Skocz do zawartości

PANORAMY


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Światła na Czarnej Górze swiecą , a na wiatrakach to odbite słońce czy tez lampy ? Bo zdjecie wyglada na dzienne , chyba że przy złych warunkach pgodowych zapalają albo jeszcze po nocy nie wygaszone , nie moge jakoś wykapować :)

PS.Dzisiejsze wschodnie widoki z pod Brzanki , Magury Łomniańskiej nie zobaczyłem , tak jak Tatr i Diablaka ale bedzie dobry powód by tam wrocić .

 

91210844.jpg

 

Zoom z opisem

91211024.jpg

Edytowane przez gezeb
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz to za sprzet jesli mozna wiedzieć ? Bo patrzac na zdjecie przychodzi mi do głowy tylko wysięgnik wcisniety miedzy wysuniete dachówki ratusza ;)

 

http://mateuszmalinowski.pl/2013/04/29/panorama-360-bialystok-z-wiezowca-przy-ul-zelaznej/

 

Tutaj widać dobrze ten maszt z odciągami, obiektyw pewnie stałka 200-300mm, fotki BKT, bo na niebie nie widać przepałów, czyli dobrze opanowany autopanogiga i KRPano. Jednym słowem dobra robota!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyszło mi do głowy aby podlinkować jeszcze raz tę panoramę z masztem aby pokazać go. Gigapanoramę składał ktoś inny. A było to robione nikonem d700 z sigmą 120-300 f2,8 przy ogniskowej 250mm. Tylko, że to było 2 lata temu i to było z innym nie swoim masztem. Ważył ze 30 kg i jedna osoba bezpiecznie by go sama nie obsłużyła, stąd moja obecność tam i te 4+1 panoramy to juz moje http://mateuszmalinowski.pl/2013/04/29/panorama-360-bialystok-z-wiezowca-przy-ul-zelaznej/

Panorama muzeum z 10m była wykonana na własnym, trochę innym maszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

2 panoramy z góry Zborów, z końca czerwca - widoczność była niestety bardzo przeciętna..ale miejsce wspaniałe.

zamki Mirów i Bobolice oraz el. Łagisza z Dorotką - przekonany byłem że to el. Bełchatów z górą Kamieńsk :)

 

góraZborów_MirowBobolice.jpg

 

góraZborów_ŁagiszaDorotka.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dwie panoramy.

Pierwsza od Śnieżnika przez Praded 142 km, po Biskupią Kopę

Druga od Wielkiej Sowy przez Wrocław, po Szrenicę 152 km - 150 z Twardogóry przełamane :)

Zdjęcia wykonane 21 lipca 2013 z Chełstowskiej Góry (Wzgórza Twardogórskie) 275 m.np.m plus 35 metrów przeciwpożarowa wieża obserwacyjna.

 


cgmw.jpgiot8.jpg

Edytowane przez gawain74
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie panoramy.

Pierwsza od Śnieżnika przez Praded 142 km, po Biskupią Kopę

Druga od Wielkiej Sowy przez Wrocław, po Szrenicę 152 km - 150 z Twardogóry przełamane :)

Zdjęcia wykonane 21 lipca 2013 z Chełstowskiej Góry (Wzgórza Twardogórskie) 275 m.np.m plus 35 metrów przeciwpożarowa wieża obserwacyjna.

 

Wrzuć to w większym rozmiarze bo nic nie widać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Fragment podczerwonej panoramy Tatr z Babiej Góry. PGR Chameleon mono + Petri 55 mm/1.8, filtr Astronomik Planet IR Pro 742. Penetracja przez podczerwień bardzo skuteczna, w świetle widzialnym widać było tylko ciemne sylwetki bez szczegółów.

 

part1.jpg

 

Pełny rozmiar (bardzo długie): http://www.flickr.com/photos/97382381@N07/9519591574/

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesamowita jest ta technika robienia zdjęć, nie do końca wiem o co w tym chodzi ale efekty niesamowite (pomimo, że czarno-białe).

ciekawe jakie zdjęcia wyszłyby przy bardzo dobrej widzialności, skoro to powyżej robione było przy widocznych ciemnych sylwetkach - a takie szczegóły widać!

Beskidy z hałdy w Katowicach też super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby na matrycy była czwarta komórka bez filtra barwnego, czyli IR, to programiści od softu aparatu mogli by zaszaleć. Sądzę że wtedy zdjęcia mogły by być bardzo podobne do tego co widzimy. W ciemnych partiach więcej szczegółów, a światła nie przepalone ;)

 

Tak sobie myślę że przy robieniu zdjęć do panoramy w kolorze warto by przy okazji pstrykać takim filtrem, a potem mieszać w kanale R zdjęcia ;)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podobają :) Kamera to popularny model do astrofotografii planetarnej. Ma sensor mono czuły na dość szeroki zakres widma, więc strzelanie w podczerwieni nie przysparza problemów. Tylko pikseli mało (1280x960), więc trzeba trochę nastrzelać, żeby więcej objąć. Do tych zdjęć podłączam do niej zwykłe obiektywy M42 przez odpowiednią przejściówkę (w której mieści się standardowy astronomiczny filtr 1,25", np. ten Astronomik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.