Skocz do zawartości

NASA i Angry Birds


Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliście może nową zapowiedź najpopularniejszej gry na świecie? :) W pierwszy momencie myślałem, że to ściema, montaż, realizacja w czasie lotów zero-g. A jednak. Sprawdzilem u źródła i okazuje się, że NASA faktycznie zaangażowała się w ten projekt i całkiem fajnie wykorzystuje go do działań PR, czyli, jakby nie patrzeć, popularyzacji siebie i nauki (w zakonfabulowany sposóB).

 

http://open.nasa.gov/blog/2012/03/08/angry-birds-space/

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lxI1L1RiSJQ

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... U nas gry kojarzą się tylko z pryszczatymi małolatami.

Właśnie. I nikt nie bierze pod uwagę, że połowa (a może i więcej) poważnych odbiorców rynku gier komputerowych to dorośli faceci, i wcale nie tacy "infantylni kanapowcy", a zwyczajni, ogarnięci dorośli ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jak dla mnie ta aurat gierka to dla małolatów.

 

Gdzie jest moje połączenie Mass Effecta z X terran Conflict w realiach odkrytych 700 exoplanet? Wolał bym poznawać astrofizykę eksplorując symulacje exoukładów opartych na naukowych zasadach, fizyki, socjologii, ekonomii i polityki. a nie strzelając kurczakiem w kolejnej odsłonie Castles.

 

Za dużo chce?

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jak dla mnie ta aurat gierka to dla małolatów.

 

Gdzie jest moje połączenie Mass Effecta z X terran Conflict w realiach odkrytych 700 exoplanet? Wolał bym poznawać astrofizykę eksplorując symulacje exoukładów opartych na naukowych zasadach, fizyki, socjologii, ekonomii i polityki. a nie strzelając kurczakiem w kolejnej odsłonie Castles.

 

Za dużo chce?

 

Pozdrawiam.

 

Wkrótce ma się pojawić X Rebirth, nowy Mass Effect już jest. Zobaczymy. Również marzę o czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry o których mówicie nie są grami masowymi. To skomplikowane niszówki dla tych, którzy przed komputerem spędzają pól życia. To tzw. Hardcore Gamers. Ich jest bardzo mało, więc z pkt widzenia promocji, czy PR - zero wartosci.

 

Zdziwiłbys się, kto gra w AB (nawet prezydenci krajów). Targetem tej gry nie jest dzieciarnia, a absolutnie wszyscy. Badania jasno pokazują, że tyle samo gra w nią małolat, co i jego dziadek. Do tego ponad 40% to kobiety. Fenomen.

 

Gra w nią około 1 mld. ludzi. To chyba rozwiewa wątpliwości. Prawda?

 

A ile w Mass Efect? Do dzisiaj sprzedało się wszystkich części około 2,5 mln. Na PC dwójka znalazła 180 tys. chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest trochę tak, jak było z piosenkami Beatlesów - prosta budowa, chwytliwa melodia i zawładnęli niemal całym światem muzycznym. Owszem tak, należę do tej niszowej grupy, która potrzebuje gry spełniającej moje astronomiczne oczekiwania. I tu widzę, razem z Hansem poszukujemy tej samej gry :)

 

Jeśli chodzi o małolatów, to jest to trochę bardziej skomplikowane, z uwagi na czas jaki można poświęcić rozgrywce. Większość graczy tych tzw. Hardcore Games to nastolatki mające dużo wolnego czasu. Im człowiek starszy tym czas jest dla niego cenniejszy i gra wtedy w... Angry Birds czekając w kolejce do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.