Skocz do zawartości

Słońce z mini Lunta :)


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

No i stało się jednak kupiłem drugiego Lunta. Testy na Double Stack przeprowadziłem na prowizorycznym mocowaniu ale już na nim są dobre efekty. W najbliższym czasie zaopatrzę się w odpowiedni adapter rotacyjny i efekt będzie jeszcze lepszy. Dodam, że niewiele czasu jest na testy, wiadomo chmury.

 

W pierwszej kolejności (od lewej) są fotki z pojedynczego etalonu. Następnie pokazane mocowanie i dalej w DS.

 

LUNT LS35THa DX Double Stack, EQ2, CCD Chameleon Mono, Barlow 2x, FireCapture 2.1, RegiStax 6.

single st (nie obrobiony).jpg

single st 2.jpg

single st1.jpg

mocowanie DS.jpg

double st2.jpg

double st (nie obrobiony).jpg

double st.jpg

double st1.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiło się na chwilę Słońce, to i są fotki :). Godzina około 16.

 

LUNT LS35THa DX, EQ2, CCD Chameleon Mono, Barlow 2x, FireCapture 2.1, RegiStax 6.

 

 

Wkleiłem jeszcze jedno zdjęcie (niebieskie) z godz. 19.10.

s1.jpg

s2.jpg

s3 (1).jpg

s3 (2).jpg

s5 (1).jpg

s5 (2).jpg

s44 (1).jpg

s44 (2).jpg

s6.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj otrzymałem adapter potrzebny do połączenia Etalonów. Lecz zanim dalej opiszę, najpierw Wielkie Podziękowania dla Pablito. Bardzo mi pomógł oraz przekazał ważne informacje, dzięki którym nie popełniłem kilku dużych błędów. Dzięki Pablito :). :Beer:

 

Adapter wykonał dla mnie Mitek. Wykonanie doskonałe, nie przesadzam. Wszystko pasuje idealnie. Taki adapter jest niezbędny do połączenia dwóch Etalonów oraz znalezienia najlepszego obrazu. Poniżej jest krótki filmik ze zdjęciami, ukazujący etapy łączenia Etalonów. Mam nadzieję, że jest wystarczająco czytelny. Teraz najważniejsze, czy warto dokładać drugi Etalon. Zdecydowanie TAK! W Singlu obraz jest dość jasny, mdły (lecz o tym się nie wie jeżeli nie widziało się Słońca przez Double S.). Po dołożeniu drugiego Etalonu dopiero obraz nabiera wyrazistości i więcej widać co dzieje się na Słońcu. Jeżeli chodzi, np. o Protuberancje, itp. jest lekkie pociemnienie ale nie wpływa to znacząco na efekt obserwacji. Zresztą można, dzięki adapterowi, szybko ściągnąć drugi Etalon i obserwować Protki w Singlu. Ponowne założenie i ustawienie drugiego Etalonu jest tak samo banalnie proste i skuteczne. Ważne (czego się wcześniej obawiałem) Lunt nic nie traci na prostocie obsługi po dołożeniu drugiego Etalonu! To chyba najważniejsze informacje. Jeżeli macie pytania to proszę je zadać :). A jeszcze jedno, teraz rozumiem słowa Pablito, że jak raz się spojrzy przez Double Stacka to Singla już się nie chce :D.

 

 

 

z1.jpg

z2.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co dziękować ;)

 

Cieszę się, że udało się wszystko poskładać jak trzeba i że jesteś zadowolony. Mitek jest chyba największym producentem tych adapterów na świecie! Żaden chyba nie zrobił więcej niż 3 sztuki :szczerbaty: Nie ma co, wykonanie u mnie też było extra.

 

Ce do filmiku to bym się mógł przyczepić do nazewnictwa etaonów. Między basic a de luxe praktycznie różnica jest tylko z wielkości BF więc czy etalon jest z takiego czy innego zestawu to nie ma znaczenia ;)

 

Bardzo fajnie wyszło bezpośrednie porównanie fotek SS i DS na końcu prezentacji.

 

Próbowałeś już zrobić lornetę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem z zaciekawieniem te protki, miałem nadzieję, że te dwie które są na przedostatniej fotce się połączą, to byłoby coś. Niestety, jak na razie między nimi są tylko pojedyncze włókienka. Może jutro...

Nie ma co, DS wyciąga tarczę niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione dzisiaj, między godz. 17 a 17.40. Udało mi się uzyskać efekt, jakby to powiedzieć 3D. Czerwona strzałka na pierwszym zdjęciu wskazuje o jaki obszar Słońca mi chodzi. Taka mała rzecz a cieszy :D.

 

 

LUNT LS35THa DX Double Stack, EQ2, CCD Chameleon Mono, FireCapture 2.1, RegiStax 6

afs2.jpg

fs1.jpg

fs2.jpg

s (1).jpg

s (2).jpg

s2 (1).jpg

s2 (2).jpg

s3 (1).jpg

s3 (2).jpg

s4.jpg

s5.jpg

s6.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione dzisiaj, między godz. 16.30 a 17.30. Pierwszy raz widziałem dzisiaj, od kiedy mam Lunta, jak te jasne pasy na tarczy Słońca świeciły bardzo intensywnie. Można porównać do jarzeniówek. Wizualnie prezentowało się to bardzo ładnie.

 

 

LUNT LS35THa DX Double Stack, EQ2, CCD Chameleon Mono, FireCapture 2.1, RegiStax 6.

s1 (1).jpg

s1 (2).jpg

s2 (1).jpg

s2 (2).jpg

s3 (1).jpg

s3 (2).jpg

s4 (1).jpg

s4 (2).jpg

s5 (1).jpg

s5 (2).jpg

s6.jpg

s8 (1).jpg

s8 (2).jpg

s9.jpg

s10 (1).jpg

s10 (2).jpg

s11 (1).jpg

s11 (2).jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.