Skocz do zawartości

synta 8"


mati537

Rekomendowane odpowiedzi

'Co musiałbym dokupić do tego teleskopu kupując Synte w sklepie teleskopy.pl link poniżej.'

 

- latarkę (czołówkę) ze światłem czerwonym (o regulowanej jasności)

- taboret/astrokrzesło

- atlas nieba, przewodnik po niebie

- filtr polaryzacyjny - do przygaszenia Księżyca (również planet)

 

opcjonalnie lub kiedyś-później:

- stolik, zeszyt, ołówek do spisywania raportu z obserwacji oraz do szkicowania

- filtry kolorowe do planet, filtr OIII do mgławic

- lepsze okulary (z większym polem widzenia i odległością źrenicy)

- grzałki do okularów i szukacza, suszarka na 12V + zasilanie do tego (lub zrobić)

- laser zielony do pokazywania obiektów i pomoc przy namierzaniu

- kolimator (lub zrobić)

- szmatka + płyn do mycia optyki

 

 

pozdr

R

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaki maksymalny udźwig ma montaż Dobson dla synty 8?

 

Nikt tego nie mierzył, bo chyba nie było potrzeby :) Dobson Synty 8" jest przystosowany do mocowania tuby 8" - tylko tego charakterystycznego "dobsonowego" rodzaju. Sądzę, że 10 kilo by wytrzymał.

A jakby tak postawić na dolnej płycie doniczkę 30 kg to też powinien wytrzymać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienisz, jak Ci się zacznie utleniać. A nie wiadomo dokładnie, kiedy to nastąpi. Spokojnie jednak możesz założyć, że za 5 lat, wtedy, gdy już nie będziesz miał tego teleskopu, bo go sprzedasz, bo uznasz, że astronomia nie jest dla Ciebie, albo kupisz inny sprzęt :)

 

P.S: A przy okazji, jak masz kilka pytań, to zbierz je w jednym poście. Będzie nam łatwiej nie zrobić z forum czatu.

Edytowane przez wimmer
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, planuję kupić niebawem Synte 8, jestem początkujący i od jakiegoś czasu nurtuje mnie jedna rzecz.

Zauważyłem tu pytanie o chłodzenie lustra i podłączę się do tego z pytaniem dodatkowym a mianowicie

jak wychłodzić lustro latem kiedy na dworze jest np 25 stopni lub więcej ?

Wszyscy piszą o potrzebie wychładzania lustra lecz czasami jest tak że w pomieszczeniu może być

chłodniej niż na zewnątrz np klimatyzacja. Więc o co tu chodzi ? Podejrzewam że chodzi raczej o Wyrównanie temp.

a nie o Wychłodzenie, czy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.