Skocz do zawartości

Guiding kamerką QHY5T


Gość Mitek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widoczna ta kamerka. To kamerka kolegi, kupił ją za 900 zł nową bez sterowników, kabli itp. od jakiegoś typa z warszawy z oficjalnego sklepu, występują spore problemy z odpaleniem tego pod czymkolwiek. Trzeba kombinować, ściągać wtyczki itp. żenujące za taką kasę powinno to działać, więcej mam z tym kłopotów niż z pierwszą przeróbką webcama na long.

 

Dalej nie działa, W GM widoczna jest kamerka, "ściągnąłem" wtyczkę ze strony oficjalnej GM.ale niestety wyświetla się "cannot connect to camera"

 

W PHP guiding kamerki brak na liście dostępnych kamer:( Druga sprawa to połączenie ST4 i tu czuję kolejne kłopoty, co zaznaczyć aby to działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kombinujesz i chyba mocno się starasz że ci to aż tak nie działa... QHY5* nie będzie na liście kamerek. Będzie pod ASCOMem. Na samym dole masz kamery ASCOM:

 

phd5.jpg

 

Dodatkowo na tej stronie QHY możesz pobrać dla tego modelu QGVideo - aplikację dającą podgląd obrazu z kamery / opcję nagrywania. Jeżeli ona kamery nie zauważy to rzeczywiście będzie coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam podobny problem - wczoraj zanabyłem drogą kupna QHY5v (Alccd5v) i w PHD Guide działa bez żadnego problemu, w Maxim Dl5 również nie ma najmniejszych zgrzytów.

 

Problem pojawił się gdy chciałem odpalić ją w Guidemasterze - cały czas mam infomację "cannot connect to camera errorcode:-1" nie wazne jaki plugin zainstaluję.

Nalalazłem nawet dedykowany plugin do QHY5v od astrosoft.be i również zonk.... nie może połączyć się z kamerą...

 

wiem, że mam dwa programy do guidingu ale jakoś do guidemastera się przyzwyczaiłem i trochę mi zajmie przesiadka :-)

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa :-)

W sumie nie wiem czemu się tak spinam na tego guidemastera :-P

 

Mam jakiś sentyment do niego :-D

 

P.

 

 

Wszystko było by ok, kamerka działa ale przy próbie odpalenia wywala "BLUEScreena" Jest widoczna jako kamerka ASCOM w phd guiding. Program do liveView jaki podlinkowa Riki działa ale tak jak pisze na laptopie wywala blue:(

 

950MHZ 512 Ramu to lapek "na dwór" do guidingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ogóle nie działa QHY5v pod GM (w PHD i Maximie działa, pod softem video tez działa)

cały czas mam Cannot connect to camera errorcode:-1

 

próbowałem najróżniejsze pluginy i nic...

 

może na forum qhyccd mi pomogą, ale czekam na razie na potwierdzenie rejestracji.

 

Paweł

Edytowane przez Pav1007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ogóle nie działa QHY5v pod GM (w PHD i Maximie działa, pod softem video tez działa)

cały czas mam Cannot connect to camera errorcode:-1

 

próbowałem najróżniejsze pluginy i nic...

 

może na forum qhyccd mi pomogą, ale czekam na razie na potwierdzenie rejestracji.

 

Paweł

 

Kamerka działa mi na dużym kompie ale na lapku nie.. Na lapku mam stare USB 1.1 może musi być koniecznie 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam tego typu adapter i dodam od siebie, że podłączając do niego jakieś bardziej prądożerne urządzenia nie posiadające własnego zasilania potrzebuje on dodatkowego źródła prądu. W moim przypadku takim prądożernym urządzeniem jest kamera Orion Starshoot DSMI II. Dlatego zaopatrzyłem się dodatkowo w starą ładowarkę od Nokii 6310I.Wtyk idealnie pasuje do gniazda w adapterze, napięcie na wyjściu 5V prąd coś około 1A.

Edytowane przez wtw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego typu adapter i dodam od siebie, że podłączając do niego jakieś bardziej prądożerne urządzenia nie posiadające własnego zasilania potrzebuje on dodatkowego źródła prądu. W moim przypadku takim prądożernym urządzeniem jest kamera Orion Starshoot DSMI II. Dlatego zaopatrzyłem się dodatkowo w starą ładowarkę od Nokii 6310I.Wtyk idealnie pasuje do gniazda w adapterze, napięcie na wyjściu 5V prąd coś około 1A.

 

Moje zdanie jest takie:

 

Te kamery choć drogie to prowizory budowane przez niedoświadczonych typów. Prototypy innymi słowy. Zwykła kamera NO NAME z naklejką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno poruszałem podobny temat o problemie z kamerką QHY, link. Wydaje mi się, że zamiast zacząć krzyczeć warto trochę poczytać :) Faktycznie kamerka nie jest stabilna ale działa i faktycznie nie działa prawidłowo pod USB 1.1. Pozdrawiam.

Edytowane przez Lukasz_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek, spokojnie. to , ze ty nie mas USB 2.0 to wina producenta?

 

 

Nie. Nie masz racji.. nie dlatego nazwałem tak tak tą kamerkę..Poczytaj ile ludzi ma z nią kłopot.. Mam usb 2.0 ale szkoda mi wynosić lepszy sprzęt komputerowy na warunki atmosferyczne w nocy. Dlatego sprawdzałem ją na laptopie którego kupiłem do tego celu.

 

Zwykła prosta kamera internetowa instaluje się bez problemu na każdym moim kompie a to jak jej podpasuje to działa, zresztą nie tylko u mnie...

 

Nie wiem jak w innych sklepach ale tak jak pisałem kupił ją bez kabli, sterowników czegokolwiek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku QHY5v dostajesz sterowniki (i swoją drogą można je ściągnąć z netu), kabel ST4 i USB.

 

u mnie w PHD i Maximie działa bez najmniejszego zająknięcia, w GM nie udało mi się jej odpalić (pluginy nie działają z ta kamerką) - ale nie narzekam bo PHD prowadzi świetnie.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku PHD mam tak że po zainstalowaniu domyślnego sterownika kamera nie działa ani w PHD ani w Maximie natomiast działa w QGVideo

znalazłem sterownik identyczny ale z rozszerzeniem 1024 w nazwie - po podmianie na ten sterownik kamera działa w PHD i Maximie a nie działa z QGVideo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...

Tym razem trafiło na mnie. Zainstalowałem chyba wszystko zgodnie ze znalezionymi w sieci instrukcjami. QHY5v czy tez Alccd5v działa mi pod QGVideo32, ale niestety pod Maximem juz nie. Jest zainstalowany plugin - mogę wybrać opcję Cmos Guider, ale niestety przy próbie połączenia wywala error. Instalowałem też sterownik Ascoma, bo wg niemieckiego opisu działanie w Maximie jest bezproblemowe. Niestety nawet nie wiadomo gdzie on się instaluje, bo w m\Maximie na pewno nie, zgodnie z brakiem instalacji nie wyśwoetla sie też opcja wybory w Maximie właśnie Ascom'a.

Co robić ? Powiem, że już sam nie wiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.