Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Darku, ten wątek nie ma uroku i żadnej wartości dodanej dla innych oprócz Ciebie. Możesz sobie go ciągnąć w rozmowach o wszystkich, ale wartościowe części trzeba powydzielać żeby stanowiły jakąś wartość merytoryczną dla ludzi, którzy też borykają się z podobnymi problemami a nie chce im się (nie dziwię się) przekopywać przez prawie 100 stron i wykopywać informacje dla nich ważne.

 

P.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:)

Sprzęt wysłany do Deltyoptical i czekam na wiadomość co dalej. Mam tylko cichą nadzieję, że teraz będzie już tylko z górki.

 

PS.Sprzęt doszedł ale okazuje się, że w Deltaoptical ksero dowodu zakupu nie wystarcza. Musiałem dosłać dodatkowo oryginał paragonu - więc kolejne koszty. Nadal czekam na telefon co będzie dalej. Na dzień dzisiejszy wiem, że mam w zamian dostać kamerkę Oriona do gaidingu, z którą nie będzie podobno żadnych problemów - oby tak było ;).

Nadal czekam...

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dopłacie 450zł i wielu dyskusjach (i bóg wie co jeszcze) dostałem dziś w paczce kamerę Orion w zamian za kamerę ALccd QHY5T.

Po instalacji sterowników do Maxima oraz pozostałych okazuje się, że wszystko chodzi idealnie zarówno w PHD jak i Maximie.

Potrzebowałem ponad 3 miesiące by do tego doszło a wystarczyło by podczas zakupu powiedziano "Panie nie kupuj bo to chłam"

Nie wy[powiem się na temat Delta Optical bo po prostu szkoda moich słów powiem tylko jedno "Że dostarczenie klientowi złego towaru lub niesprawdzonego powinno być karane"

Niestety nikt mi nie wróci nerwów i czasu spędzonego na bezsensownej walce z ALccd QHY5T w roli guidera.

 

PS. zero pozrywanych klatek i zero ciemnych przy rozruchu :D "Radość"

 

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dopłacie 450zł...

ILE? :sleepy:

Czyli dostałeś SSAG za cenę 100 zł wyższą, niż katalogowa? No bez jaj. Profesjonalny sklep w tej sytuacji obniżyłby cenę, aby zrekompensować Ci stracone nerwy, a jak widzę Delta do takich nie należy i wymienia kamerę za 100 zł więcej, niż kosztuje normalnie.

Już nie chcę nawet przypominać, jak mówiłem, że w Astrokraku ta kamera kosztuje 999 zł: http://www.astrokrak.pl/476-kamera-starshoot-autoguider-.html. Czyli widać, ile panowie z Delty na niej zarabiają. Rozumiem, że Delta nie zgodziła się na oddanie kamery bez zamiany? W zasadzie powinni ją przyjąć, bo jest ona niezgodna z założeniami. Jeśli by ją przyjęli, to zaoszczędziłbyś 400 zł kupując SSAG w Astrokraku.

No, ale stało się i ważne, że już wszystko jest ok :) Mama nadzieję, że teraz odpalenie całego sprzętu będzie bułką z masłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, to że kamera " jest niezgodna z zalożeniami" nie jest powodem do skutecznej reklamacji. Kamera była sprawna i pewnie dlatego odbyło się w ten sposób. Inna rzecz to podejście sklepu- znam Deltę chyba dobrze i jakoś nigdy nic takiego nie miało miejsca. No ale widać bywa różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek kamera nie była sprawna skoro na 2 systemach pokazywała to co było wcześniej. Delta to najgorszy sklep jaki znam a jak teraz zobaczyłem cenę w astrotkraku to i ich cwaniactwo przechodzi wszelkie granice dobrego smaku. I nie mów Maćku, że niezgodność z opisem kamery nie jest podstawą do wymiany bo się w tej kwestii mylisz. Skoro sprzedawca bądź producent pisze że kamera jest taka czy inna to bierze za to pełną odpowiedzialność. OGÓLNIE DLA MNIE DELTA OPTICAL TO KRĘTACZE I CWANIACY

 

 

PS. Miałem już okazję dokonać zakupu w firmie ASTROKRAK. Na skutek nieporozumienia dostałem inny towar niż zamawiałem, ale błąd ten po rozmowie telefonicznej został natychmiast naprawiony i na koszt sprzedawcy dostałem nowy towar a stary towar miałem odesłać (również na koszt sprzedawcy). Nie wspomnę o przychylności do kupującego i chęci pomocy dla niego. Jest to firma godna polecenia.

 

 

 

 

Reasumując nie polecam nikomu FIRMY DELTA OPTICAL

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I nie mów Maćku, że niezgodność z opisem kamery nie jest podstawą do wymiany bo się w tej kwestii mylisz." - nie mylę się. Mateusz napisał - niezgodna z założeniami " a nie " niezgodna z opisem". Przy czym zakładam, że te " założenia " polegały na współpracy kamery z Maximem i PHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ludziom działa QHY5, to nie jest wina produktu, tylko trafiłeś na felerny egzemplarz. A watpię, żeby DO sprawdzała wszystko.

Nie wiem, czego dotyczyła twoja dyskusja, ale ja bym od razu pytał, dlaczego 450, a nie 350 zł dopłaty. Poza tym wymienili sprzęt.

MateuszW, dlaczego mieliby obniżać cenę? Kamera poszłą na gwarancję, stwierdzono wadę i wymieniono. Kupujący chciał zmienić na coś innego, więc zgodzono się za dopłatą różnicy. Pomijam zbyt dużą dopłatę, bo nie wiemy, dlaczego tak postąpiono.

Każdy sklep kiedyś zalicza wpadkę, tutaj tylko wysokość dopłaty jest nieprawidłowa. Pytanie, czy to zwykła pomyłka, czy "coś innego"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I nie mów Maćku, że niezgodność z opisem kamery nie jest podstawą do wymiany bo się w tej kwestii mylisz." - nie mylę się. Mateusz napisał - niezgodna z założeniami " a nie " niezgodna z opisem". Przy czym zakładam, że te " założenia " polegały na współpracy kamery z Maximem i PHD.

Maciek w instrukcji jest jasno napisane, że współpracuje z Maximem i PHD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój egzemplarz nie współpracował, inne współpracowały..dobra , dajmy spokój, bo rozwija się scholastyczna dyskusja czy " założenia" to to samo co "opis" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ludziom działa QHY5, to nie jest wina produktu, tylko trafiłeś na felerny egzemplarz. A watpię, żeby DO sprawdzała wszystko.

Nie wiem, czego dotyczyła twoja dyskusja, ale ja bym od razu pytał, dlaczego 450, a nie 350 zł dopłaty. Poza tym wymienili sprzęt.

MateuszW, dlaczego mieliby obniżać cenę? Kamera poszłą na gwarancję, stwierdzono wadę i wymieniono. Kupujący chciał zmienić na coś innego, więc zgodzono się za dopłatą różnicy. Pomijam zbyt dużą dopłatę, bo nie wiemy, dlaczego tak postąpiono.

Każdy sklep kiedyś zalicza wpadkę, tutaj tylko wysokość dopłaty jest nieprawidłowa. Pytanie, czy to zwykła pomyłka, czy "coś innego"?

 

Kamerę QHY5T kupiłem za około 731,25 zł (25% upustu-bon rabatowy) natomiast kamerę Orion za kwotę 1187,10zł (10% upustu) więc musiałem dopłacić różnicę w wysokości 455,85zł plus oczywiście wysyłka do Delty paczki 16zł + dodatkowy list z gwarancją 6zł czyli razem 477,85 więc tak czy inaczej jestem w plecy ok 200zł (jak bym kupił w astrokraku)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend miałem okazję testować gaiding w warunkach polowych :) i myślę, że nareszcie poczyniłem jakieś postępy. Na ustawieniach standardowych w maximie kalibracja zajmuje kilkadziesiąt sekund i zaraz po tym można przystąpić do prowadzenia montażu :) - sama przyjemność.

Tak to wygląda u mnie:

Orion-gaiding.jpg

 

przy czasie 400s:

triplet1klatka.jpg

wir1klatka.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guiding wygląda OK, ale pole ostrości Twojego setupu pozostawia wiele do życzenia. Gwiazdki powyżej 30% od środka kadru są porozciągane przez nierówność pola na krawiędziach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zapomniales o MPCC, albo musisz popracowac nad odlegloscia korektora od matrycy. Widocznie na standardowej odleglosci 55 mm z f/4 sobie nie radzi.

Ten wykresik tyczy sie gwiazdy guidera? W takim razie musisz krocej naswietlac lub zbic gain, zeby ta gwiazdka sie nie przepalala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz, gwiazdka guidera może być trochę przepalona, nie ma to wielkiego znaczenia. Guider pracuje na zboczu a nie na kształcie. Ale jeśli to jest rzeczywisty obrazek to masz racje, ciut za dużo. Darek, jaki miałes czas naświetlania ? Masz screen z zakładką guide?

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.