Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, pytanko do znających się na rzeczy. Darka plik zawiera wyłącznie kolor czerwony ! Funkcja convert to color w maximie nie jest aktywna bo w FIT header jest wpisany tricolor. Co z tym zzrobić?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pytanko do znających się na rzeczy. Darka plik zawiera wyłącznie kolor czerwony ! Funkcja convert to color w maximie nie jest aktywna bo w FIT header jest wpisany tricolor. Co z tym zzrobić?

 

A czy taki stan nie oznacza że już ktoś na tym pliku zrobił debayer - a może przy okazji był źle ustawiony ofset do debayer i zamiast zielonego mamy dużo czerwonego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd przestałem robić WB w LR, musiałem przestać korzystać z DDP w Maxim-ie. Wali czerwonym jakby wszystkie piksele matrycy tylko w tym paśmie działały. Zróbcie bez DDP, rozciągnijcie w PS-ie za pomocą krzywych i leweli i zostanie klasyczne LP do zlikwodowania levelami. (Hm... starałem się, ale więcej tajemniczych skrótów mi się upchnąć nie udało )

 

Edit:

Mój komentarz dotyczy tiffów składanych w Maxim-ie. Nie robiłem w nim nigdy RAW-ów

 

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dargeo a jaki format zapisujesz? RAW monochrome i potem Convert Color z ustawieniem na Canona?

Zapisałeś z opcjami: manual stretch, linear only, max pixel, 16 bit (to ostatnie w przypadku TIFF).

Zaisywałem jako Raw color i nic nie robiłem z oryginałem (*fit-em).

Natomiast *jpg tak jak zalecałeś jest zapisany , *tiff zapisuję w 16bitach

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czytałeś: http://astropolis.pl/topic/39853-sposoby-ustawiania-montazu-na-biegun/ ?

Ja z tych podziałek nigdy nie korzystałem.

 

Te FITy są jakieś dziwne, tam nie ma kompletnie sygnału i gwiazd. Z ostrością musiałeś się strasznie rozminąć. I zacznij od krótszych czasów, żeby gwiazdki wyglądały jak gwiazdki. Ewentualnie zrezygnuj z Maxima na chwilę i pobaw się APT (Astro Photography Tool) do robienia zdjęć z Canona i PHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam metodę z EQModem: http://astropolis.pl/topic/39199-eqascom-ustawianie-montazu-na-biegun/ do ustawiania na polarną. Przy guidingu nie trzeba się bawić w dryf, PAM itp, które są czasochłonne. Metoda z EQModem to najdokładniejsza z metod używająca lunetki. Generalnie EQMod służy w tym wypadku do ustawienia orientacji lunetki, a resztę ustawiasz normalnie.

 

Przed tym używałem podziałek - pierwotnie nastawiałem aktualną datę z godziną, potem przeszedłem na ustawianie samego kąta godzinnego polarnej sczytanej z SynScana (ciut dokładniej można to ustawić wtedy), ale obie te metody były dużo mniej dokładne, głównie z powodu lichej jakości podziałek, beznadziejnych znaczników kilometr od podziałek, oraz niemożliwości dokładnego wstępnego ustawienia lunetki (bo ten proces się robi na oko). Metody z podziałkami są równie szybkie, jako EQMod, a może nawet ciut szybsze, ale dokładność jest zdecydowanie słabsza. Ale zarówno z podziałkami, jak i z EQMdoem ustawia się w niecałe 2 minuty :) Dla mnie EQMod to jedyna słuszna metoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czytałeś: http://astropolis.pl/topic/39853-sposoby-ustawiania-montazu-na-biegun/ ?

Ja z tych podziałek nigdy nie korzystałem.

Oczywiście, że czytałem

 

Te FITy są jakieś dziwne, tam nie ma kompletnie sygnału i gwiazd. Z ostrością musiałeś się strasznie rozminąć. I zacznij od krótszych czasów, żeby gwiazdki wyglądały jak gwiazdki. Ewentualnie zrezygnuj z Maxima na chwilę i pobaw się APT (Astro Photography Tool) do robienia zdjęć z Canona i PHD.

Tam masz 13 plików. Kuba wszystkie są złe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam metodę z EQModem: http://astropolis.pl/topic/39199-eqascom-ustawianie-montazu-na-biegun/ do ustawiania na polarną. Przy guidingu nie trzeba się bawić w dryf, PAM itp, które są czasochłonne. Metoda z EQModem to najdokładniejsza z metod używająca lunetki. Generalnie EQMod służy w tym wypadku do ustawienia orientacji lunetki, a resztę ustawiasz normalnie.

Tylko ja za cholerę nic z tego nie rozumiem. Skąd gość ma podgląd lunetki biegunowej?

Przed tym używałem podziałek - pierwotnie nastawiałem aktualną datę z godziną, potem przeszedłem na ustawianie samego kąta godzinnego polarnej sczytanej z SynScana (ciut dokładniej można to ustawić wtedy), ale obie te metody były dużo mniej dokładne, głównie z powodu lichej jakości podziałek, beznadziejnych znaczników kilometr od podziałek, oraz niemożliwości dokładnego wstępnego ustawienia lunetki (bo ten proces się robi na oko). Metody z podziałkami są równie szybkie, jako EQMod, a może nawet ciut szybsze, ale dokładność jest zdecydowanie słabsza. Ale zarówno z podziałkami, jak i z EQMdoem ustawia się w niecałe 2 minuty :) Dla mnie EQMod to jedyna słuszna metoda :)

Muszę się jeszcze tylko nauczyć jak to zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest podgląd, tylko schemat, gdzie ma być polarna. Poczytaj ten opis, to zrozumiesz o co chodzi.

 

Na spokojnie w domu muszę to przećwiczyć bo na 16* mrozie nie ma szans. I co za idiota wymyślił malutki wkrętaczek przy lunetce???

 

 

Chciałem ustawić na GP za pomocą PoleAlignMax ale nie działało mi (błąd katalogu gwiazd).

PAM.jpg

 

 

Koło 1:30 zrezygnowałem z dalszych prób, gdyż już nie czułem czy mam palce i twarz od mrozu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wskazać ścieżkę do katalogu gwiazd. Tego samego, co używa Maxim przy plate-solving.

Loki wskazywałem mu katalog który mam na dysku

GSC.jpg

 

Czy Ty od wieczora do 1:30 na mrozie siedziałeś? Bez szans na zagrzanie?

No troszkę siedziałem :) poza tym, że poszedłem się 2 razy odlać to byłem cały czas na dworze

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.