Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

już znalazłem tą stronę :) ale dziękuję. Interesuje mnie natomiast czy z moją wersją stellarium 0.12.4 będzie to pracować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już znalazłem tą stronę :) ale dziękuję. Interesuje mnie natomiast czy z moją wersją stellarium 0.12.4 będzie to pracować

 

Tak - u mnie pracuje bez problemu - z montażem CGEM i wersja 11 na lapku i 12.4, ale kolega uruchamia bez problemu na HEQ5 :-)

Dodam, że steruję przez BT.

Edytowane przez Jacekerbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień zachmurzony i do tego jeszcze z mgłą (pogoda typowo angielska :)). Gdyby choć było tak jak na poniższych zdjęciach, które wykonałem podczas spacerów nocnych :) to człowiek miałby jakieś zajęcie a tak to chu... strzela.

_MG_7466.jpg

Uniejów

łysy1-web1024.jpg

Łysy z mojej działki

_MG_7389.jpg

Jeżowo

 

A sprzęt czeka :D by go odpalić :D

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I weekend chyli się ku końcowi. Miałem cichą nadzieję, że może z godzinka będzie wolnego nieba od chmur ale niestety nie było. Kiedyś mnie denerwowało, że jest tyle pochmurnych dni w okresie zimowym ale teraz mając sprzęt do astro już się nie denerwuję ...

 

.... po prostu jestem wq...wiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czasem przywykniesz. Ja sprzętu nie rozstawiałem od końcówki września.

Kuba tylko, że ja chce się czegoś nauczyć a nie mam nawet jak :D. Do tej pory rozstawiłem sprzęt 2 razy (raz zaraz po kupieniu -czyli samo złożenie i drugi raz było okienko w chmurach na 3 godziny). Teraz sie nie dziwię, że człowiek popada zimą w apatię, i jak tu nie mieć depresji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć tyle dobrego, że nie jestem sam :)

Dla mnie teraz priorytetem jest ogarnięcie guidingu, a na dniach zrobię grzałke do obiektywu, wreszcie bestia nie będzie parować :P

W praktyce oznacza to, może do Zlotu w Zatomiu za dwa miesiące uda się to przygotować i przećwiczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie teraz priorytetem jest ogarnięcie guidingu, a na dniach zrobię grzałke do obiektywu, wreszcie bestia nie będzie parować :P

W praktyce oznacza to, może do Zlotu w Zatomiu za dwa miesiące uda się to przygotować i przećwiczyć...

Ja do tej pory teoretycznie się przygotowuje dzięki pomocy forumowiczów :) a na praktykę przyjdzie czas jak tylko dopisze pogoda i wówczas znów się posypią kolejne pytania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory teoretycznie się przygotowuje dzięki  pomocy forumowiczów :) a na praktykę przyjdzie czas jak tylko dopisze pogoda i wówczas znów się posypią kolejne pytania :)

Znam to aż za dobrze :) gdy tylko dowiem się czegoś nowego, z miejsca rodzi się 15 nowych pytań na które staram sobie odpowiedzieć googlujac albo przez PW, w ostateczności pytam "publicznie".

Ale to cały urok astrofotografii, gdyby wszystko przychodziło bardzo prosto, rezultaty w postaci udanego zdjęcia nie cieszyły by AŻ tak bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.