Skocz do zawartości

HEQ5 problem z ustawieniem


Wojteksw

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy montaż HEQ5 i mam problem z ustawieniem na gwiazdę polarną. Obawiam się że ustawianie wysokości idzie bardzo ciężko, śruba podnosząca głowicę bardzo ciężko się wkręca. Udało mi się dojść do 50 na skali i wyczułem bardzo duży opór, śrubę ręcznie nie jestem wstanie wkręcić dalej (dla dociekliwych wyjaśniam, że druga śruba jest poluzowana a nawet wykręcona) Bardzo bym chciał zaprosić Kogoś z naszych stron aby zobaczył czy wszystko jest w porządku i przeprowadził małe przeszkolenie przy dobrej kawie, byłbym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze fotkę.

Czy jest to prawidłowe ustawienie, po jednej stronie jest duża szczelina natomiast po drugiej bardzo przylega.

dscn7608i.th.jpg

 

 

Niestety chinszczyzna, ja mialem podobny problem - głowica montażu nie pasowała do statywu po prostu było źle sparowane i źle dobrane pasowania.

Skontaktowałem się ze sprzedawcą, i wymienili to co było wadliwe czyli cały statyw.

 

Skontaktuj się z ze sprzedawcą i opisz mu ten problem.

 

Andrzej ax

Edytowane przez ax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica jest tak mocno dociągnięta do jednej strony, że przy próbie wkręcania śruby wysokości wygina się blaszka śruby i nit zaczyna puszczać . Ciekawy jestem jak mocno trzeba kręcić w innych egzemplarzach HEQ5. W poniedziałek postaram się podjechać do Delta Optical i sprawdzić, tylko jest problem, bo wszędzie pisze, że nie mają na stanie.

dscn7612a.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po stronie gdzie jest większy luz podświetliłem latarką i widzę wewnątrz śrubę dociągającą. Według mnie ta śruba napotkała na jakiś zadzior lub wybrzuszenie w odlewie głowicy, co spowodowało przesunięcie głowicy i docisnęło podkładkę teflonową lub z innego materiału (widoczne po lewej stronie) Śruba ta jest pod deklem z naniesioną skalą. Dekla nie będę próbował zdejmować bo nie wiem jak jest mocowany, a może przyklejony. Podejrzewam, że jest to typowa niedoróbka i faktycznie przed opuszczeniem fabryki, kontrola powinna sprawdzić czy regulacja chodzi w całym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak Tata wcześniej pisał w pierwszym poście, druga śruba była zluzowana a nawet wykręcona całkowicie. Po wykręceniu obydwóch śrub głowica stoi jak wryta i przy próbie jej przekręcenia cały statyw się podnosi a głowica nawet nie przesunie się o milimetr.

 

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe Chińskie rączki tak mocno dokręciły śruby zaznaczone strzałkami (dostęp do nich jest tylko po zdemontowaniu dekla z boku z podziałką), że podkładka ślizgowa po drugiej stronie została zdeformowana i jednocześnie częściowo wypchnięta na zewnątrz, zaznaczyłem elipsą. Po wykręceniu śrub regulacji wysokości głowicą nie można przesuwać, nie chcę używać nadmiernej siły.

dscn7611i.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż wrócił do sprzedawcy, teraz czekam na decyzję. Trochę obawiam się czy serwis nie pójdzie na łatwiznę, zdemontuje dekiel, poluzuje śruby, a problem ujawni się w terminie późniejszym w postaci luzów bocznych. Jednak jestem dobrej myśli i wierzę w profesjonalne podejście do nabywcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, mam prośbę abyś dokładnie sprawdził swój montaż, bo podobno były dwa typy. W jednych (starszych ) nie było śrub dociskających, zaznaczonych na mojej fotce strzałkami, a w nowszych są. Ciekawy jestem, co te śruby dociskają, podkładkę ślizgową czy bezpośrednio głowicę montażu. Mam także pytanie czy przerwy po oby stronach są takie same, czy tak jak u mnie było dociągnięte do jednej strony. Szukałem w necie fotografii lub instrukcji serwisowej, jak to wygląda w środku ale nie znalazłem. Może Ktoś rozbierał i pamięta jak to wygląda w środku. Co do sprawdzenia przy odbiorze, to postaram się tym razem dokładniej sprawdzić, powiem szczerze, że wolał bym dostać nowy montaż, bo obawiam się, że w tym co miałem głowica miała nie jednakową grubość i dlatego przy próbie podnoszenia zakleszczała się, a śruby dociskające wewnątrz uszkadzały powierzchnię po której powinny gładko się ślizgać. Jeżeli serwis tylko poluzuje śruby i tak mi odda montaż, to stracę zaufanie do tej marki sprzętu i do dystrybutora. Ale mam nadzieję, że wszystko się dobrze skończy. Pozostaje tylko niesmak, że sprzęt powinien dobrze służyć ,a nie żebym się woził z nim po serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.