Skocz do zawartości

Szukacz mocowany na gorącej stopce DSLR-a


KrzysztofZ

Rekomendowane odpowiedzi

Jakim zoomem ? Bo nie rozumiem.
Pytanie było do milosza :) Pokazał aparat z zapiętym zoomem 75-300 - stąd moje zdziwienie po co szukacz, skoro można ustawić na gwiazdę używając ogniskowej 75mm a potem zbliżyć. Zresztą przy takich ogniskowych szukacz to dlam nie przerost formy nad treścią, ale zaznaczam że to tylko moja subiektywna opinia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było do milosza :) Pokazał aparat z zapiętym zoomem 75-300 - stąd moje zdziwienie po co szukacz, skoro można ustawić na gwiazdę używając ogniskowej 75mm a potem zbliżyć. Zresztą przy takich ogniskowych szukacz to dlam nie przerost formy nad treścią, ale zaznaczam że to tylko moja subiektywna opinia :)

Nie ma tak lekko :) Sprawdziłem w praktyce. Najjaśniejsze gwiazdy ledwo widać zarówno w live view, jak i w wizjerze (mam wrażenie, że w wizjerze nawet lepiej). Poza tym przy 'zbliżaniu' bardzo łatwo poruszyć aparat i cały misterny plan... Jakby dało się zoomować przy pomocy kabla USB, to może byłaby to jakaś alternatywa.

 

milosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zainspirował mnie ten wątek, bo samemu by mi się coś takiego przydało. Dawno temu dokręcałem szukacz bezpośrednio do dovetaila, co z pewnych względów nie było do końca użyteczne.

Ale teraz... Wyciągnąłem z dna szuflady szukacz starpointer, który miał taką plastikową stopko-nóżkę przykręcaną bezpośrednio do teleskopu. Mikro ATM polegał na ucięciu (skróceniu) boków stopko-nóżki oraz wygłądzeniu pilnikiem do pożądanej szerokości (na wcisk ale bez luzu). Razem nie więcej niż 10-15 minutek.

Voila :dobrze:

Dzisiejsze rozwiązanie i moje dawne "sposoby" na dołożenie szukacza do zestawu szerkopolowego.

 

 

szuk1.JPG

szuk2.JPG

szuk3.JPG

stszuk4.JPG

stszuk5.JPG

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek mam w domu taką stopkę i ...

nie używam jej.

 

Generalnie bardzo prosta sprawa dla tokarza,

 

podstawa : dałem jako wzór mój mikrofon do 5tki

góra stopki : na wzór odkręciłem mocowanie szukacza w TS 65.

 

Zrobił w kilka godzin ale sam pomysł mocowania szukacza na korpusie aparatu średnio mi się przyjął.

Po prostu jest mało wygodny ,trudno go skalibrować z aparatem a poza tym niepotrzebnie obciąża astrotracka, a z tym jak myślę chcesz go stosować.

ps.

Szkoda że nie pobawilismy się w pokoju z pudłami na graty jak byłeś w Zakopcu. :laughbounce2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zleć wykonanie takiego dzinksa

 

IMG_2130.JPG IMG_2131.JPG

 

 

u mnie tak się prezentuje

 

IMG_2127.JPG

 

 

ps.

Tak sobie myślę że mogłem zlecić wykonanie ze śrubą dociskową jaka występuje w lampach błyskowych, sztywność znacznie by wzrosła.*

 

 

*-nie miałem lampy pod ręką dla tokarza :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.