Skocz do zawartości

Konkurs astrofotografii na X Zlocie - potrzebna pomoc


Adam_Jesion

Konkurs astrofotografii - X Zlot Astropolis  

84 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która osoba powinna otrzyma? wg Ciebie g?ówn? nagrod? publiczno?ci?

    • Zdj?cie A
      48
    • Zdj?cie B
      4
    • Zdj?cie C
      22
    • Zdj?cie D
      2
    • Zdj?cie E
      4
    • Zdj?cie F
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz gratuluję zwycięzcom. Walka była wyrównana i nie chciałbym być w skórze jury, które wybierało najlepszą pracę. Doskonale widać, jak różne potrafią być podejścia do jednego materiału, także z tego względu, że po raz pierwszy miało się do czynienia z tego typu "przypadkiem". Na szczęście był na tyle dobrej jakości, że można było się zmieścić w 30 minutach, choć i tak było to ogromne wyzwanie. Jak tylko będę mógł, to będę brał udział w tego typu próbach, ponieważ jest to jeden z lepszych sposobów na naukę i wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami (oczywiście pod warunkiem, że chcą się podzielić jakimiś szczegółami pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zabawa była super, materiał "wymyślony" przez Adama i Jazza był niezłym zaskoczeniem, szczególnie dla mojego laptopa który w sumie pierwszy raz dostał takie danie i się zadławił... :P. Generalnie walka była bardzo wyrównana. Gratuluje również wszystkim biorącym udział w tym nietypowym konkursie. Liczymy zapewne na następne tego typu akcje :)

Oczywiście dziękuję bardzo wszystkim którzy głosowali na moje zdjęcie w konkursie o drugi korektor - postaram się wynagrodzić zdjęciami z nowego nabytku :).

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wyjazdowy laptop nie udźwignął rozmiaru zdjęć. Oczywiście można było zmniejszyć materiał ale zrobiłem to dopiero po zestackowaniu zdjęć. Brakło mi dosłownie 1 minuty na wyrównanie klatek stąd poruszone gwiazdki. No i po raz pierwszy miałem taki materiał do dyspozycji. Sztuczny kolor również wyciągałem po raz pierwszy. Patrząc na wynik jestem zadowolony. Niektórzy zajmują się tym od kilku lat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa super ale nerwy straszne ;) Poza tym zaskoczenie z brakiem trzeciego składnika, który trzeba było stworzyć sztucznie.... niezły zonk. Pierwszy raz miałem do czynienia z obróbką tego typu zdjęcia. Dziękuję wszystkim biorącym udział w konkursie bo było to bardzo ciekawe zobaczyć co każdy wyczaruje w te 30 minut a atmosfera tego współzawodnictwa była bardzo pozytywna!

 

Dziękuję też wszystkim, którzy na mnie głosowali!

 

Gratuluję Szymek zajęcia pierwszego miejsca wg forumowiczów!

Fajnie wyszło bo wiem, że potrzebowałeś tego korektora i na pewno go super wykorzystasz. Mój się też nie zmarnuje, bo dzięki niemu mam szansę na kupienie normalnego montażu, jeśli znajdzie się na niego jakiś chętny ;)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Szymek towar już wrzucił. Ja tylko dodam, że to jest ten sam materiał, który posłużył do złożenia tego zdjęcia:

http://astropolis.pl...-veil-ngc-6992/

 

Pochodzi z bardzo zacnego zestawu - ASA DDM85, astrograf ASA 10" f3.6 oraz kamera FLI PL16803.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

to moja koncepcja.

Przykład składania materiału - pierwszy raz bez doświadczenia.

pełna klatka - bez sztucznego flata

czas pracy - 45min.

 

przez błąd w alignowaniu 3go kompontentu Ha+O nie udało mi się zmieścić w 30 minutach.

 

 

Pozdrawiam.

wynik.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie kumam :icon_rabbit: , choć to nie ma większego znaczenia

 

 

 

Przyznaliście nagrodę (korektor ASA) Szymkowi Ozimkowi, czyli Zdjęcie A. Jury po bardzo, bardzo trudnych obradach okraszonych zewnętrznymi konsultacjami zdecydowało się uhonorować zdjęcie C (uzasadnienie wygłoszone zostało na zlocie). Autorem jest Zbuffer, który także otrzymał korektor ASA.

 

 

To niestety źle sobie przypominasz.

Zbuffer zajął 1 miejsce i wygrał korektor ASA, drugie miejsce Szymek a trzecie wessel.

 

Paweł

 

Edit: Aaaa, już kumam, Zbuffer wyjaśnił :) czyli głosy forumowiczów tylko namieszały :)

Edytowane przez maquu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie kumam :icon_rabbit: , choć to nie ma większego znaczenia

Już tłumaczę - korektory były dwa

Pierwszy wygrał Zbuffer w konkursie gdzie w jury byli organizatorzy zlotu a Drugi miał dostać zwycięzca konkursu vox populi i tutaj wygrał Szymek_O

:-)

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.