Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś też miałem problem z QHY5T i maximem,gubił mi klatki przy ekspozycjach,(kilka czarnych i jedna z gwizdkami).

Wysłałem ci na maila sterowniki na których u mnie działa pod win xp i win 7.

Aktualnie używam PHD,ale jutro przy sesji odpalę i sprawdzę jeszcze raz działanie z maxim.

Edytowane przez majronx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też miałem problem z QHY5T i maximem,gubił mi klatki przy kalibracji,(kilka czarnych i jedna z gwizdkami).

Wysłałem ci na maila sterowniki na których u mnie działa pod win xp i win 7.

Aktualnie używam PHD,ale jutro przy sesji odpalę i sprawdzę jeszcze raz działanie z maxim.

Tez mam te sterowniki pod 7 ale sprawdzę i twoje bo czasem to kwestia wersji sterowników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał reanimować starszy komp :)

 

A może ktoś ma windows 8 i ma przypadkiem sterowniki do kamerki ALccd5T. Może komuś pod windowsem 8 działa ta kamerka z maximem

 

Dodam jeszcze że mój windows 8 jest 64 bitowy

x64 - i to jest problem.

 

Nowa platforma ASCOM jest juz 64bit a próbujesz użyć sterowników 32. W ascom x64 nie można tego zrobić.

 

Możesz spróbować zainstalować starsza wersję ascom, 5.5 i spróbować wtedy instalacji sterownika.

 

Kiedyś walczyłem z tym bo sam używam W8x64 ale odpuściłem, zmieniłem kamerkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem sterowniki ze strony http://qhyccd.com/en/top/download/ i nadal pokazuje się błąd jak w poście

#1144 icon_share.png

 

 

Guiding by using QHY5 in MAXim DL
QHY5 contains a guiding port, it can be used as
a guiding ccd with ASCOM. QHY5 uses 1*1 bin
and normal download speed default. It can use
subframe mode to guide.
1. Connect the QHY5 and the equatorial
mount’s guide spot.
2. Run MAXim DL, choose View-Camera
Control Window, choose Setup-Setup
Camera-Camera Model-ASCOM-Advanced,
in the ASCOM Camera Choose window,
choose the CMOS QHY5 Camera, and click
the Properties button, set Gain and Offset
and so on. After setting, click the Connect
button.
3. Choose the Guide table in the Camera
Control window.
4. Set expose time.
5. Click Settings, open the Guide Settings
window. Click the Reset button in the Expose
Setting area, the subframe will use the full
frame, click OK to save it.
6. Choose Expose, click Start, QHY5 will take a
photo.
7. After the photo show, adjust the Screen
Stretch to watch the suitable image.
8. Click the Settings button again, open the
Guider Settings windows. Use the mouse
to select an area on the image, this is the
subframe, click OK. Generally, it contains
a star which will be used as the guided
star.
9. Choose Expose, click Start to take a photo,
the photo is the subframe which was
selected.
10. Choose Calibrate.
11. After calibration, click Options, choose No
Calibration.
12. Choose Track. Click Start to begin guiding.
13. Click Graph, to show the guiding graph.
Note:
When guiding in MaxIm DL, the first a few
images may be black, it is no problem,
after capturing nearly 10 images, it will be
normal.

 

Zaznaczyłem na czerwono to co wcześniej pytałem :D :D :D

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note:

When guiding in MaxIm DL, the first a few

images may be black, it is no problem,

after capturing nearly 10 images, it will be

normal.

 

Zaznaczyłem na czerwono to co wcześniej pytałem :D :D :D

Nie pamiętam o co pytałeś, ale to oznaczy, że pierwsze kilka zdjęć będzie czarnych, to nie problem, po zrzuceniu około 10 obrazków będzie już normalnie.

 

Dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku

Rozwiązaniem problemów z systemem jest WMware Player, czyli maszyna wirtualna. Możesz sobie zainstalować Win7 w wersji 32bit jako maszynę wirtualną. To dobre rozwiązanie i ma tę zaletę, że system przygotowany i skonfigurowany pod astro można łatwo przenosić pomiędzy komputerami.

Ja używam WMware Playera pod którym uruchamiam WinXP, właśnie z uwagi na kamerkę guidującą, bo działa tylko pod XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku

Rozwiązaniem problemów z systemem jest WMware Player, czyli maszyna wirtualna. Możesz sobie zainstalować Win7 w wersji 32bit jako maszynę wirtualną. To dobre rozwiązanie i ma tę zaletę, że system przygotowany i skonfigurowany pod astro można łatwo przenosić pomiędzy komputerami.

Ja używam WMware Playera pod którym uruchamiam WinXP, właśnie z uwagi na kamerkę guidującą, bo działa tylko pod XP.

To jest dobre rozwiązanie ale tylko w wyjątkowych sytuacjach.

 

Z praktyki mojej i kolegów wynika że najbardziej optymalnym jest posiadanie słabego lapka pod astro i drugiego do obróbki z którego też można podpinać się zdalnym pulpitem do lapka astro.

Zaleta jest taka, że w lapku astro ustawiamy wszystko tak aby chodziło - to podstawa.

Ma być Windows XP - no to ciach.....

Zmiany wykonujemy jeśli to konieczne.

 

Ja wcześniej też używałem jednego komputera, i problemy pojawiały się nader często.... co mnie mocno frustrowało.

 

Zaleta prosta, lapek przy sprzęcie - nie urywasz gniazd USB, żadnych kabli po pomiędzy montażem a samochodem, WiFi podaje RDP, a ty siedzisz w ciepełku....

Edytowane przez piotr_a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dobre rozwiązanie ale tylko w wyjątkowych sytuacjach.

 

Z praktyki mojej i kolegów wynika że najbardziej optymalnym jest posiadanie słabego lapka pod astro i drugiego do obróbki z którego też można podpinać się zdalnym pulpitem do lapka astro.

Zaleta jest taka, że w lapku astro ustawiamy wszystko tak aby chodziło - to podstawa.

Ma być Windows XP - no to ciach.....

Zmiany wykonujemy jeśli to konieczne.

 

Ja wcześniej też używałem jednego komputera, i problemy pojawiały się nader często.... co mnie mocno frustrowało.

 

Zaleta prosta, lapek przy sprzęcie - nie urywasz gniazd USB, żadnych kabli po pomiędzy montażem a samochodem, WiFi podaje RDP, a ty siedzisz w ciepełku....

I takie rozwiązanie prawdopodobnie zrobię . Już drugi lapek naszykowany lecz trzeba go przeinstalować i doinstalować oprogramowanie do astro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam o co pytałeś, ale to oznaczy, że pierwsze kilka zdjęć będzie czarnych, to nie problem, po zrzuceniu około 10 obrazków będzie już normalnie.

 

Dziwne...

Pytałem czemu mam na początku kilkanaście klatek czarnych :D a tu się okazuje, że to jest wliczone w cenę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wczorajsze próby: i znów dziwne zachowanie. Oczywiście już na nowych sterownikach, które powinny pracować pod win8 64bit.


gaiding20140228v1.jpg

gaiding20140228v2.jpg

 

W pewnym momencie ruszyło ale dziwnie zachowuje się wykres - schodzi całkiem do dołu i co to może być???

Maciek zapewne powie, że to kwestia ustawienia na GP. Wątpię czy to GP bo wczoraj miałem idealne wrecz ustawienie. Mianowicie gwiazda miała być na 16:30 i w tym położeniu nie sposób się pomylić.

gaiding20140228v3.jpg

Przestawienie na inna gwiazdę i już problemy

gaiding20140228v4.jpg

gaiding20140228v5.jpg

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleta prosta, lapek przy sprzęcie - nie urywasz gniazd USB, żadnych kabli po pomiędzy montażem a samochodem, WiFi podaje RDP, a ty siedzisz w ciepełku....

Świetne rozwiązanie do tych, co prądu wiaderkiem nie donoszą. Akumulatorowcy będą dalej się na kablach potykać.

 

Slaby lapek do astro ma tę wadę, że w końcu padnie. Wtedy nowy lapek i konfiguracja od nowa.

Zaletą maszyny wirtualnej jest to, że skonfigurowany system można odpalić na każdym kompie, więc awarie lapka mniej straszna. Owszem, cza nowy (lub naprawić stary), ale po instalacji maszyny wirtualnej ma się od razu tę samą konfigurację pod astro. Ze wszystkimi sterownikami i ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym momencie ruszyło ale dziwnie zachowuje się wykres - schodzi całkiem do dołu i co to może być???

 

Jeśli w Maxim-ie masz błędną informację co do położenia tuby względem meridiana, to program zamiast korygować przesunięcie montażu, będzie je zwiększał - to jest pierwsza rzecz jaka przyszła mi do głowy.

Ja to leczę zmieniając znak na przeciwny, dla osi X, w okienku Settings guidera, tam, gdzie wstawiane są wartości przesunięć po kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne rozwiązanie do tych, co prądu wiaderkiem nie donoszą. Akumulatorowcy będą dalej się na kablach potykać.

 

Slaby lapek do astro ma tę wadę, że w końcu padnie. Wtedy nowy lapek i konfiguracja od nowa.

Zaletą maszyny wirtualnej jest to, że skonfigurowany system można odpalić na każdym kompie, więc awarie lapka mniej straszna. Owszem, cza nowy (lub naprawić stary), ale po instalacji maszyny wirtualnej ma się od razu tę samą konfigurację pod astro. Ze wszystkimi sterownikami i ustawieniami.

Masz namiar na instalkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w Maxim-ie masz błędną informację co do położenia tuby względem meridiana, to program zamiast korygować przesunięcie montażu, będzie je zwiększał - to jest pierwsza rzecz jaka przyszła mi do głowy.

Ja to leczę zmieniając znak na przeciwny, dla osi X, w okienku Settings guidera, tam, gdzie wstawiane są wartości przesunięć po kalibracji.

Kilka dni wcześniej PHD też schodził mi na jednej osi właśnie w ten sam sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem nadmienić na temat mojego ustawienia na GP.

Robię to w następujący sposób:

- rozstawiam statyw i poziomuję go za pomocą dokładnej poziomicy

- zakładam głowicę na statyw

- sprawdzam w EQMod gdzie powinna być gwiazda polarna uwzględniając oczywiście odbicie wynikające z właściwości optyki lunetki i tak ustawiam

-następnie wybieram prowadzenie gwiazdowe w Maximie

 

Ciekawostką jest, że w głowicy jest oczko do ustawienia poziomu i ono wskazuje, że montaż jest źle ustawiony gdyż oczko jest przesunięte w jedną stronę i to dość znacznie (na okręgu)

Nasuwa się pytanie: któremu wskazaniu wierzyć :)?

 

Lunetka jest na 100% dobrze wyjustowana

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.