Skocz do zawartości

M8, M20 z 200 mm


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

Robson, wessel ma rację :-) "Zielono mi" na tym zdjęciu :-)))) Poza tym jest na prawdę fajne, tylko jakoś gwiazdek mało...

 

A swoją drogą - co do ostrości - staraj się ją ustawiać w zenicie, lub jak najbliżej niego, szczególnie jeśli fotografujesz tak nisko położone obiekty.

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą - co do ostrości - staraj się ją ustawiać w zenicie, lub jak najbliżej niego, szczególnie jeśli fotografujesz tak nisko położone obiekty.

 

Paweł

 

No ustawiam blisko zenitu, tylko zauważyłem, że niestety ostrość delikatnie mi się zmieniła w czasie trwania sesji. Na początku było fajnie, obwódki gwiazd delikatnie czerowone (do tego zawsze dążę), ale potem zauważyłem, że wchodziły powoli w kolor zielonkawy i gwiazdki ciut się powiększały.

Ciężko to poustawiać prawidłowo, na otartej prawie na max przysłonie.

Wy macie auto focusety czy coś tam jeszcze, więc zadanie troszke ułatwione.

 

Niedługo, wstawię tę fotkę już po bardziej zaawansowanej obróbce, z prawdziwymi kolorkami.

Dzięki za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że Robson Ci ostatnio "przyłożył" ale to jeszcze nie powód, żeby mu zrobić ze zdjęcia jesień średniowiecza.

 

Tak swoja drogą... niebieska cześć Trifida z trzema jasnymi gwiazdkami to całkiem fajna odmiana. Tak samo jak pomarańczowe olbrzymy typu widmowego B0 z M21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolony obrońca jakości i uciśnionych? Chciałbym zobaczyć jakieś Twoje zdjęcie bo jak widzę z Twoich wypowiedzi jesteś fachowcem niezwykłym..

PS. Przepraszam, Robson za off topa, ale ten facet po prostu zacząl tu jakąś krucjatę... Mamy już paru takich w kraju....

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam sobie z wycieczki rowerowej, zrelaksowany po robocie, a tutaj znowu stres :nottalkingtoyou: .

Panowie, obaj macie mocne charakterki, co widać na forum, obaj także posiadacie dużą wiedzę, czego szczerze zazdroszczę. Czy nie lepiej byłoby w końcu uścisnąć sobie dłoń i przestać się droczyć?? Wszystkim nam wyjdzie to tylko na zdrowie.

 

Zdjęcia niestety nie zdążyłem zobaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam chyba ostatnią wersję :) . Za mało mam wprawy,że wydobyć więcej z tego zdjęcia. Mimo wszystko, jestem w szoku, jak Iris ładnie pokazuje mgławice, aż się nie chce wracać do DSS. Tak przy okazji jakie zdjęcia (surowe) wychodzą wam z Irisa?? Bo u mnie są zazielenione i z bardzo ciemnym tłem, natomiast mgławice pięknie wydobyte.

 

pozdrawiam

Laguna 200 mm color final.JPG

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji jakie zdjęcia (surowe) wychodzą wam z Irisa?? Bo u mnie są zazielenione i z bardzo ciemnym tłem, natomiast mgławice pięknie wydobyte.

 

Ja na pewno zauważyłem, że tło jest trochę gładsze, ale jest też trochę mniej drobnych szczegółów. Korzystasz z jakiegoś tutoriala przy składaniu w IRISie?

Edytowane przez Iluvatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystam z tutoriala. W zeszłym roku jeden kolega forumowy wprowadził mnie w tajniki IRISa. Jednak zrezygnowałem z tego programu, ponieważ (do dziś nie wiem dlaczego) nie radził sobie z RAWami z C550D. W przypadku C450D radzi sobie znakomicie, dlatego powróciłem do IRISa. Rzeczywiście, zdjęcia są takie miękkie i delikatne, natomiast nie zauważyłem spadku ilości szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z uprzejmości Roberta, który użyczył mi jednego Rawa ze swojej sesji, przygotowałem własną wersje tego materiału.

 

Początkowo chciałem jedynie zobaczyć jak ciemno Robert ma na miejscówce. Muszę przyznać, że spodziewałem się ciemniejszego tła zdjęcia przy tych parametrach (ISO 800, 120s i f/3.5). Ale skoro plik już trafił w moje ręce, to nie omieszkałem sprawdzić, co da się z takiej jednej mocno naświetlonej klatki wyciągnąć.

 

Najpierw wrzuciłem raw'a do Lightrooma, gdzie pościągałem mu gradienty (a bylo ich dość sporo) i mniej więcej przygotowałem go do finalizacji w PS. W Photoshopie to już głownie levels'y. Efekt poniżej - przypominam że to tylko jedna klatka, bez żadnych darków i flatów. Typowy jednostrzałowiec.

 

raw_Lr_Ps.jpg

IMG_8098_edit.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ujęcie tego samego obszaru z 200mm, nie mogłem się powstrzymać i nie sprawdzić jak u mnie taki kadr by wyglądał w formie jednoklatkowca.

Obróbka w Lightroomie i Photoshopie. Wyszło jak wyszło. Mnie najbardziej zastanawia dlaczego na jednej klatce mam więcej czerwieni niż na stacku. Po zestackowaniu środek Laguny mam wyprany z kolor do bólu, a tymczasem czerwieni na Raw-ach jest tam całkiem sporo.

 

 

p1-3.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło jak wyszło.

 

Wyszło na prawdę super :). Do tego w niemodyfikowanym aparacie czerwień z Halfy nie dominuje nad liniami OIII i Hbeta, przez co wiele mgławic jest wyraźnie dwukolorowa - tak jak Laguna u Ciebie.

 

Mógłbyś podać parametry zdjęcia i powiedzieć jakie miałeś warunki na miejscu?

 

Edit. Super wyszły Laguna i Trójlistna ale drobne gwiazdy i pola mgławicowe już nie bardzo. Chyba za bardzo wyciągnąłeś je z tła, zmieszały się z szumem i dało to taki dziwny efekt.

Edytowane przez Marek_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas 180s, ISO 800. Warunki były wtedy dobre (5 maja b.r.). Południowy horyzont mam w miarę ciemny.Sęk w tym, że mi się podoba różowy środek Laguny, a na stacku jest jasno szary - całkowicie wyprany z kolor.

Stackuję właśnie jeszcze raz, bo szlag mnie trafia. Wolałbym mieć taką Lagunę jak na tym jednoklatkowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.