Skocz do zawartości

Smutne Plejady ;)


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

16 x 300 sekund z CLS-CCD z TSAPO65Q + Atik 314L+

 

Wyszło całkiem fajnie choć załapał się chyba jakiś gradient. Jutro jeszcze zobaczę co na flatach wyjdzie, ale tez z M42 też nie pokrywały się z ciemnym dolnym lewym rogiem...

plejady.jpg

plejady.fit.zip

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, ale w sumie taki delikatny (przynajmniej w porównaniu do gradientów ode mnie ;)

Z drugiej strony na Twoim kadrze - z prawej u góry w Plejadach jest po prostu jaśniej :) i to niezależnie od gradientów tak ma być.

1plejady.jpg

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. sciągnąłem twój pliczek ale za nic w świecie nie mogę wyciągnąć mgławicy, powiedz jak to robisz. To może byc ratunek dla moich zdjec! Mam Gimpa i bawię się w poziomach krzywych i nic, nie wiem ja to zrobiliście!

Zamieniłeś fitsa na Tiffa 16 bit ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze tak zmasakrowałem to zjecie, ale pokazuje to co mam ze wszystkimi moimi zdjęciami....

 

 

jakieś pomysły? Adam, nie wiem, Gimp otworzył mi zarówno surowego fit, jak i przerobionego na tiffa

 

nie mogę żadnych szczegółów wyciągnąć... możne rzeczywiście to wina Gimpa, ale jesli tak? to jaka jest alternatywa (darmowa)?

 

riklaunim dzięki za wyjaśnienie :) co to za program, nie orientuję się, zawsze używałem Gimpa...

1plejady.jpg

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......nie mogę żadnych szczegółów wyciągnąć... możne rzeczywiście to wina Gimpa.....?

 

Mat 16 bitowa fotka na każdym pikselu może zarejestrować jeden z 65536 odcieni szarości (w przypadku zdjęcia czarno-białego takiego jak tutaj) Twój GIMP na dzień dobry masakruje 65280 tych odcieni pozostawiając jedynie 256, które później radośnie obrabiasz ;) . Nie ma szans żeby z tego coś wyciągnąć. Pozostaje poszukać jakiegoś softu do obróbki 16 bitowych plików.

 

Chociażby właśnie IRIS choć do intuicyjnych to on nie należy.

Edytowane przez Baloons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://astrosurf.com/buil/us/iris/iris.htm

 

Każdy, kogo nie stać na płatne pakiety (np Maxim) powinien pomyśleć o Iris. Tym softem można zrobić wszystko, a czasami nawet wiecej niż w tych płatnych.

no to będę walczył ;)

i jeszcze " DDP" co to za skrót?

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDP to takie "wywoływanie" danych z sygnału astro. Inaczej mówiąc, chodzi o rozciagniecie sygnału tak, żeby i w cieniach wszystko było widać i gwiazdy nie były przejarane. To taka bardziej zaawansowana krzywa. Na dole podanego linku masz tutoriale. Zrób je sobie od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam jesteś wielki!, już samo naciśniecie "Auto" daje 100x lepsze efekty niż gimp... Ale masz rację, zapowiada się masakra by to ogarnąć wszystko...

 

to jakoś przemęczę te tutoriale :) wielkie dzieki ;] ciekawe na ile polepsza moje fotki...

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.