Skocz do zawartości

Śrubka mocująca okular w Coronado PST


Stalker

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem uzyskać odpowiedź od obsługi Astromarketu, ale mój list wpadł w czarną dziurę i od ponad tygodnia nie dostałem odpowiedzi, dlatego spróbuję tutaj.

 

Złamała mi się plastikowa śrubka, która w teleskopie Coronado PST przytrzymuje okular. Czy istnieje możliwość zakupu/dorobienia jej? Ewentualnie czy ktoś posiadający odpowiednie przyrządy (oraz PST oczywiście) mógłby zmierzyć parametry oryginalnej śrubki - skok gwintu i średnicę - w celu dorobienia nowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej kupić w zwykłym sklepie ze śrubkami ?

 

Prosto na pewno, gdy wiesz, czego potrzebujesz... Moja jest złamana i zgnieciona w dodatku, gwintu się na niej nie zmierzy. Wolałbym nie eksperymentować wkręcając rozmaite śrubki w aluminiowy "wyciąg" Coronado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Stalker.

Nie wiem czemu, ale nie widzę Twojego maila w skrzynce Astromarektu. Poczta ją odrzuciła? Spróbuj na olek@astromarket.pl a jak nie to na PW.

Co do śrubki. Jeśli masz możliwość wykręcenia tego, co z niej pozostało, to wyślij na adres Astromarketu poleconym. Najważniejsza jest rzecz jasna ta część z gwinten ;) Zmierzę Ci gwint i nie wykluczone, że znajdę śrubkę zamienną. Sęk w tym, że najpewniej metalową. Ale plastikowe też są.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Stalker.

Nie wiem czemu, ale nie widzę Twojego maila w skrzynce Astromarektu. Poczta ją odrzuciła? Spróbuj na olek@astromarket.pl a jak nie to na PW.

Co do śrubki. Jeśli masz możliwość wykręcenia tego, co z niej pozostało, to wyślij na adres Astromarketu poleconym. Najważniejsza jest rzecz jasna ta część z gwinten ;) Zmierzę Ci gwint i nie wykluczone, że znajdę śrubkę zamienną. Sęk w tym, że najpewniej metalową. Ale plastikowe też są.

 

W sprawie maila odpowiedziałem na PW.

 

Wrak śrubki mam, wyślę w najbliższych dniach. Zastanawiałem się od początku, dlaczego do teleskopu za kilkaset dolarów daje się plastikową śrubkę...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę latek temu pisałem o tym przy okazji opisu PeSTki

 

http://tadeoho.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=29&Itemid=70

 

to jest najzwyklejsza śrubka do blokowania okularu w wyciągu - żadne cuda na kiju

jak nic nie znajdziesz sensownego - daj znać wyślę ci pocztą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest najzwyklejsza śrubka do blokowania okularu w wyciągu - żadne cuda na kiju

jak nic nie znajdziesz sensownego - daj znać wyślę ci pocztą ...

 

Dzięki za chęć pomocy, na razie skorzystam z pomocy Wimmera i Astromarketu. W razie niepowodzenia operacji odezwę się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W moim egzemplarzu niestety nie pasuje żadna śrubka: ani od mocowania okularu w wyciągu, ani żadna inna.

Gwint wchodzi na 1-2 zwoje i się zakleszcza. Co oni tam za ustrojstwo wstawili ?

PST kupiłem od Marcina Matusińskiego, On kupił od Pawła Maksyma. Po przeszukaniu wątków egzemplarz jest chyba z 2007 roku.

 

ratujcie z tą śrubką :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię przez net kilka śrubek calowych i zobaczę. W Tarnobrzegu nie ma porządnego sklepu ze śrubami :(

Mierzyłem średnicę śruby: 3.9-4mm. Może ktoś ma jakieś calowe śrubki tej średnicy, to mogę odkupić w ciemno - może spasują.

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich śrubek jakie przetestowałem najbardziej pasowała (choć nie do końca) śruba od regulacji LW w Sky Watcher`ach itp. Nie do końca tzn wkręca się dobrze ale kiedy już musi przejść na wylot aby docisnąć okular to już dalej nie idzie... dlatego zostałem przy oryginalnej plastikowej śrubce. Gdybyś jednak znalazł idealny zamiennik to daj znać.

 

 

Edytowane przez Pawlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.