Skocz do zawartości

NGC 3628 Hamburger Galaxy, M 65 i M 66 czyli Leo Trio


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Efekt końcowy mojej pracy.

W górnej części poziomo NGC 3628 Hamburger Galaxy z ogonem pływowym. Poniżej po lewej M 66 , po prawej M 65.Nieco w prawo mniejsza NGC 3593. Pomarańczowa jasna gwiazdka w prawej części to 73 Leo.

Setup: FSQ 106N ( f=530 mm, f/5), STL 11000M z filtrami LRGB Baader Planetarium, Takahashi EM-200 Temma 2. Temperatura chipa -40C.

LRGB- 180:60:60:60

 

Leo Trio.jpg

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak jak gdyby zdjęcie byłoby najpierw zmiękczone, a później dodany szum (dotyczy całości minus galaktyki). Wokoło tego "dymka" jest ciemna otoczka dość mocno odróżniająca się od tła. Ogólnie zdjęcie fajne, ale ten ogonek to niestety inna bajka - stwarza wrażenie dość sztuczne. Ok, on tam jest, ale jest pokazany tak, że 20" RC wysiadają.

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe sorry ale ja nie wiem o czym piszesz-jakie zmiękczanie? jakie dodawanie szumu? Kto stosuje takie zabiegi?

Stosuje możliwie najlepszy monitor i u mnie takich efektów nie widać. I nie ma obwódki wokół warkocza bo jej nie ma prawa tam być. Taki był proces obróbki.

Sugeruję abyś nie ogladał zdjeć na powiekszeniu 400 razy bo nie na takie oglądanie zdjęcia się obrabia i nie na takie oglądanie dzisiejszy sprzęt ( monitory) pozwalają.

 

Tak przy okazji: pokaż mi na przykładzie jakiejś swojej pracy jak to tło powinno wyglądać...chętnie się czegoś nowego nauczę...

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie powiększam, bo i po co. Czarną obwódkę widać jak na dłoni - skoro nie widzisz to trudno. Być może powstała jak wyciągałeś ogonek i odkrywałeś warstwę. Co do zmiękczania i dodawania szumu nie wiem Kto stosuje takie zabiegi, ale tak to wygląda szczególnie na dymku. Nie "doktoryzuje" się nad zdjęciem - po prostu tak to widać już na pierwszy rzut oka, zresztą na drugi i trzeci też .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle ci to wyszło. Choć w przeciwieństwie do dzikiego, preferuję akurat jaśniejsze tła. Tutaj jest na poziomie ok. 8-9 jednostek, mi bardziej pasuje, jak jest w okolicach 16-20. Próbowałeś może dodać trochę saturacji gwiazdkom? Bo jakby to zdjęcie mieniło się większą ilością tych kolorów, to byłby czad. No chyba, że jest tam tak blado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: zdjęcie bomba!


Z tą obwódką coś jednak jest na rzeczy. Nieznaczne pociemnienie, tak na pół szerokości ogona, z jego obydwu stron. Dodatkowo w tym miejscu czerń jest delikatnie bardziej ziarnista. Da się zauważyć bez powiększania, patrząc na wprost, bez zerkania :) Być może taki jest efekt na matrycach TFT, które podbijają kontrast...

 

Ale przede wszystkim: zdjęcie bomba

Edytowane przez robertEZG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś może dodać trochę saturacji gwiazdkom? Bo jakby to zdjęcie mieniło się większą ilością tych kolorów, to byłby czad. No chyba, że jest tam tak blado.

Wyciągnąłem kolor ile się dało. Zobacz Ilu jak kolorowe są galaktyki- no chyba więcej to byłoby już za dużo.....tam chyba jest tak trochę blado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem nad nasyceniem koloru na gwiazdach. Ciekawi mnie Wasza opinia...

Dla mnie to wygląda na to że ten region ma małe zróżnicowanie kolorystyczne gwiazd. Albo mi wszystkie wychodzą niebieskie albo wyprane z koloru ( za wyjątkiem 73 Leo i kilku większych pomarańczowych)

 

Leo Trio.jpg

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.