Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Już chyba pytałem ale jeszcze raz zapytam. Jaki powinien być czas naświetlania dla takiej galaktyki?

CCD Image xAdx8.jpg

Czy ma być długi i dopiero wyciągać czy może robić ekspozycje w rożnych czasach? to samo dotyczy M45 tak bym na marne nie naświetlał materiału. Proszę o jakieś konkrety

 

 

 

No może dziś też się uda pofocić :) zobaczymy jak pogoda dopisze

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Darek ale dowcipniś z Ciebie :P

 

Dla tej MGŁAWICY czasy akurat powinny być podzielone: 15-30 sekund na część centralną, na resztę - ile dusza zapragnie, a montaż pociągnie. 5-10 minut, wybieraj.

 

Co do M45 to pal 8-10 minut, tam nie ma obszarów które się przepalą przy takich czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, to nie galaktyka :P. Żeby nie przepalić środka, musiałbyś naświetlać max 15 sekund. A tak, to możesz strzelać spokojnie po 300 sekund, tylko potem trzeba to odpowiednio obrobić. Plejady też można jarać po kilka minut. Byle nie na zbyt wysokim iso, bo szum wszystko zeżre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Co do M45 to pal 8-10 minut, tam nie ma obszarów które się przepalą przy takich czasach.

 

He he... Serio? ;)

 

<foto usunięte - prawa autorskie>

 

Wszystko zależy czym I przez co. Plejady to bardzo jasna banda.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, w jaki sposób włączyć wykres korekt tak jak u Ciebie na obrazku? Za cholerę nie mogę tego znaleźć.

Wystarczy nadusić guzioł GRAPH w zakładce GUIDE w CAMERA CONTROL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek jak tam walka z guidingiem?

U mnie dzisiaj balkonówka :D

Wystartowałem Gaiding ale nie wiem co było przyczyną bo nastąpiły trzy zmiany

Gaiding1.jpg

1 zmiana to przepięcie kamery na osobny port USB

2 zmiana to zmiana w zakładce settings>autoguder Output>Control Via> z "Main relays" na "telescope"

3. zmiana kątówki na przedłużkę o długości 52mm (kamera ostrzy w momencie jak już wyciąg wypada) którą użyczył mi Wczoraj Łukasz :D (razem fociliśmy na działce - Łukasz dzięki). 52mm jest za krótka myślę, że brakuję jeszcze min. 5mm. Ale gwiazdy były wielkie jak księżyc. Zastanawiam się jak udawało mi się ostrzyć na kątówce.

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn udało się odpalić gUiding i nie wiesz co było przyczyną?

A jakie było trzecie wydarzenie?

Zdecydowanie ustawienie guidingu na Telescope, jeśli nie jesteś podpięty kablem po ST4, jest doskonałym pomysłem :)

 

Wyważ lepiej oś RA i popraw ustawienie na polarną. Jaką masz agresywność ustawioną?

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Przy takich ustawieniach "rate" nie wiem jak się będzie zachowywał guiding. Jeśli masz ochotę to zrób eksperyment, zmień oba na .9, oraz zmniejsz w Maximie agresywność na 6. Jak się wykres wygładzi, to zyskałeś.

 

Chociaż patrząc na wykres to szwankuje wyważenie (przeważyć lekko na stronę wschodnią) oraz ustawienie GP (to mówi oś Y). Chociaż to wszystko trzeba pomnożyć przez współczynnik "niespodzianka", jakim jest brak ostrości na guiderze :)

 

Co do dziwnych fotek z guidera - jak jesteś podłączony do teleskopu? Przez hub? Długi masz kabel? Brzmi tak jakby szwankowała komunikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.