Skocz do zawartości

Co ciekawego znajdziemy w europejskich sklepach tej jesieni?


Rekomendowane odpowiedzi

Na niebie już pierwsze oznaki jesieni, czy też zimy, tak więc można siąść przy ciepłym kominku i przejrzeć ciekawostki sprzętowe z różnych sklepów, a w nich poręczne złączki, uchwyty do obiektywów fotograficznych, czy akcesoria do naprawy i tuningu montaży...

 

Wyświetl pełny artykuł

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pozostając we Francji możemy udać się do pierro-astro.com, gdzie znajdziemy m.in. zestawy naprawczo-ulepszające do EQ6, czy HEQ5. Polskie sklepy mogłyby chyba opracować i zaoferować takie same zestawy bez problemu."

hahaha, w polskich sklepach brak podstawowej oferty a co dopiero trybiki.... :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 'rotator' Baadera i nie polecam. Ciężko go wycentrować a i zakręcanie śrubki kontrującej do przyjemności nie należy. Adapter T2 żeński-żeński z gwintem filtrowym w środku chyba nie jest najlepiej wyczerniony. Takie przynajmniej mam wrażenie. Poza tym świetnie się sprawdza, jeżeli ktoś (jak ja) używa tylko jednego filtra wkręconego na stałe :)

 

Pozdrawiam,

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 'rotator' Baadera i nie polecam. Ciężko go wycentrować a i zakręcanie śrubki kontrującej do przyjemności nie należy. Adapter T2 żeński-żeński z gwintem filtrowym w środku chyba nie jest najlepiej wyczerniony. Takie przynajmniej mam wrażenie. Poza tym świetnie się sprawdza, jeżeli ktoś (jak ja) używa tylko jednego filtra wkręconego na stałe :)

 

Ja będę musiał to rozwiązanie zastosować bo te niestandardowe filtry z EO są za wysokie nawet dla koła filtrowego. Gwinto-złączki Baadera + zapewne ta szybkozłączka albo inny dynks "quick release" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o no mam nadzieję na sukcesywne poszerzanie asortymentu.

Wiele umów mamy już załatwionych, ale sporo czasu zajmuje wprowadzanie tego do systemu. Znacznie więcej, niż sam fizyczny import. Od tygodnia pracujemy np. nad systemem reagującym na zmiany kursów walut, bo to co się ostatnio dzieje, to jakaś masakra. Można nieźle popłynąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W m42optic znajdziemy obejmy do obiektywów o średnicy 65 i 72 mm. Może to być bardzo przydatne gdy chcemy fotografować szerokie kady za pomocą małych obiektywów fotograficznych i lekkich kamerek. Obejma chwyta obiektyw a sama może być przykręcona na teleskopie (piggyback) lub do dovetaila ze statywową śrubą 1/4".

 

A wystarczy poklikać po polskich stronach i mamy to samo za dużo mniejsze pieniądze :szczerbaty:

 

KLIKNIJ TUTAJ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miałem przeczucia że to jest i w Polsce. Kwestia aby stosowanej nazwy tych "mocowań" by znaleźć to w Google.

 

I to jest właśnie problem... :(

W praktyce trzeba odwiedzać każdy sklep i przeszukiwać kawał oferty. :compress:

 

P.S.

Mam nadzieje że wkrótce te mocowania będą w ofercie "pewnego sklepu astro" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.