Skocz do zawartości

Guiding kamerką QHY5T


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystałem z QHY5v (teraz przesiadłem się na Lodestara) i nie miałem problemów ani w Maximie, ani w PHD 1 i 2.

Pobierz sterowniki i plugin do Maxima ze strony qhy http://qhyccd.com/en/top/download/, zainstaluj i dopiero potem podłącz kamerę. Żeby się z nią połączyć w Maximie, trzeba wybrać w ustawieniach kamer dla parametru Camera Model opcję ASCOM, potem kliknąć Advanced... i z listy wybrać CMOS QHY5V Camera. Później już tych opcji nie trzeba wybierać, wszystko powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem z QHY5v (teraz przesiadłem się na Lodestara) i nie miałem problemów ani w Maximie, ani w PHD 1 i 2.

Pobierz sterowniki i plugin do Maxima ze strony qhy http://qhyccd.com/en/top/download/, zainstaluj i dopiero potem podłącz kamerę. Żeby się z nią połączyć w Maximie, trzeba wybrać w ustawieniach kamer dla parametru Camera Model opcję ASCOM, potem kliknąć Advanced... i z listy wybrać CMOS QHY5V Camera. Później już tych opcji nie trzeba wybierać, wszystko powinno działać.

Po wyjęciu wtyczki musze za każdym razem instalować od nowa drivery - no chyba nie jest to normalne. W dodatku dwa razy, bo najpierw sam system woła, potem po uruchomieniu QGVideo to samo. Ascoma zainstalowałem również z tym pluguinem na początku, bo to chyab podstawa.

W Maximie nie wyświetla mi żadnego Ascoma, natomiast w Ascomie owszem widać QHY. Po 6 godzinach prób instalacji, dochodzę do pewnych wniosków i nie są one pocieszająca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to? W Camera Model nie masz opcji ASCOM? Jeśli nie masz, to coś jest chyba mocno skopane, bo to jest niezależne od sterowników QHY5, ta opcja powinna być dostępna zawsze (nie jestem pewien, czy nawet bez zainstalowanego ASCOMa nie ma tej opcji na liście). Także może spróbuj przeinstalować Maxima?

Z moim SSAG jest tak, że sterowniki muszę instalować oddzielnie dla każdego portu USB. Czyli jak sobie przez przypadek wepnę w inny, to muszę zainstalować od nowa sterowniki (windows na szczęście sam je znajduje na dysku). Ale w tym samym porcie, to nie ma opcji żeby instalować za każdym razem :)

Dargeo miał problem z chyba tym samym modelem i w końcu przecież wymienił :) Może to jakaś felerna kamera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ze strony http://qhyccd.com/astrosoftbe.html pobrać Uninstall Tool i wyrwij z korzeniami stare sterowniki i zainstaluj z tej samej strony system driver dla QHY5v. U mnie (w modelu QHY5) działały sterowniki z tej strony bardzo dobrze.

 

To zrobiłem ze 4 godziny temu - bez zmian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to? W Camera Model nie masz opcji ASCOM? Jeśli nie masz, to coś jest chyba mocno skopane, bo to jest niezależne od sterowników QHY5, ta opcja powinna być dostępna zawsze (nie jestem pewien, czy nawet bez zainstalowanego ASCOMa nie ma tej opcji na liście). Także może spróbuj przeinstalować Maxima?

Z moim SSAG jest tak, że sterowniki muszę instalować oddzielnie dla każdego portu USB. Czyli jak sobie przez przypadek wepnę w inny, to muszę zainstalować od nowa sterowniki (windows na szczęście sam je znajduje na dysku). Ale w tym samym porcie, to nie ma opcji żeby instalować za każdym razem :)

Dargeo miał problem z chyba tym samym modelem i w końcu przecież wymienił :) Może to jakaś felerna kamera?

Po reinstalacji tez nie ma Ascoma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj nowego ascoma 6.X  PO deinstalacji starej wersji. Wykasuj folder ASCOM po deinstalacji.

Malo, wykasuj tez folder ascom w katalogu uzytkownika. W nim sa trzymane wszelkie ustawienia ascom.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj nowego ascoma 6.X  PO deinstalacji starej wersji. Wykasuj folder ASCOM po deinstalacji.

Malo, wykasuj tez folder ascom w katalogu uzytkownika. W nim sa trzymane wszelkie ustawienia ascom.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj nowego ascoma 6.X  PO deinstalacji starej wersji. Wykasuj folder ASCOM po deinstalacji.

Malo, wykasuj tez folder ascom w katalogu uzytkownika. W nim sa trzymane wszelkie ustawienia ascom.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz wyjaśnienie poziomych pasów na obrazie http://thx8411.over-blog.com/pages/How_to_reduce_the_QHY5s_noise_step_1-4352951.html

Generalnie to wina sterownika i jakości oraz długości przewodu USB. U mnie niestety też są pasy.

O, dzięki za link :) Ja w SSAG też mam takie paski, jak tam i się zastanawiałem, czy to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszce jedna dziwna rzecz. Po wyjęciu usb i ponownym włażeniu nelżey przeprowadzić ponowną instalację kamerki.

Kto kurde zaraża w polsce sprzedażą tego szajsu !

u mnie qhy5 prawie nigdy nie dziala od pierwszego wsadzenia kabla w usb musze to robic kilkukrotnie az za ktoryms razem ja znajdzie. Pod cmos nie dziala u mnie tylko pod ascom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.