Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

"Zastanawiam sie czy nie zrobic tego na wycinkach np. takich

Gdzie będzie więcej miejsca na opisy a i widać więcej bo chyba nie ma w sieci takiego miejsca gdzie mozna wrzucić całość w dużym rozmiarze , no i przegladanie takiego kolosa pewnie tez nie zaciekawie by wygladało"

 

Polecam zoom.it,o którym już wspominałem. Trzeba tylko gdzieś na serwer wysłać plik np. dropbox.

Edytowane przez Mateusz Malinowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka . Jakoś przegapiłem wskazowki na poprzedniej stronie a ciekawie to wygląda , mam nadzieje ze z wysyłaniem pliku nie bedę miał problemow bo na panoramio 3MB wysyłałem chyba pół dnia dopiero przez komórkę wlazło choc tez kilka razy przerywało krzyczac o błędzie ;) Dzięki za linka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim świetle te panoramy ?

Na 7,1 , wiecej niż 8 na cyfrze raczej nie ma co przymykać bo matryca nie uniesie ;)

Opisałem wstepnie panoramę z Liwocza - główne punkty , choć niektóre jak Magura Łomniańska czy Góry Swietokrzyskie raczej tak "na wiarę" bo ledwo widoczne kontury . Trochę za duża czcionka , ale nie wiem czy to nie efekt tego że zoom.it pozwala powiekszyć fotke ponad oryginalny rozmiar .

Panorama - http://zoom.it/m8Lu

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może nie w temacie 2, ale dziś zrobiłęm tutaj panoramkę. Wrażenia pierwsza klasa! :)

 

http://zoom.it/pxfb

Faktycznie mało związane z DO ale skoro już tam byliśmy i może kogoś to interesuje to moje panoramki z tego samego miejsca są tutaj:

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=89908808&postcount=7514

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Virgo, polara masz? Jak nie to pożycz i zrób mały test w słoneczny dzień. Sądzę że zdjęcia będą lepsze, choć i tak są bardzo dobre ;) ....

Mam i testowałem ale mówiąc w skrócie jakość jest dyskusyjna, efekty w bądź co bądź kompakcie nie są zadowalające. Chyba się go pozbędę i zaopatrzę w szarą połówkę bo zdjęcia pod słońce przynajmniej dla mnie są niezadowalającej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wykonałem kilka panoram z "Twierdzy w Koenigstein" w Niemczech. Góry na południu leża już po stronie Czeskiej.

 

1. w kierunku połnocnym

2. południe KLIK

3. południe KLIK

 

zdjęcia dość mocno wyostrzyłem, a widoczność nawet nawet :)

niestety nie posiadam takich umiejętności aby wykonać opisów szczytów. :astronomer2:

wykonałem 24 marca 2012 Sony Alfa A330

 

pozdrawiam

post-21385-0-88071600-1333397683_thumb.jpg

Edytowane przez Sort
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focąc (jest wątek na forum) zbliżenie Wenus do Plejad zrobiłem też dwie panoramy. Oto jedna z nich. Miejscówka nie najlepsza bo chłopaki grali akurat mecz <_<

Fotki ok 20:23 CEST łącznie 11 zdjęć Nikonem D70s + 18-55 mm (na 18mm) f/3.5 + czas 13 sek + ISO200

 

Zdjęcie w orginale zajmuje 11753x2664px TIFF 179 MB, a tu tylko 3525x800 px JPEG 1,63 MB

 

panorama_20120402_2023cest_limax7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wykonałem kilka panoram z "Twierdzy w Koenigstein" w Niemczech. Góry na południu leża już po stronie Czeskiej.

 

zdjęcia dość mocno wyostrzyłem, a widoczność nawet nawet :)

....

wykonałem 24 marca 2012 Sony Alfa A330

 

pozdrawiam

 

Te zdjęcia to Ty nie dość mocno wyostrzyłeś, a dość mocno zmasakrowałeś :) Przy dopasowaniu do ekranu wygląda fajnie, ale przy powiększeniu budynki robią się różowo, czerwono, zielono sraczkowate. Przekombinowałeś Panie. A wiem, że Alfe A330 stać na dużo więcej. Spróbuj nie robić tuningu zdjęć byle zrobić, a z pomysłem (jeśli już musisz)

 

Focąc (jest wątek na forum) zbliżenie Wenus do Plejad zrobiłem też dwie panoramy. Oto jedna z nich. Miejscówka nie najlepsza bo chłopaki grali akurat mecz <_<

Fotki ok 20:23 CEST łącznie 11 zdjęć Nikonem D70s + 18-55 mm (na 18mm) f/3.5 + czas 13 sek + ISO200

 

Zdjęcie w orginale zajmuje 11753x2664px TIFF 179 MB, a tu tylko 3525x800 px JPEG 1,63 MB

 

panorama_20120402_2023cest_limax7.jpg

 

Bardzo fajna Panoramka (jeszcze d70 do której mam straszny sentyment). Jedna wskazówka na której ja się osobiście kiedyś tu na forum naciąłem, jak robisz nocne zdjęcia na dłuższym czasie to ściągaj filtr. Zauważ bliki jakie Ci oświetlenie stworzyło na niebie w postaci zielonych plamek. Panoramka fajna, fajne kolory!

 

 

 

Ja od siebie wrzucam Panoramy wykonane podczas pobytu na budowie dworca PKP w Katowicach w szczególności widok zalewanego kielicha, troche industrialu nie zaszkodzi (w 2ch postach bo zdjęcia trochę zajmują)

Group 1-DSC_0019_DSC_0022-4 images.jpg

Group 4-DSC_0037_DSC_0040-4 images.jpg

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna Panoramka (jeszcze d70 do której mam straszny sentyment). Jedna wskazówka na której ja się osobiście kiedyś tu na forum naciąłem, jak robisz nocne zdjęcia na dłuższym czasie to ściągaj filtr. Zauważ bliki jakie Ci oświetlenie stworzyło na niebie w postaci zielonych plamek. Panoramka fajna, fajne kolory!

 

Sęk w tym, że wykręciłem filtr UV. Zdziwiły mnie te odblaski. W moim Nikonie D40x i kitowym obiektywie 18-55mm nie miałem takich problemów po odkręceniu filtra UV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że wykręciłem filtr UV. Zdziwiły mnie te odblaski. W moim Nikonie D40x i kitowym obiektywie 18-55mm nie miałem takich problemów po odkręceniu filtra UV.

 

no to już wina szkła, spróbuj następnym razem bardziej przymknąć przysłonę (np.F powyżej 7) i to chyba da lepszy efekt (no chyba, że wyjdą paprochy na filtrze matrycowym jeśli takowe masz :) ). Ja w swoim czasie myślałem, że sfotografowałem UFO, ale kolega VRG szybko uświadomił mi co to jest robienie nocnych zdjęć z filtrem

 

57455511.jpg

 

P.S. no i jest BIG OT

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lany Poniedziałek 9 kwietnia 2012 zrobiłem zdjęcia z najwyższego wzniesienia Wzgórz Trzebnickich - Farnej Góry 256 m n.p.m. Pogoda była słoneczna, ale widzialność dostateczna. Pomiędzy niektórymi kadrami są przerwy, bo chyba nie byłem zbyt skupiony. :astronomer2: Zdjęcia "podciągnięte" ile się dało. Na "żywo" widziałem śnieg w Karkonoszach, ale samej Śnieżki nie rozpoznałem. Również Pradziada nie rozpoznałem, dlatego jest za drzewem...

 

Panorama od Wysokich Jesioników po Karkonosze i dalej. Poniżej symulacja z http://www.udeuschle.selfhost.pro/panoramas/makepanoramas.htm

 

post-20975-0-29393700-1334151846_thumb.jpg

 

Do Śnieżki 110 km

Do Chełmca 82 km

Do Ślęży 54 km

Do Gór Bardzkich 96 km

Do Śnieżnika 123 km

Do Pradziada 136 km

 

Widać też śnieg na trasie narciarskiej na Wielkiej Sowie i na Dzikowcu.

 

Wybaczcie jakość :szczerbaty:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, a ja się zastanawiałem czy ktoś w poniedziałek zapoluje na górki z okolic Wrocławia. Ja jadąc na wycieczkę wykonałem z okolic Nysy(Hanuszowicka Górka 234 m) taką oto panoramkę:

 

Odległość nie jest powalająca ~50 km

 

2_filtered.jpg

 

Im później i bardziej na północ to góry było coraz gorzej widać. Ze Wzgórz Strzelińskich było jeszcze całkiem znośnie....tylko ten falujący obraz <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMateusiak chętnie bym zobaczył kielichy od spodu , szczególnie ich szalunki bo poprzednie i efekt jaki powstał po ich ściągnięciu był perełką starego dworca .

Lano poniedziałkowy widok z Gorajowic ( nastała nowa tradycja - ludzie zamiast z wiadrami przybywali z lufami , jeszcze nigdy nie widziałem takich tłumów na górce , a jeszcze kilka lat temu byli tacy co podchodzili i pytali " Panie to Pieniny widać ?" ... "Tatry ??? niemożliwe " ;) )

 

70072717.jpg

Wieksze plus opis kilku górek i około jasielskich miejscówek http://zoom.it/wpfz

 

I jeszcze wtorkowy widok z jednej takiej miejscówki czyli z ul.Grunwaldzkiej

 

70073103.jpg

Większe z opisem http://zoom.it/bdx1

 

PS. Da się osadzić Gorajowice z zoom.it na dalekieobserwacje.eu ( chyba przy jakims watku widziałem ) ? Bo mozna by dołaczyc do istniejacego juz na stronie . Trzeba pisac maila czy mozna liczyc ze ktos z moderatorow dołączy ( dokladne współrzedne na http://www.panoramio.com/photo/70072717 ) ?

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt : hotel Zbójnicówka na Olczańskim Wierchu ma zapewne najładniejszy widok w Polsce.

Tu zdjęcie z maja zeszłego roku ( z placu budowy hotelu :):)

 

 

 

 

Internet staje się niebezpieczny, po zdjęciu dojdą gdzie spałeś, jeszcze zaraz napiszą co jadłeś i z kim spałeś ;-)

 

P.S. Nocna panorama Tatr wymiata.

P.S.S. Skoro mieszkasz tak blisko Tatr, dlaczego jeszcze nie ma zdjęć Jesioników z Kasprowego ?, a może zgodnie z przysłowiem "Szewc bez butów chodzi" miejcowi nie chodzą w Tatry ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Może dam i w tym bardziej pasującym do tego wątku linka do kilku swoich wybranych panoram tatrzańskich. Nie używam (i nie mam) wypasionego sprzętu, na wspinaczkę zresztą jest mnóstwo o wiele bardziej potrzebnych rzeczy do zabrania, używam kompaktu z ręki, ale efekty są mimo to niezłe

 

Panorama Tatr od południa ( z Chopoka)

 

chopok.jpg

 

Panorama Tatr z północy (z Górków Wierchu)

 

1.jpg

 

Panorama Tatr z Rysów

 

rysy.jpg

Panorama z Gerlacha

 

gerlach.jpg

 

Panorama z Lodowego Szczytu

 

lodowy2.jpg

 

Wszystkie są bardzo dokładnie opisane, pozostałe kilkanaście panoram z różnych tatrzańskich szczytów znajdziecie na mojej stronie.

Uwaga, do przeglądania nie nadaje się Chrome, które "nie widzi" plików powyżej 25000 pikseli. Może to stanowić również pomoc dla tych, którzy mają do opisania swój tatrzański widok, a niekoniecznie muszą być mocni w topografii tych gór.

Na koniec ostatnia panoramka z wycieczki rowerowej na Górę Kamieńsk (i te same problemy , co w Tatrach - robię zdjęcia do panoram nie wtedy, kiedy powinienem, ale wtedy, kiedy muszę, czas goni, więc bywa, że słońce przeszkadza, a przejrzystość pozostawia wiele do życzenia)

 

PANORAMA

 

X3maly.jpg

Edytowane przez dagomar
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.