gdzieś za miasto . Jeszcze może takie głupie pytanie, czy niebo różni się czymś na południu Hiszpanii z tym w Polsce?Czy wszędzie jest jednakowe?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebo oczywiście się różni. Będziesz miał lepszy widok na centrum Drogi Mlecznej niż w Polsce z racji tego, że jesteś bardziej na południe. Trochę lipa z tym 6 piętrem, oczywiście macie windę ? :D Balkon sobie odpuść, szczególnie dlatego że na 80% Twoje niebo nie nadaje się do Synty. Musisz wyjechać poza miasto. (mam na myśli jakieś minimum kilkanaście km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co by się nadawało oprócz tej synty? Jakie niebo jest dobre, jak je rozpoznać?

Na sąsiednim forum widziałem Soligora MT800, miałem i polecam za te pieniądze.

(nawet wydaje mi się że kiedyś ww. egzemplarz należał do mnie :) )

http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=7&t=17779

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że post pod postem ale tu chyba niemożna edytować? Więc byłem w sklepie dziś, jak już wcześniej napisałem mieszkam w Hiszpani, wogóle to w sklepie mieli 4 modele teleskopów niewiem jakich ale małych. Zapytałem się o tą synte 8 i niemają jej w sklepie ale koleś miał katalog sky watcher i była 8. Cena zwaliła z nóg bo koszt to 430 euro... Co prawda sklep to nie jest typowo teleskopowy ale bardziej fotograficzny.. Ta cena to chyba nie jest normalna? W okolicy działa jakiś lepszy sklep i mają strone http://www.telescoshop.com/ mogli byście zobaczyć na tej stronie co ciekawego tam mają? Ciekawego dla mnie czyli coś do 300 euro o dobrych porównywalnych parametrach z synta 8.Wysłałem im meilla czy można zamówić tą synte 8 i po ile by była, zobaczymy czy cos odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ? http://www.teleskopy...eskopy-183.html

Niewiem, według danych technicznych jest podobny do synty 8 ale cenowo o wiele droższy ,dlaczego?

 

bo meade jest "wyższą" ligą niż skywatcher, ponadto doczytaj do końca co masz w tym zestawie. no i sama budowa kratownicowa generuje wyższą cenę niż "zwykła tuba" synty.

 

jak masz dylemat to poczekaj na końcowe testy synty i gso bo mam podobny dylemat z wyborem, ale jak pewnie większość (być może i nie, przepraszam , że piszę na wyrost) użytkowników forum doradzi, że zamiast dać 2200 za meade lepiej kupić 10 cali syntę (bądź gso) i zainwestować resztę w jakiś w miarę dobry okularek (akurat 4 stówki starczy)

 

ponadto sam widzisz, że robi się "piramidka cenowa", post ma tytuł do 1000 zł, a już przekraczasz tego tysiaka. przygotuj sie na wydatki, ja kupiłem w kwietniu refraktor 90/900 chcą się zmieścić do tysiaka a już za miesiąc dokupiłem tylko 1 okular za 3/3 ceny całego zestawu (niestety, obserwacja astro tak jak fotografia wciąga finansowo, ostatnio kolega zauważył, że wozi w "średnio cenowym aucie" sprzęt dwukrotnie przekraczający wartość tego auta a zaczynał od zwykłej lustrzanki i myślał, że kitowy obiektyw starczy)

Edytowane przez tygryso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.