Skocz do zawartości

Canada France Hawaii Telescope


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

To urządzenie jest teleskopem zwierciadlanym ( 3.6 metra średnicy, ogniskowa podstawowa zwierciadła 13.5 metra) zainstalowanym na szczycie Mauna Kea 4200 m n.p.m.

Francuskie pochodzenie właścicieli sprzętu zaowocowało ( jak to u Francuzów bywa) pewnym udziwnieniem ... powstała nowa paleta prezentacji barw Kosmosu.

CFHT palette - to Canada France Hawaii Telescope palette gdzie R=Ha,G=OIII i B=SII.

 

Poniżej moje zdjęcie SH2-155 w tej palecie.

Jak Wam się podoba prezentacja w tej palecie?

 

Sh2-155 CFHT palette.jpg

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole standardową palete. Jakoś mi nie odpowiadają takie "udziwnienia" :) a swoją drogą mógłbyś też wrzucić standardowe zdj to wtedy amatorzy którzy nie wiedzą jak wygląda to zdj w standardzie mieliby porównanie. No chyba że pytasz tylko doświadczonych o zdanie:) sam musiałem poszukać w necie drugiej wersji by wiedzieć czy ta bardziej czy mniej mi odpowiada.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka paleta przydaje się do badań. Moje oko cieszą bardziej Twoje poprzednie palety barw.

BTW co by wyszło gdyby połączyć taką wersję jak prezentujesz powyżej z "normalną" wersją. Chodzi mi o coś w sytu HDR. Jeżeli czas Ci pozwoli spróbuj - może wyjdzie coś spektakularnego :)

Edytowane przez DuRuS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam wole standardową palete. Jakoś mi nie odpowiadają takie "udziwnienia" :) a swoją drogą mógłbyś też wrzucić standardowe zdj to wtedy amatorzy którzy nie wiedzą jak wygląda to zdj w standardzie mieliby porównanie. No chyba że pytasz tylko doświadczonych o zdanie:) sam musiałem poszukać w necie drugiej wersji by wiedzieć czy ta bardziej czy mniej mi odpowiada.
Ależ nieśmiałbym nie dać szansy młodym ( w tym fachu).

Wersję HST opublikowałem przecież dwa tygodnie temu tutaj, na Astropolis :)

http://astropolis.pl/topic/40598-sh2-155-cave-nebula-hst/

 

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wystarczy odnotowanie faktu, że istnieje taka paleta jak CFHT :) :) :)

 

heh, też się kiedyś nią zabawiałem: http://astropolis.pl/topic/34119-california-nebula-narrow-w-palecie-cfht/

ale również jakoś nie przypadła mi do gustu, za bardzo landrynkowa i w/g mnie, jakoś mniej pokazuje detali,

nie ma to jak stara, poczciwa paleta Hubble'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.