Skocz do zawartości

Miniaturki DS z Canona


maquu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Dzięki, mi też się podoba to szkiełko :) To jest to podlinkowane przez _Spirit_. Różnica między zwykłym macro100mm, to IS, czyli nieprzydatna w astrofoto stabilizacja obrazu i chyba (o ile dobrze się orientuję) płaska pierwsza od strony matrycy soczewka, dzięki czemu (chyba) pole jak widać jest praktycznie idealnie płaskie w całym kadrze. Tam jest tyle soczewek, że to taki sexduplet;) Przebajerzony jest, ale obraz daje super. Warunki miałem takie mniej więcj takie jak Adam podczas focenia Pacmana, może nie aż taka masakryczna mgła...To o czymś świadczy...

 

No dobra, to następna miniaturka z tego obiektywu. Znany region Łabędzia. Pierwotnie chciałem zrobić mozaikę z okolicami Sadra, ale chyba nic z tego nie wyjdzie - zbyt duża różnica ilości i jakości klatek...

 

62x60s, ISO800, Canon350D mod + Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM, Heq5pro

NGC7000_widefield8res.jpg

Edytowane przez maquu
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, tak różowo nie jest. Moje umiejętności ja nazywam bardziej łut szczęścia :)Ale cieszę się z efektów, gorszych i lepszych o ile się takie zdarzają

 

Pas i miecz Oriona to ostatnia miniaturka ze świątecznego weekendu.

Tutaj to już Księżyc świecił prawie prosto w obiektyw. Zrobiłem na szybko z kawałka karimaty osłonę :) ale i tak mogłem tylko 30-sekundowe ekspozycje porobić i na ISO400. Załapało się oczywiście M42, Koński Łeb i Płomień, a nawet M78. Pętla Barnarda niestety nie :icon_rabbit: Trzeba będzie zabrać ten obiektyw pod ciemne niebo w noc bez tego srebrnego szkodnika... ;)

 

48x30sekund, ISO400, f/3.5, reszta j.w.

 

Regionu Sadra nie warto pokazywać, marny materiał.

 

A...do tego zdjęcia chciałem przytoczyć cytat z filmowej wersji jednej z powieści Dicka: "Widziałem rzeczy, którym wy ludzie nie dalibyście wiary. Statki w ogniu w okolicach Pasa Oriona. Widziałem promienie kosmiczne...jak błyszczały w ciemnościach blisko Wrót Tannhäusera. Wszystkie te chwile...zagubią się...z czasem...tak...jak łzy...na deszczu. Czas umrzeć".

Ostatnie zdanie zamieniłbym na "czas focić" :)

Orions belt and sword5.jpg

Edytowane przez maquu
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maquu - uważam, że przesadzasz :-)))

 

Zgadzam się w 100% robsonem :-)

Oby więcej takich "miniaturek" - fajnie się je ogląda.

 

Tą "setką" robiłem kiedyś sesje zwykłą - fotograficzną. Sam się zdziwiłem ostrością jaką prezentuje - można było się pociąć.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie wpadł mi w łapy makabrycznie jasny, a jednocześnie ostry obiektyw Canon Macro 100mm IS f/2.8

 

Ehh Wy astrofotografowie... dla Was jak coś jest jaśniejsze od F/4 to już "makabrycznie jasny" :)

Jasny obiektyw to jest EF 50/1.2 L

 

To tak żartobliwie napisałem. Mam macro 100mm F/2.8 i nie wpadłem na to, żeby z niego zrobić użytek astro. Człowiek wciąż goni za długą ogniskową, a tu proszę - jaka frajda i miłe dla oka efekty.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą "setką" robiłem kiedyś sesje zwykłą - fotograficzną. Sam się zdziwiłem ostrością jaką prezentuje - można było się pociąć.

 

Paweł

Tak, ostrość ustawiałem na oko w wyświetlaczu canona i to wystarczyło. Trzeba być ostrożnym:)ale podobno ta 85-tka jest jeszcze bardziej zabójcza...podobnie jak jej cena: http://www.ceneo.pl/248357

 

 

Mam macro 100mm F/2.8 i nie wpadłem na to, żeby z niego zrobić użytek astro. Człowiek wciąż goni za długą ogniskową, a tu proszę - jaka frajda i miłe dla oka efekty.

Pozdrawiam.

To odpalaj, zobaczysz, że pokaże pazury ;)

Edytowane przez maquu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.