Skocz do zawartości

Zdalne pulpity, huby usb, i inne gady ;)


Szymek_O

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie do wszystkich którzy zdalnie sobie obserwują sesję astrofoto czy to z odrębnego pomieszczenia czy też z miejsca oddalonego kilometry od obserwatorium. Jakiego softu używacie do zdalnego pulpitu z użyciem komputera bądź za pomocą ipada. Jestem ciekaw waszych opinie o różnym sofcie. Od razu zaznaczam, że EQ6 to nie montaż którym można bezstresowo sterować z wielu kilometrów, chodzi mi generalnie bardziej o podgląd sesji live przy gorącej kawce w ciepłym domku w łóżku np. ipadem ahh.. :)

 

BTW. To samo dotyczy hubów usb czy macie jakieś godne polecenia? Tak by nie było problemów z ciągłym instalowaniem sterowników itp itd.

 

Ogólnie myślę, że to fajny wątek na wymianę doświadczeń w tym zakresie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany korzystałem z RealVNC. Jeden laptop na zewnątrz, drugi w pokoju, oba po wifi na jednym LANie. Jest wersja na Androida i iOS, ale jej nie sprawdzałem, choć powinna działać. Ogólnie rzecz biorąc każdy z tych programów powinien dobrze działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jak w przypadku, gdy chce sobie zrobić po "LANie" zdalną sesje?

 

po lanie, jeśli możesz podać IP, to VNC lepszy bo szybszy, ogarnie się bezpośrednio. A zdalnie zupełnie - teamViewer. ma nawet takiego total commandera do plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast korzystam z UltraVNC

ma jednen fajny klawisz - transferu plików

mimo tego że mam laptoka na piętrze po WiFi (po drodze 2 grube ściany) - i zasięg ledwo ledwo

zassanie klatki na sprzęt stacjonarny trwa kilkanaście sekund ( prawie jak zrzut klatki z ST10 :) )

i już na normalnym sprzęcie podglądam ostatnią klatkę :D

 

HUBy usb - każdy z zasilaniem - ja używam tego - http://www.digitus.info/pl/produkty/akcesoria/huby-usb/hub-usb-slim-spider-da-70216/

do tego podpiąłem zasilacz ze starej Nokii (właśnie ta francowata malusia wtyczka pasuje )

i mam pozamiatane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam TeamViewer - bardzo stabilny i mający wbudowany transfer plików. Aby zautomatyzować proces transferu można wykorzystać np. soft Goodsync ( lekko płatny, cha 19,99 o ile pamiętam). Automatycznie sprawdza zawartość wskazanych folderów i w razie zmiany ich treści - synchronizuje czyli upraszczając -przesyła po ftp pliki.

Ja go wykorzystuję do przesyłania obrazków z Sky Camera na serwer strony www.

Hub- Hama( jakiś z demobilu, z szuflady i to bez zasilańia :). Pracuje na 20 metrowym kablu USB po którym jest zasilany z laptopa

Pozdrawiam

Maciek

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisaliśmy jednocześnie, a mój post dotyczył postu Adama o TeamViewer'ze ;)

 

źle napisałem poprzednio, teraz sprawdziłem. W TeamViewerze można tworzyć sesje zdalne po LAN.

 

Mi najbardziej podoba się to, że teamViewer zmienia rozdzielczość ekranu z którego chcesz korzystać, więc wszystko nawet w mniejszym oknie ładnie się układa i nie trzeba nic przewijać. W VNC musiałem to robić, co mnie irytowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.