Skocz do zawartości

Abell 85/ CTB 1/ LBN 576


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

W gwiazdozbiorze Kassiopei zatopiona w morzu gwiazd pływa sobie pozostałość po wybuchu supernowej .

Niełatwa do uwiecznienia z powodu malej jasności powierzchniowej wymaga długiego naświetlania. W lewo i w dół od koła CTB widać gwiazdkę w otoczce niebieskawej mgławicy VdB 159.

Astrograf: OS Veloce RH200

Sensor: Sbig STL 11000M

Montaż: Takahashi EM-200

HaRGB- 600:30:30:30.

 

CTB 1.jpg

 

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to już z Atlasem. Widać zdecydowanie lepszą, powtarzalną ostrość we wszystkich kanałach i brak ugięć. Szymek, CCD Inspector pokazuje 12-14 % krzywizny pola ! To tyle ile ma FSQ w polu 88 mm. A kolorystyka... hm.. jak wszystkim wytykam brak koloru na gwiazdach to nie wypada pokazać knota :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne, ale mi ostatnio przeszkadza jedno w zdjęciach astro. Są matowe. Niczym namalowane kredką na kartce. A mgławice to przecież światło. Ja bym chciał aby ich zdjęcia były jak slajdy podświetlone od tyłu ale nie potrafie uzyskać tego efektu z dobrym skutkiem. Na pewno musi być dobry materiał i totalny brak szumu w tle :icon_rolleyes:

 

Nietypowy ale ciekawy przykład http://www.filecluster.com/reviews/wp-content/uploads/2008/12/firefox_nebula_1920_1200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że przy takim krytycznym SNR niełatwo będzie uzyskać taki efekt. Raz coś takiego zrobiłem : w palecie HST IC 1848

 

Dokładnie paleta HST ma do tego predyspozycje a czerwony jest chyba najtrudniejszy do uzyskania tego efektu. Myślałem że może fractalius do PS coś pomoże, ale nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ta stara wersja wygląda teraz jakby była z Canona wyciągana na siłę! Kurczę, niesamowite!. Z drugiej strony to trzeba by wiedzieć ile tego wodoru tam jest, a fotek referencyjnych brak chyba...

Ponieważ Twoje prace są na niebotycznym poziomie, to kto mógłby przypuszczać, że coś tam jeszcze siedzi :).

Tak czy inaczej - dzięki za poprawkę!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi wstyd, że taki kit szanownemu koleżeństwu wcisnąłem... :(

Poprawiam się :

wersja stara

wersja nowa

 

No głupio mi normalnie :) :) :)

 

To wyobraź sobie jak nam jest teraz głupio, a te chwalenie starej wersji :D

ja już się boję pisać, że ta nowa wymiata, bo pokażesz trzecią i znowu trzeba będzie zbierać szczękę z podłogi

...nie mogąc wyjść z podziwu, jak mogły się podobać te dwie poprzednie :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.